Świat podziemi

Data 1. wydania:
2012-05-08
Maja Kittel
mity miłość

Jak już pisałam przy "Awaken" seria o świecie podziemi "Porzuceni" po autorce bajeczek to naprawdę coś

Skoro skrytykowałam już pierwszy tom, to czemu i nie drugi? John nadal jest kontrolującym manipulantem, tylko teraz niby da się to wytłumaczyć, bo mamy jakieś realne zagrożenie, które wisi nad głównymi bohaterami. Co nie zmienia faktu, że... No niby bohaterowie ze sobą rozmawiają, ale to główna bohaterka musi porzucić wszystko dla miłości, która pojawiła się w pierwszym tomie, właściwie nie wiadomo skąd i jak. Ale dla tych książek to trochę normalne, bo dziewczyna, którą główna bohaterka poznaje w szkole w przeciągu zaledwie paru dni zostaje jej przyjaciółką, więc właściwie czemu nie, może ja się nie znam i taka ognista miłość to też kwestia jakichś sekund. Nadal jest źle, ale przynajmniej coś się dzieje. Tylko że to jeszcze nie oznacza, że warto. Jak już wspomniałam wcześniej, w recenzji pierwszej części, właściwie jakbym pominęła te książki, to nic by się nie stało. Jest też podobno trzeci tom (w Polsce chyba niewydany), ale właściwie to już mi się odechciało. Nawet nie jestem ciekawa, jak to się skończy.
~lyl3th

"Świat Podziemi", tak jak poprzednia część, "Porzuceni", to dawka naiwnej narracji kierowanej do nastolatków. Sięgnęłam po te książki, aby nadrobić zaległości z moich młodzieńczych lat, jednak teraz, gdy jestem dorosła, nie przyniosły mi one już żadnej przyjemności. Myślę, że gdybym przeczytała je, będąc jeszcze w podstawówce, z pewnością bardzo by mi się spodobały, ale osobę dorosłą mogą jedynie nudzić i niecierpliwić.
Pokazało mi to, że nie warto czytać książek dedykowanych innej grupie wiekowej czytelników, chociażby bardzo się je lubiło w dzieciństwie, bo dorosłość nie pozwala na "prawidłowy" ich odbiór. Są oczywiście pewne wyjątki, jak choćby saga o Harrym Potterze, ale są one raczej nieliczne. Lepiej puścić w zapomnienie to, czego się nie zdążyło przeczytać za młodu, i zająć literaturą dla dorosłych.

1982

Na półkach: , , , , ,

Ciąg dalszy Porzuconych – mrocznej i romantycznej współczesnej odsłony mitu o Persefonie

Świetna książka pełna ciekawych opisów i dialogów. Do samego końca trzyma w niepewności co będzie dalej. Polecam ♥

Lepsza niż pierwsza część. Chyba bardziej przemyślana i trochę więcej się w niej dzieje.

Jeszcze mniej składne niż poprzedni tom (ledwo się zeszli, już mniejszkają razem). Meg Cabot od "Pamiętnika Księżniczki" i "Pośredniczki", wróć!!!

Druga część równie świetna co pierwsza. Pani Cabot w tej powieści porywała mnie w niezwykły świat. Nie pozostaje mi nic powiedzieć, że autorka spisała się na medal.

Kontynuacja książki "Porzuceni". Ostatnia część tej trylogii, to "Awaken", szkoda tylko że niema polskiego wydania...

Ciekawa kontynuacja. Szybka i lekka tak jak pierwsza część. Pod koniec trzyma w napięciu, aż chce się sięgnąć po 3 część.