Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia

Annie Murphy Paul Wydawnictwo: Świat Książki nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Origins
Sabina Czyżowska-Rychter
Świat Książki
ciąża epigenetyka
Origins
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Sabina Czyżowska-Rychter
ciąża epigenetyka

Oficjalne recenzje i

Dziś selekcja naturalna dokonuje się w macicy

Link do recenzji

To, że na zdrowie dziecka mogą mieć wpływ różne czynniki oddziałujące na niego jeszcze w okresie pretanatalnym - wydaje się oczywistą oczywistością. Jednak nie zawsze tak było - kiedyś na przykład uważano, że picie alkoholu w ciąży nie szkodzi dziecku, ale - co zabawne - na dziecko miały mieć wpływ różne stany emocjonalne kobiety, a nawet jej "zapatrzenie się" w coś...

Fascynująca podróż po ważkich dla każdej kobiety ciężarnej kwestiach. W dziewięciu rozdziałach, adekwatnych do kolejnych miesięcy ciąży, nasza badaczka przygląda się różnym aspektom życia wewnątrzmacicznego. Jest zwolenniczką tezy, że całość ciąży juz ukształtowuje inklinacje płodu do pewnych chorób, wpływa na późniejszy system odżywiania się dziecka itp itd.
Jej druga...

Jezu, jaka ciężka książka. Może i tematy, które porusza autorka są ciekawe, może powinniśmy mieć wiedzę o tym, jak bardzo okres prenatalny wpływa na nasze życie. Jednak, czy trzeba było napisać o tym aż książkę? Nie wystarczyłby artykuł? Tę pozycję czyta się jak nużącą, długą pracę magisterską, pełną naukowych tez i wywodów. Mimo tego, że jestem w ciąży i że powinnam z...

Przyjemnie się czyta, dużo ciekawostek, pokazuje jak nie zwariować w gąszczu informacji, zaleceñ i dobrych rad.

Nie ma tu jakiejś wielkiej wiedzy, ani porad. Książka opisuje różnego rodzaju badania na ciężarnych i ich dzieciach. Pozwala się wyciszyć i pozytywnie nastroić przed powiększeniem rodziny.

"Początki" przedstawiają dziewięciomiesięczne dokonania dziennikarki będącej w drugiej ciąży, która próbuje dowiedzieć się, w jaki sposób ten okres spędzony pod matczynym sercem wpływa na dziecko. Autorka bardzo wnikliwie potraktowała ten temat. Przygotowany przez nią materiał to nie tylko suche, zaczerpnięte z książek, artykułów fakty. Dziennikarka poświęciła dużo czasu na...

Początki to poradnik który w 9 rozdziałach/miesiącach opisuje wpływ matki, jej otoczenia i tego co robi na rozwijające się w niej nowe życie.
Wszystkie przykłady, ciekawostki potwierdzone badaniami, więc wiarygodne.
Jest to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta przygotowująca się do macierzyństwa. Naprawdę wiele się można z niej dowiedzieć i nauczyć.

Czuję niedosyt po przeczytaniu tej książki. Niby dowiedziałam się wielu ciekawych i pożytecznych informacji, ale jest to niewystarczająca ilość dla osoby takiej jak ja, która z nauką ma do czynienia na co dzień.

To książka, którą kupiłam całkiem przypadkowo z myślą sprezentowania jej pewnej osobie. Mimo to zaczęłam ją podczytywać, jednak wciągnęła mnie tak bardzo, że postanowiłam dokończyć dzieła i dobrnęłam do ostatniej strony.
Chociaż obecnie nie należę do kobiet ciężarnych to i tak twierdzę, że będąc kobietą warto zapoznać się z tą publikacją.

Mnie osobiście treść tej pozycji...

Bardzo ciekawe spojrzenie na nas samych... Dlaczego jesteśmy tacy a nie inni... Co wpływa na nas rozwój jeszcze w łonie matki... A jak się okazuje wpływa wiele... Nie jesteśmy jednak jak sądzono czystą kartą... Już od momentu poczęcia kształtuje się wszystko, co nas będzie dotyczyło... również nasza wiedza na temat świata, w którym będziemy żyć...

• 2013
  • Dziecko
  • Biologia
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane w 2015
  • 2018 inwentaryzacja

Annie Murphy Paul Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia Zobacz więcej