Ściszone nagle życie

Okładka książki Ściszone nagle życie
Dariusz Suska Wydawnictwo: Znak poezja
80 str. 1 godz. 20 min.
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Liczba stron:
80
Czas czytania
1 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
19998800
Inne
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
5,3 5,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych Mateusz Andała, Marek Krystian Emanuel Baczewski, Tomasz Bąk, Edward Balcerzan, Marcin Baran, Stanisław Barańczak, Kacper Bartczak, Miron Białoszewski, Miłosz Biedrzycki, Dominik Bielicki, Zbigniew Bieńkowski, Jacek Bierut, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Władysław Broniewski, Jan Brzękowski, Wojciech Brzoska, Andrzej Bursa, Maria Cyranowicz, Michał Czaja, Józef Czechowicz, Stanisław Czycz, Tytus Czyżewski, Cezary Domarus, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Konstanty Ildefons Gałczyński, Rafał Gawin, Zuzanna Ginczanka, Stanisław Grochowiak, Mariusz Grzebalski, Jacek Gutorow, Marcin Hamkało, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Kamila Janiak, Piotr Janicki, Jerzy Jankowski, Jerzy Jarniewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Tymoteusz Karpowicz, Bożena Keff, Piotr Kępiński, Barbara Klicka, Bartosz Konstrat, Szczepan Kopyt, Jakub Kornhauser, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Jalu Kurek, Ewa Lipska, Zbigniew Machej, Piotr Macierzyński, Tomasz Majeran, Natalia Malek, Jakobe Mansztajn, Paweł Marcinkiewicz, Maciej Melecki, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Niewiadomski, Klara Nowakowska, Bronka Nowicka, Grzegorz Olszański, Antoni Pawlak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Tadeusz Pióro, Lech Piwowar, Adam Pluszka, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Michał Pranke, Julian Przyboś, Tomasz Pułka, Maciej Robert, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Robert Rybicki, Bartosz Sadulski, Marcin Sendecki, Jerzy Skolimowski, Rafał Skonieczny, Krzysztof Śliwka, Szymon Słomczyński, Antoni Słonimski, Dariusz Sośnicki, Andrzej Sosnowski, Anatol Stern, Dariusz Suska, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska, Wisława Szymborska, Maciej Taranek, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Adam Wiedemann, Kazimierz Wierzyński, Wojciech Wilczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało, Wacław Wolski, Wiktor Woroszylski, Maciej Woźniak, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura, Urszula Zajączkowska, Filip Zawada
Ocena 4,9
Zawrót głowy. ... Mateusz Andała, Mar...
Okładka książki Free Over Blood Justyna Bargielska, Jacek Dehnel, Dariusz Dziurzyński, Mariusz Grzebalski, Wioletta Grzegorzewska, Roman Honet, Dawid Jung, Joanna Lech, Jakobe Mansztajn, Joanna Mueller, Marcin Orliński, Marta Podgórnik, Andrzej Sosnowski, Dariusz Suska, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Adam Wiedemann, Radosław Wiśniewski
Ocena 4,3
Free Over Blood Justyna Bargielska,...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
5,3 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
73
52

Na półkach:

Gdyby nie praca, na Suskę z pewnością bym nie trafiła. A stało się bardzo dobrze - lubię ten jego transowy głód przemijania i śmierci, Suska opracowuje te wątki ciągle i ciągle - ciemność, woda, dzieciństwo - powracające wątki służące opracowaniu lęków. Bardzo zgrabnie.

Gdyby nie praca, na Suskę z pewnością bym nie trafiła. A stało się bardzo dobrze - lubię ten jego transowy głód przemijania i śmierci, Suska opracowuje te wątki ciągle i ciągle - ciemność, woda, dzieciństwo - powracające wątki służące opracowaniu lęków. Bardzo zgrabnie.

Pokaż mimo to

2
avatar
717
140

Na półkach: ,

Lubię Suskę, ale ten tom to chyba jakiś regres. Rozumiem,że można pisać nieustannie o dzieciństwie (jak Dycki o chorobie i śmierci), ale z drugiej strony: ile można? Skoro autor niczym nie zaskakuje, a w ilości wierszy zbliża się niebezpiecznie do Różyckiego ("Litery"). Co gorsza, wiele wierszy jest zaskakująco niesprawnych, grubymi wersami szytymi; tu i ówdzie pada rytm (niezamierzenie), gdzieniegdzie brakuje redakcji (literówki, wątpliwej jakości gramatyczne kiksy), a także zwyczajne lanie wody, byleby zgadzała się ilość wersów w strofach...to wszystko sprawia, że do najnowszego zbioru poety podchodzę z dużą nieufnością oraz z niepokojem, bo nie wiem, w którą stronę ta twórczość zmierza. Bo w stronę poetów wydających w ZNAK-u na pewno. Ale chyba jest ok, bo Suska znów doczekał się paru ważnych nominacji, które będzie mógł sobie odhaczyć - ze szkodą dla swojego talentu.

Lubię Suskę, ale ten tom to chyba jakiś regres. Rozumiem,że można pisać nieustannie o dzieciństwie (jak Dycki o chorobie i śmierci), ale z drugiej strony: ile można? Skoro autor niczym nie zaskakuje, a w ilości wierszy zbliża się niebezpiecznie do Różyckiego ("Litery"). Co gorsza, wiele wierszy jest zaskakująco niesprawnych, grubymi wersami szytymi; tu i ówdzie pada rytm...

więcej Pokaż mimo to

3
Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ściszone nagle życie


Reklama
zgłoś błąd