Państwo Atomowe: O postępie ku nieludzkości

Okładka książki Państwo Atomowe: O postępie ku nieludzkości Robert Jungk
Okładka książki Państwo Atomowe: O postępie ku nieludzkości
Robert Jungk Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej historia
251 str. 4 godz. 11 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Biblioteka Myśli Współczesnej
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1982-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1982-01-01
Liczba stron:
251
Czas czytania
4 godz. 11 min.
Język:
polski
ISBN:
830600714X
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2477
697

Na półkach: , ,

Zaskakujące, jak ta dość stara już książka zupełnie się nie zdezaktualizowała zwłaszcza w kontekście rozwijającego się kryzysu energetycznego i rozpadającego się systemu wytwarzania/dostarczania energii w Polsce. Strach przed elektrowniami atomowymi jest często irracjonalny, ale nie taki irracjonalny, kiedy pomyśleć o odpadach i nierozwiązanych do dzisiaj problemach ze składowaniem odpadów i ich transportem. Amerykanie mają wielkie połacie skalistych pustyń, gdzie mogą sobie drążyć tunele w głąb ziemi. A my? Czy znowu kilku oszołomów bedzie chciało wykorzystac do tego poniemieckie, przeciekające bunkry, jak 30 lat temu?

Zaskakujące, jak ta dość stara już książka zupełnie się nie zdezaktualizowała zwłaszcza w kontekście rozwijającego się kryzysu energetycznego i rozpadającego się systemu wytwarzania/dostarczania energii w Polsce. Strach przed elektrowniami atomowymi jest często irracjonalny, ale nie taki irracjonalny, kiedy pomyśleć o odpadach i nierozwiązanych do dzisiaj problemach ze...

więcej Pokaż mimo to

avatar
155
70

Na półkach: , ,

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Szukałem konstruktywnej krytyki energii jądrowej, natomiast okazuje się, że obok słusznych zastrzeżeń autor wykazuje postawę "nie bo nie". Jungk trafnie punktuje obecną w latach 60 - 70 tendencję do bagatelizowania ryzyka związanego z bezpieczeństwem siłowni jądrowych, czy zupełnym nieliczeniem się z ludnością terenów, gdzie takowe zostały, bądź dopiero były budowane. Jednak obok takich mamy też inne zastrzeżenia, które wydają się mocno nielogiczne. Autor np. najpierw wytyka fakt, że nawet przy najdoskonalszym wyposażeniu i tak pozostanie człowiek, który jest tylko człowiekiem i popełnia błędy. Cóż - nie sposób nie przyklasnąć, prawda? A kilka stron dalej on atakuje procedury naboru personelu, jako zbytnio ingerujące w osobiste sprawy tegoż. Schizofrenia? Skoro chcemy mieć 'elitarny' personel przygotowany na wszystko, to trzeba go wybrać stosując nadzwyczajne metody selekcji. Takich kwiatków jest niestety więcej, co wg mnie nie pozwala uznać tej książki jako obiektywnego spojrzenia na zagrożenia związane z pokojowym zastosowaniem energii jądrowej.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Szukałem konstruktywnej krytyki energii jądrowej, natomiast okazuje się, że obok słusznych zastrzeżeń autor wykazuje postawę "nie bo nie". Jungk trafnie punktuje obecną w latach 60 - 70 tendencję do bagatelizowania ryzyka związanego z bezpieczeństwem siłowni jądrowych, czy zupełnym nieliczeniem się z ludnością terenów, gdzie takowe...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    22
  • Posiadam
    10
  • Przeczytane
    8
  • Biblioteka Myśli Współczesnej
    2
  • Do kupienia
    1
  • Półki z literaturą
    1
  • Na sprzedaż
    1
  • Naukowe i popularnonaukowe różne
    1
  • Plus minus
    1
  • 'Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Państwo Atomowe: O postępie ku nieludzkości


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne