Home for the Holiday

Okładka książki Home for the Holiday Jeaniene Frost
Okładka książki Home for the Holiday
Jeaniene Frost Wydawnictwo: William Morrow & Company Cykl: Nocna Łowczyni (tom 6.5) fantasy, science fiction
Nocna Łowczyni (tom 6.5)
William Morrow & Company
2013-11-05
2013-11-05
vampire wampiry akcja romans

Okładka książki The Bite Before Christmas Jeaniene Frost, Lynsay Sands
The Bite Befor... Jeaniene Frost, Lyn...

Krótkie opowiadanie łączące szóstą i siódmą część Nocnej Łowczyni.
Wydaje się, że po wydarzeniach z Hansem Kramerem Cat i Bones będą mieli trochę spokoju i spędzą, jego urodziny z przyjaciółmi.
Taaa, można pomarzyć o spokoju. Jak nie duchy, to ghoule, albo wampiry, które chcą ich zabić, albo..... tak demon.
Przyjdzie im zmierzyć się z kolejną trudnością.
Super. Polecam

Krótkie opowiadanie łączące szóstą i siódmą część Nocnej Łowczyni.
Przyjdzie im zmierzyć się z kolejną trudnością.
Super. Polecam

Seria "Nocna Łowczyni" opowiada o przygodach Cat i Bones'a. Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Seria zawiera kilka powieści, krótkie opowiadania oraz książki o pobocznych postaciach. Czytało mi się przyjemnie i szybko. Jedyny minus to przeciąganie akcji. Czasem miałam wrażenie, że te kilka książek można by połączyć w jedną, gdyby usunęło się połowę dziwnych sytuacji czy opisów. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

Wkońcu coś ciekawego ... naprawde dobre opowiadanie, po 5 i 6 czesci juz myslalam ze tylko bedzie gorzej ale na szczescie autorka sie zrekompensowała, szybka akcja , wspaniała fabuła ,opłacało sie czytać.

Świetne opowiadanie o niezwykłych urodzinach Bonesa. Nie potrafię być obiektywna, jeśli chodzi Cat i Bonesa. Uwielbiam tę parkę, a ich przyjaciele są słodkim bonusem, więc jestem zachwycona powiastką:) Przygoda jak zawsze pełna humoru i szybkiej akcji. Dowiadujemy się też sporo o przeszłości i rodzinie Bonesa. Polecam fanom J. Frost:)

"Ian był bardziej dumny ze swojego zdeprawowania niz ktokolwiek inny, kogo spotkałam, ale jeżeli pomógłby mi wyciągnąć Bonesa sprzed czworga zaklętych wampirów i jednego demonicznie zaczarowanego wampira, skąpałabym go w prostytutkach i pornografii przysięgając, że jest aniołem."

Kolejne krótkie opowiadanie, które ma miejsce między 6 a 7 tomem cyklu "Nocnej Łowczyni" i musze przyznać, że podobało mi się duzo bardziej niż tom szósty. Żałuję ogromnie, że historie nie zostały wymienione, a wątek zawarty w tym opowiadaniu nie został rozciągnięty z większą ilościa intryg. Naprawdę świetnie spędzony czas!
Cat z ekipą organizuje przyjęcie urodzinowe dla Bonesa, na które nie dociera Anette - co z racji jej zażyłości z ukochanym Cat było wystarczająco podejrzane, by wzbudziło niepokój. Po dotarciu do hotelu w którym przebywała Anette, okazało się, że została zaatakowana, a jej dziwne zachowanie zaostrzyło czujność Cat. Po dotarciu do domu i próbie wydobycia informacji z wampirzycy na temat oprawcy, pojawia sie Fabian z informacją, że koło domu krąży wampir. Tym wampirem okazuje się być... biologiczny brat Bonesa, który miał być prezentem niespodzianką od Anette. Niestety dystans i nieufność do Wrighta na nic się zdają, kiedy wszyscy z wyjątkiem Cat, Diane i Iana zaczynają zachowywać się inaczej niż zazwyczaj.

Zdecydowanie warte przeczytania i gorąco polecam fanom cyklu.

Cat organizuje Bonesowi urodzinowe przyjęcie niespodziankę, niestety zanim impreza zdąży się dobrze rozkręcić okazuje się, że Anette została zaatakowana w pokoju hotelowym. Po powrocie do domu, pojawia się niezapowiedziany gość-prezent od Anette. Mężczyzna podający się za brata Crispina. Po pewnym czasie osoby przebywające w domu zaczynają zachowywać się dziwnie. Jedynymi, którzy pozostają normalni są Cat, Denise i Ian. Co jest powodem dziwnego zachowania bohaterów i w jaki sposób można to odwrócić - to wyzwania przed jakimi staje Żniwiarz z przyjaciółmi. Jak widać w życiu Cat i Bonesa nie może być spokojnie.

Kiedy Cat organizuje Bonesowi przyjęcie niespodziankę z okazji urodzin, Anette się spóźnia. Kiedy Ian postanawia sprawdzić dlaczego, okazuje się, że została napadnięta...
Opowiadanie mi się podobało, tęskniłam za Cat i Bonesem. Szybka akcja, trochę humoru i oczywiście kolejna przygoda tej pary :)
Brakowało mi natomiast Vlada, jego kąśliwych uwag, ciętego humoru i nieodpartego uroku.

Brakowało mi natomiast Vlada, jego kąśliwych uwag, ciętego humoru i...

Może to dlatego, że dawno czytałam o Bonsie, albo dlatego, że jestem po Endgame, ale tę nowelkę czytało mi się bardzo dobrze. Świetnie bawiłam się śledząc losy Bonesa i Cat. Ten wątek z przeszłością Crispina był epicki. Teksty Iana <3

Świetne opowiadanie, szkoda że nie zostało rozwinięte na całą książkę, bo historia jest naprawdę wciągająca i ma potencjał. Polecam fanom serii!

• Wampiry

Jeaniene Frost Home for the Holiday Zobacz więcej