Oko czerwonego cara

Sam Eastland Wydawnictwo: Albatros Cykl: Inspektor Pekkala (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Eye of the Red Tsar
Rafał Lisowski
Albatros
proza historyczna sensacja
Eye of the Red Tsar
Inspektor Pekkala (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Rafał Lisowski
proza historyczna sensacja

Książka opisująca śledztwo inspektora Pekkala znanego jako Szmaragdowe oko, w sprawie zabójstwa rodziny Romanowów. I totalnie mnie zachwyciła, czyta się ją szybko i bardzo lekko. Autor bardzo ciekawie opisuje zdarzenia z przeszłości lawirując pomiędzy teraźniejszością.

„Porywająca i niezapomniana… wielbiciele takich rosyjskich dreszczowców jak ‘Ofiara 44’, ‘Park Gorkiego’ i ‘Miasto Złodziei’ na pewną będą chcieli ją przeczytać.” To urywek z jednej z recenzji, zamieszczonych na okładce książki, który pewnie spowodował, że ją kupiłem—tym bardziej, że wszystkie trzy wspomniane powyżej pozycje przeczytałem z dużym zainteresowaniem.

Ogólna...

7/10 - miałam dłuższą przerwę od czytania kryminałów. Znalazłam na swojej półce wyleżaną książkę "Oko czerwonego cara" nie wiem dlaczego, ale nastawiłam się do niej negatywnie już jakiś czas temu i.. jestem pozytywnie zaskoczona. Szczególnie połączeniem elementów historycznych, które zawsze przeciągają mnie na swoją stronę i zaszczepiają nutkę ciekawości po której mam...

Bardzo wciągająca i dynamiczna. Akcja prowadzona na dwóch płaszczyznach czasowych dzięki czemu książka jest znacznie ciekawsza. Napisana bardzo przystępnym językiem dzięki czemu czyta się ją szybko.

Dość ciekawa książka o jednej z największych zbrodni w historii Rosji. Czyta się szybko. "Oko czerwonego cara" zaciekawiło mnie do tego stopnia, że w przyszłości na pewno sięgnę po kolejne powieści z inspektorem Pekkalą w roli głównej.

Bardzo fajna lekka lektura nie mogę się doczekać kolejnych przygód Szmaragdowego Oka.

Wartko napisana akcja powieści wciąga w świat historii związanej z Romanowami. Ciekawie zarysowane postaci i wiele faktów historycznych przebijających się przez fabułę, pozwalają zagłębić się w opowiedzianą historię. Warta uwagi osób, które lubią poczuć ducha dawnych czasów...

Super, szkoda że nie ma kolejnych części.

Ciężko mi zdecydować co czuję po lekturze tej pozycji. Wbrew temu czego się spodziewałam, okazała się to książka "lekka", nawet bardzo. Można ją przeczytać w dzień, może dwa ( mi oczywiście to zajęło, dłużej; prezent na święta, więc nie było nawet kiedy usiąść). "Oko czerwonego cara" mi się podobała, z pewnością sięgnę po następne części. Gryzie tylko mnóstwo niedociągnięć,...

Ciekawa intryga i (przy okazji) dużo przemyconych informacji na temat ostatniego cara.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Kryminał
  • Przeczytane w 2013
  • Kryminały
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Oko czerwonego cara