Świat podziemi

Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Porzuceni (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Underworld
Porzuceni (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maja Kittel
mity miłość

Skoro skrytykowałam już pierwszy tom, to czemu i nie drugi? John nadal jest kontrolującym manipulantem, tylko teraz niby da się to wytłumaczyć, bo mamy jakieś realne zagrożenie, które wisi nad głównymi bohaterami. Co nie zmienia faktu, że... No niby bohaterowie ze sobą rozmawiają, ale to główna bohaterka musi porzucić wszystko dla miłości, która pojawiła się w pierwszym...

Ciekawa kontynuacja. Szybka i lekka tak jak pierwsza część. Pod koniec trzyma w napięciu, aż chce się sięgnąć po 3 część.

"Świat Podziemi", tak jak poprzednia część, "Porzuceni", to dawka naiwnej narracji kierowanej do nastolatków. Sięgnęłam po te książki, aby nadrobić zaległości z moich młodzieńczych lat, jednak teraz, gdy jestem dorosła, nie przyniosły mi one już żadnej przyjemności. Myślę, że gdybym przeczytała je, będąc jeszcze w podstawówce, z pewnością bardzo by mi się spodobały, ale...

Na półkach: , , , , ,

Ciąg dalszy Porzuconych – mrocznej i romantycznej współczesnej odsłony mitu o Persefonie

Kontynuacja książki "Porzuceni". Ostatnia część tej trylogii, to "Awaken", szkoda tylko że niema polskiego wydania...

Świetna książka pełna ciekawych opisów i dialogów. Do samego końca trzyma w niepewności co będzie dalej. Polecam ♥

Druga część równie świetna co pierwsza. Pani Cabot w tej powieści porywała mnie w niezwykły świat. Nie pozostaje mi nic powiedzieć, że autorka spisała się na medal.

Lepsza niż pierwsza część. Chyba bardziej przemyślana i trochę więcej się w niej dzieje.

Jeszcze mniej składne niż poprzedni tom (ledwo się zeszli, już mniejszkają razem). Meg Cabot od "Pamiętnika Księżniczki" i "Pośredniczki", wróć!!!

Na półkach: , , , , , ,

Główna bohaterka znajduje się w Podziemiu czyli miejscu pomiędzy piekłem, a ziemią. Poznaje to miejsce i dowiaduje się jakie zasady nim rządzą. Mimo, że jest zauroczona Johnem, czyli władcą tej krainy, nie może zapomnieć o rodzinie i ziemi. Ile razy jeszcze tam wróci, a może zrezygnuje z tego na zawsze?

2 tom trylogii "Porzuceni" jest jeszcze lepszy niż pierwsza...

1 246
  • 2013