Nieokiełznane

Dobromiła Jankowska

Oficjalne recenzje i

I kowbojki mogą marzyć

[ 19 ] Link do recenzji

Lily Casey Smith polubiłem już podczas lektury „Szklanego zamku”- autobiograficznej powieści Jeannett Walls, w której jawiła się jako lubiana przez autorkę babcia a zarazem twarda chłopczyca, nie bojąca się wdawać w potyczki słowne z ojcem pisarki – wygadanym i stawiającym na swoje, Rexem Wallsem. Nawet córka Lily – Rose Mary- lekkoduch, czuła skruchę przybywając do niej w...

Historia życia babki Jeannette Walls, dzielnej, silnej, nietuzinkowej kobiety żyjącej w początkach XX w. Wg mnie Lily była symbolem wolności i niezależności, przenosiła góry... Aż trudno uwierzyć, że wydała na świat i wychowała tak egoistyczną "jemiołę", jak matka Jannette. Kto przeczytał "Szklany zamek", ten wie o czym mówię. Bardzo dobra książka.

Autorka "Szklanego zamku" sięga do historii swojej babki, mocnej kobiety, która prowadziła z mężem ranczo, latała samolotem i była wędrowną nauczycielką. Ciekawie pokazane powojenne realia Stanów Zjednoczonych.

Świetna książka, przede wszystkim ze względu na dobrze zarysowaną główną bohaterkę, Lily, która od dziecka nawykła do ciężkiej pracy. Najpierw na farmie rodziców, później w Chicago, gdzie zdobywała wykształcenie, by zostać nauczycielką i w końcu na ranczu, gdzie zajmowała się wraz z mężem hodowlą bydła.
Przez lata Lily nie zapomina o swoich ambicjach i kiedy tylko może...

Jeszcze czytam, ale absolutnie cudowna, mądra, dająca "siłę" i przede wszystkim prawdziwa. Must Have każdej kobiety. Lepsze od 100 poradników pt. Jak żyć i skąd czerpać siłę choćby do walki z przeciwnościami losu.

Nieokiełznane - to historia niezwykłej kobiety, Lily Smith, jednocześnie babki Jeanette Walls, autorki książki. Towarzyszymy jej od dzieciństwa i podziwiamy jej odwagę, upór i mądrość życiową.Życie na prerii, zmagania z żywiołami, walka o przetrwanie w wyczerpujących warunkach budzą podziw i niedowierzanie. Książka warta przeczytania.

Prawdziwa historia o nieustraszonej, nieokiełznanej kobiecie, która żyła, tak jak czuła, jak chciała, jak marzyła. Inspirująca lektura.

Bohaterkami "Nieokiełznanych" Jeannette Walls są kobiety z jej rodziny- matka, a przede wszystkim babka, Lily Casey Smith. Lily była kobietą niezwykłą. Córka ranczera, od najmłodszych lat pracowała u boku ojca. Dziewczyna świetnie radziła sobie z końmi, ale nade wszystko chciała się uczyć , a następnie przekazywać wiedzę innym. Jako nastolatka była wędrowną nauczycielką....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowieść o niesamowitej kobiecie, która wywołała we mnie bardzo ciepłe uczucia. Niezwykle odważna kowbojka,"karciara",kochająca matka i żona, nauczycielka i wiele innych odsłon Lily można poznać po przeczytaniu książki. Szybko się czyta, lekka i przyjemna.

Książka ciekawa i niesamowita jak życie Lily Casey Smith. Bardzo lubię takie kobiety, mocno stąpające po ziemi, twarde, pracowite i dzielne. Taka była babcia autorki, taka przetrwała w rodzinnych opowieściach. Książkę czyta się przyjemnie, historia wciąga, jest napisana dobrze, bez zbytniej dłużyzny. Kto polubił Szklany Zamek, polubi i Nieokiełznane. Szczerze polecam.

Dyskusje

• 2018