Duchy dni

Biuro Literackie
poezja
978-83-62006-87-8
Inne

Nowy tom Dariusza Suski "Duchy dni" swoim tytułem doskonale oddaje ton zawartych w nim wierszy. Już pierwsze słowo utworu otwierającego zbiór to "Pamiętasz". A jeśli pamięć to i czas: "paliliśmy czasem paliliśmy czas" (z tego samego utworu "Powietrze", s. 5), a skoro czas to i śmierć. I to w wielu, by tak rzec, konfiguracjach. Jest śmierć odczuwana z każdym dniem - "życie...

• Poezja
  • Chcę przeczytać poezję
  • Poezja
  • Za grosze
  • 2017
  • Książki 2015

Dodaj cytat z książki Duchy dni