Siniaki. Historie zranionych kobiet

978-83-7823-026-7
Wiesława Dzieża
kobieta zraniona maltretowanie

Laura Romano
"SINIAKI - historie zranionych kobiet"

Gwałt, samobójstwo, rozwód, anoreksja, dręczenie przez rówieśników, odrzucenie - codzienność jakby na to nie spojrzeć. Codzienność, z którą chcąc nie chcąc spotykamy się i wtapiamy się w nią mniej lub bardziej a może niektórzy z nas, czytając te słowa myśli - pisze o mnie /o nas/o niej.
Temat trudny, bo każda z historii poruszanych przez autorkę do banalnych nie należy. Autorka ukazuje obraz zbrodni (dowiedzieć się można, że każda z wymienionych, że tak ujme przypadłości jest zbrodnia pokroju psychiczno-emocjonalnego wyniszczenia) w kilku zdaniach. Zdania, które starają się wejść w problem, pokazać wnętrze natury kobiecej i wkleić się w zaistniałą sytuację po czym głos zabiera osoba psychologa lub posiadająca kwalifikacje do znalezienia wsparcia lub sposobu by móc złagodzić problem.
Złagodzić lub mieć czujność.,otworzyć oczy na życie w kolo nas otaczające. Umieć zauważać coś więcej niż własne ja i stan naszej duszy. Umieć stanąć i poczuć się jak ta zraniona kobieta w tej książce.
Proste zdania, nie zawiłe historie, schludność literacka i ta otaczającą nas proza życia powodują, zachętę do czytania.
Malo tego autorka na końcu serwuje nam swoją historię zranionej kobiety. Co ją spotkało musicie dowiedzieć się sami 8/10

Laura Romano
"SINIAKI - historie zranionych kobiet"

Temat trudny, bo każda z historii...

Nie zrobiło to na mnie wrażenia, choć są to smutne historie. Te psychologiczne komentarze są zbędne.

Książka byłaby zdecydowanie lepsza bez komentarzy psychologicznych, które, moim zdaniem bardzo osłabiły brutalność opowieści. Same opowieści kobiet są przerażające, napisane prostym językiem, bez zbędnych słów, uderzające w twarz czytelnika..... to przemoc, która dotyczy nas wszytskich, z którą stykamy się na codzień i z którą nie umiemy sobie poradzić.... tania psychologia zaprezentowana w komentarzach niczemu tutaj nie służy.

siniaki to nie tylko widoczne znamie przemocy fizycznej, duzo gorsze sa te znamiona psychiczne.
ksiazka opowiada o 16 skrajnie innych historiach kobiet i jak one oddzialowywuja na ich zycie. kazda z nich zostawia jednak slad, ktorego nikt nie jest w stanie ukryc.

„Siniaki. Historie zranionych kobiet”, to historie szesnastu kobiet, które w swoim życiu doświadczyły wiele zła i przemocy. To nie są historię, które mają szczęśliwe zakończenie, to historie przerażające i takie które dają nam wiele do myślenia. Pokazują kobiety, które w swoim życiu przeżyły chwile ciężkie lub też takie, które ze swoimi problemami nie umiały sobie poradzić. Znajdziemy tutaj historie nastolatek borykających się ze swoimi problemami, ale też historie kobiet, a nawet starszych pań.

Tak naprawdę takich książek nie da się ocenić, dają za to wiele do myślenia. Pokazują, że kobiety to istoty słabe, delikatne i kruche. Należy się im pomoc i zrozumienie. Należy też dostrzegać ich problemy i pomagać im, bo nikt nie jest idealny i sam sobie nie poradzi.

• :-),:-),:-)
  • ☠ lfrpba