Kobieta na krańcu świata 3

Okładka książki Kobieta na krańcu świata 3
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J, National Geographic Cykl: Kobieta na krańcu świata (tom 3) Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na krańcu świata (tom 3)
Kobieta na Krańcu Świata
G+J, National Geographic
2012-05-09
2012-05-09
9788375962093
literatura polska kobieta Martyna podróże

więcej Więcej

Ostatnia część z cyklu, którą przeczytałam i obejrzałam jakiś czas po poprzedniczkach. Pod względem bohaterek zrobiła na mnie najmniejsze wrażenie, bo żadna nie zapadła w pamięć na dłużej.

Kto czytał, ten poleca :)
Lektura idealna, zawsze i wszędzie 🗺

Bardzo podobna do dwóch poprzednich tomów. Trudno powiedzieć czy najsłabsza, czy byłam już znużona podobnym stylem i formą...

Gwiazdkę dodaję za wydanie książki - gładki, błyszczący papier i mnóstwo rewelacyjnych, przepięknych zdjęć. Pani Martyna pisze bardzo ciekawie, wplatając fakty geograficzne i historyczne o odwiedzanych terenach, dane statystyczne zjawisk i problemów, które opisuje. Jej książki, bo nie jest to moje pierwsza pozycja z tej serii, zawsze mają bardzo duży walor informacyjny.
A...

Świetna! Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale widziałam kilka odcinków programu w telewizji.
Przede wszystkim pięknie wydana: kolorowe, duże zdjęcia, niektóre treści oddzielone w ramkach, podział na rozdziały i podrozdziały.
Bardzo ciekawa! Nie sądziłam, że życie kobiet na tym świecie może tak wyglądać i tak różnić się od naszego...
Martyna ma świetny styl,...

Przeczytałem pierwszą część i stwierdzam, że trzecia (drugiej nie udało mi się zdobyć) jest o wiele ciekawsza i opisuje przypadki bardziej charakterystycznych bohaterek poszczególnych części. Może to być jedynie tylko moja opinia. Polecam.

Kolejne ciekawe historie opowiedziane przez Martynę. Interesujący dobór wątków. Największe wrażenie zrobiły na mnie kobieta matador oraz kobieta posiadająca 3 męzów (zdjęcia z Nepalu przepiękne). Na dlugo też zapamiętam kobietę ekstremalną, która pokazała mi zupełnie inny sposób podejścia do życia.

Lubię książki Pani Martyny Wojciechowskiej, gdyż wciągają od pierwszych stron, są ciekawe, interesujące i opowiadają o interesujących ludziach, oraz kulturach spotkanych w odległych zakamarkach świata. Tak też było i tym razem. Pani Martyna umie opowiedzieć o nich w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie jakby spotkał się z opisywanymi osobami, poznał je osobiście - poznał...

Bardzo lubię program, książka jest bardzo fajna, jednak dla mnie osoby, która oglądała wszystkie te odcinki jest to przeniesienie obrazu na papier. Brakło mi komentarzy i "czegoś z za kulis". Jeśli ktoś nie oglądał tej serii to na pewno przekaz z książki będzie bardzo dobrym powodem do rozpoczęcia obejrzenia.

W moim skromnym odczuciu,ta część wydała mi się najciekawszą z całego cyklu. Być może zadecydował o tym niebanalny dobór bohaterek, albo po prostu tematyka opowieści. Książka otwiera oczy na wiele spraw,ale przede wszystkim stawia pytania o naszą, europejską tolerancję względem innych kultur.Bardzo mi się podobała.

• Podróżnicze
  • 2013