Dybuk

Okładka książki Dybuk Marek Świerczek
Okładka książki Dybuk
Marek Świerczek Wydawnictwo: Ammit kryminał, sensacja, thriller
272 str. 4 godz. 32 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
Ammit
Data wydania:
2012-09-17
Data 1. wyd. pol.:
2012-09-17
Liczba stron:
272
Czas czytania
4 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788393557608
Tagi:
morderstwo seryjny zabojca krew
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
130 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
919
178

Na półkach: , ,

“Dybuk” Marka Świerczka jest powieścią ciężka, niezwykle przygnębiająca. Książkę trudno zakwalifikować do jednego gatunku, zdecydowanie nie jest to typowy horror, bliżej jej do powieści drogi z elementami kryminału i grozy. To, co najbardziej zachwyciło mnie w “Dybuku”, to nie wielce skomplikowana czy odkrywcza fabuła, a realizm. To właśnie w wyjątkowo plastycznych opisach i dosadnym języku tkwi największa siła tej powieści. Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakaś książka tak mnie poruszyła i — nie ukrywajmy — rozbiła emocjonalnie. U Świerczka najgroźniejsze i najokrutniejsze dla człowieka nie jest zło kryjące się pod postacią żydowskiego demona, a drugi człowiek. Lektura “Dybuka” zdecydowanie nie należała do najlżejszych czy najprzyjemniejszych, ale jakże satysfakcjonujących. Oby więcej takich książek!

“Dybuk” Marka Świerczka jest powieścią ciężka, niezwykle przygnębiająca. Książkę trudno zakwalifikować do jednego gatunku, zdecydowanie nie jest to typowy horror, bliżej jej do powieści drogi z elementami kryminału i grozy. To, co najbardziej zachwyciło mnie w “Dybuku”, to nie wielce skomplikowana czy odkrywcza fabuła, a realizm. To właśnie w wyjątkowo plastycznych opisach...

więcej Pokaż mimo to

avatar
66
56

Na półkach:

Przez przypadek przeczytałem pierwszą powieść autora, pozytywnie zaskoczony i zaintrygowany sięgnąłem po drugą. Co to dużo pisać, Pan Świerczek ma to coś ... inteligentnie przeciwstawia różne poglądy, nic nie jest białe i nic nie jest czarne, nie ma bohaterów zero-jedynkowych. Świetna powieść z dreszczykiem z historią w tle. Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść, mając nadzieję na podobną stylistykę. I, że też wcześniej nic o autorze nie słyszałem ... wstyd mi :)

Przez przypadek przeczytałem pierwszą powieść autora, pozytywnie zaskoczony i zaintrygowany sięgnąłem po drugą. Co to dużo pisać, Pan Świerczek ma to coś ... inteligentnie przeciwstawia różne poglądy, nic nie jest białe i nic nie jest czarne, nie ma bohaterów zero-jedynkowych. Świetna powieść z dreszczykiem z historią w tle. Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
23
20

Na półkach: ,

Nie jest wciągająca, zapowiada się jak każdy inny kryminał, później jednak główny wątek rozmywa się, w zamian za co dostajemy sceny obyczajowe, związane z bohaterami, erotyczne i brutalne. Sprawia to wrażenie jakby autor na siłę próbował rozmienić akcję na drobne, niestety w niezbyt udany sposób, ponieważ żaden z wątków nie jest dostatecznie ciekawy - autor zamiast kreować przekonujący główny wątek zastępuje go scenami pełnymi brutalności, opisanymi już wielokrotnie w innych książkach - dla mnie pisanymi trochę na siłę. Dodatkowo mam wrażenie, że ostatecznie wszystkie wątki nie są połączone i właściwie nie rozumiem dlaczego akcja potoczyła się tak, a nie inaczej. Przez całą książkę zastanawiałam się czy nie przeoczyłam czegoś.

Nie jest wciągająca, zapowiada się jak każdy inny kryminał, później jednak główny wątek rozmywa się, w zamian za co dostajemy sceny obyczajowe, związane z bohaterami, erotyczne i brutalne. Sprawia to wrażenie jakby autor na siłę próbował rozmienić akcję na drobne, niestety w niezbyt udany sposób, ponieważ żaden z wątków nie jest dostatecznie ciekawy - autor zamiast kreować...

więcej Pokaż mimo to

avatar
643
177

Na półkach:

Spodziewałam się po "Dybuku" powieści grozy dla kucharek lub grafomańskiego horroru ( dość kiczowata okładka i dziwne ilustracje) . Tymczasem stężenie tematów trudnych i filozoficznych osiąga cechy roztworu nasyconego. Rozważania o morlaności, wojnie, religii i motywacjach ludzkich wobec wydarzeń historycznych wplata się w powieść drogi nieco przypominająca Wiedźmina - główny bohater to maszyna do zabijania o gołębim sercu i stalowym spojrezniu a jego towarzysze to zbieranina najdziwniejszych odmieńców. Szlachetni choć trochę dziwaczni bohaterowie wędrują przez powojenną, zdegenerowaną i zniszczoną moralnie i fizycznie Polskę. Jeżeli jest w tej książce groza to wynika ona z obrazów powojennego zdziczenia. Wileki plus dla autora za poczucie humoru, odwrócenie oczywistych ról i dużą wiedzę o żydowskiej kulturze.

Spodziewałam się po "Dybuku" powieści grozy dla kucharek lub grafomańskiego horroru ( dość kiczowata okładka i dziwne ilustracje) . Tymczasem stężenie tematów trudnych i filozoficznych osiąga cechy roztworu nasyconego. Rozważania o morlaności, wojnie, religii i motywacjach ludzkich wobec wydarzeń historycznych wplata się w powieść drogi nieco przypominająca Wiedźmina - ...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1288
1288

Na półkach: ,

Kiedy sięgałam po '' Dybuka '' miałam pewne oczekiwania , zwłaszcza po przeczytaniu opisu z tyłu książki . Okazało się że , jak napisała już wcześniej czytelniczka chili , dybuka w '' Dybuku '' było niewiele . Na dodatek w książce zastosowano totalny miszmasz . Zauważam ostatnio taką manierę u niektórych pisarzy , którzy sądzą że jak wymieszają style , narrację i bohaterów z różnych epok , to już stworzą dzieło niepowtarzalne . To jednak nie jest takie proste i nie każdemu pisarzowi się udaje . Markowi Świerczkowi jednak się udało . To co autor serwuje nam w tej lekturze naprawdę broni się doskonale . Oto mamy kapitana Sosnowskiego który wraz z dość przyznam osobliwą i przypadkową grupą ludzi , ściga tytułowego dybuka , niejako przy okazji spotykając coraz to '' ciekawsze '' indywidua . To co widzi i przeżywa wywraca jego zdawałoby się ogarnięty świat do góry nogami . Postacie i opisy zdarzeń są bardzo plastycznie realistyczne . Natłok gatunków też absolutnie nie razi , a wręcz odwrotnie zmusza do podziwiania składności i porządku w opisywanych zdarzeniach . Nawet mnemotechniki gdzieś tam w treści się zaplątały :) . To że dybuka w '' Dybuku '' ilość znikoma to już wspomniałam , ale mnie intryguje po przeczytaniu tej pozycji inne pytanie , mianowicie...ile w człowieku jest Człowieka . Polecam serdecznie.

Kiedy sięgałam po '' Dybuka '' miałam pewne oczekiwania , zwłaszcza po przeczytaniu opisu z tyłu książki . Okazało się że , jak napisała już wcześniej czytelniczka chili , dybuka w '' Dybuku '' było niewiele . Na dodatek w książce zastosowano totalny miszmasz . Zauważam ostatnio taką manierę u niektórych pisarzy , którzy sądzą że jak wymieszają style , narrację i bohaterów...

więcej Pokaż mimo to

avatar
457
399

Na półkach: ,

Oj niewygodny temacik, niewygodny. Już sobie wyobrażam skrzynkę pocztową Autora pełną protestów i gróźb od "Prawdziwych Polaków", ale książka napisana dobrze, dobrze się czyta, zajęła mi 3 dni w czasie dojazdów do pracy.
Polecam.

Oj niewygodny temacik, niewygodny. Już sobie wyobrażam skrzynkę pocztową Autora pełną protestów i gróźb od "Prawdziwych Polaków", ale książka napisana dobrze, dobrze się czyta, zajęła mi 3 dni w czasie dojazdów do pracy.
Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
229
76

Na półkach: ,

Czasem gubiłem się między realizmem a fantastyką i robiłem to prawdopodobnie tak jak gubili się bohaterowie w swojej tożsamości i w swoich wartościach.
Polecam.

Czasem gubiłem się między realizmem a fantastyką i robiłem to prawdopodobnie tak jak gubili się bohaterowie w swojej tożsamości i w swoich wartościach.
Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
198
16

Na półkach: ,

Dobrze się czyta, ciekawie osadzona, dość trudny temat, całkiem ciekawie stworzony główny bohater.

Dobrze się czyta, ciekawie osadzona, dość trudny temat, całkiem ciekawie stworzony główny bohater.

Pokaż mimo to

avatar
1010
327

Na półkach:

Pierwsze wrażenia po przeczytaniu książki, jeszcze na gorąco: na pewno "Dybuk" nie jest typowym kryminałem, zaliczyłabym ją bardziej do powieści łotrzykowskiej z elementami horroru i makabry. Powieść ocieka krwią, złem, strachem, nienawiścią i przemocą; sądzę, że czasy powojenne takie właśnie były. Zakończenie trochę melodramatyczne, spodziewałam się.... właśnie, czego? W sumie - warto.

Pierwsze wrażenia po przeczytaniu książki, jeszcze na gorąco: na pewno "Dybuk" nie jest typowym kryminałem, zaliczyłabym ją bardziej do powieści łotrzykowskiej z elementami horroru i makabry. Powieść ocieka krwią, złem, strachem, nienawiścią i przemocą; sądzę, że czasy powojenne takie właśnie były. Zakończenie trochę melodramatyczne, spodziewałam się.... właśnie, czego? W...

więcej Pokaż mimo to

avatar
264
231

Na półkach: ,

Autor bierze na klatę temat niewygodny. Koniec wojny, początek sowietyzacji. Żydów sobie bierze, włożonych w obcy garnitur i powojenny obraz narodu nad Wisłą. Zbitego, ciemnego, zastraszonego. Grząskie, ryzykowne klimaty. Dorzuca niezły, choć poboczny, wątek miłosny. I jeszcze odważne myśli. O Bogu i determinacji. O tym, że jedni są z natury ofiarą, a inni katem. Albo tylko myślą, że są. Ja nie wiem, czy tak jest. Mogę to sobie wyobrazić. Doceniam zadane pytanie. I, w odpowiedzi na nie, niezłą książkę.
Tytułowy dybuk myli. Jest, ale nie taki, jak można przypuszczać. To funkcja. Pokazuje sprawy dalece ważniejsze. Kiedy czytałem, były chwile, że nie wiedziałem czego się trzymać. Jak traktować. Odpuściłem szufladkowanie.

Autor bierze na klatę temat niewygodny. Koniec wojny, początek sowietyzacji. Żydów sobie bierze, włożonych w obcy garnitur i powojenny obraz narodu nad Wisłą. Zbitego, ciemnego, zastraszonego. Grząskie, ryzykowne klimaty. Dorzuca niezły, choć poboczny, wątek miłosny. I jeszcze odważne myśli. O Bogu i determinacji. O tym, że jedni są z natury ofiarą, a inni katem. Albo tylko...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    165
  • Przeczytane
    157
  • Posiadam
    83
  • Teraz czytam
    7
  • 2013
    3
  • Ulubione
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Polskie
    2
  • Historia
    2
  • 2018
    2

Cytaty

Więcej
Marek Świerczek Dybuk Zobacz więcej
Marek Świerczek Dybuk Zobacz więcej
Marek Świerczek Dybuk Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także