Co każda żona chciałaby aby jej mąż wiedział o kobiecie

Okładka książki Co każda żona chciałaby aby jej mąż wiedział o kobiecie James C. Dobson
Okładka książki Co każda żona chciałaby aby jej mąż wiedział o kobiecie
James C. Dobson Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio poradniki
poradniki
What Wives Wish Their Husbands Knew About Women
Oficyna Wydawnicza Vocatio
1999-01-01
1999-01-01
Barbara Kośmider

"Co każda żona chciałaby..." to poradnik dla mężów, ale - jak z resztą napisane jest na okładce - kobiety muszą same kupić tę książkę mężom, aby oni mogli ją przeczytać ;-)
Dobson jest autorem wielu książek, gorliwym chrześcijaninem, który wszystko, co pisze, opiera na badaniach naukowych oraz własnym doświadczeniu. W tej książce zagłębia się w psychikę kobiety i analizuje różne przyczyny jej zachowań. Przedstawia dość kontrowersyjne tezy, np. krytykuje miłość romantyczną i zachęca, a wręcz namawia, aby kobiety zajmowały się domem i wychowywały dzieci zamiast podejmowania pracy zawodowej. Popiera to jednak konkretnymi argumentami (ja mam na ten temat nieco inne poglądy, jednak szanuję jego tezy, ponieważ są bardzo logiczne i - poniekąd - słuszne). Niektóre jego spostrzeżenia są naprawdę bardzo trafne, zwłaszcza dla mężów, którzy nie umieją zrozumieć swojej żony. Wyjaśnia także różnice między kobiecym a męskim punktem widzenia, przez które tworzą się konflikty w małżeństwie.
Książka jest dość stara (z lat. 70. czy 80.),ale tamtejsze realia Ameryki my, Polacy, "przerobiliśmy" wiele lat później, w związku z czym książka niewiele traci na aktualności.
Napisana jest lekkim, często żartobliwym językiem, ale nie jest to łatwy i przyjemny poradnik. Ile z niego w Was (panie i panowie) zostanie? Nie wiem, to zależy od Waszej sytuacji i Waszych problemów (bo każdy przecież jakieś ma, szczególnie jeśli sięga po poradniki). Mnie niektóre cytaty zwaliły z nóg, bo czułam się, jakby dr Dobson pisał o mnie...

Nie przypadła mi do gustu.Moim zdaniem napisana językiem zbyt niezrozumiałym. Jest to tylko moja opinia.

Problemy kobiet, dlaczego są nieszczęśliwe, psychologiczne rozważania nt. depresji, braku czułości itp.

Fragmenty są dobre, ale niekiedy autor wydaje się być szowinistą, a prawie zawsze niepoprawnym idealistą. Tylko kilka rozdziałów jest naprawdę dobrych i pomocnych.

• Literatura angielska
  • Poradniki
  • Chrześcijaństwo
  • Życiem pisane

Dodaj cytat z książki Co każda żona chciałaby aby jej mąż wiedział o kobiecie