Ściszone nagle życie

Znak
poezja
19998800
Inne

Gdyby nie praca, na Suskę z pewnością bym nie trafiła. A stało się bardzo dobrze - lubię ten jego transowy głód przemijania i śmierci, Suska opracowuje te wątki ciągle i ciągle - ciemność, woda, dzieciństwo - powracające wątki służące opracowaniu lęków. Bardzo zgrabnie.

Lubię Suskę, ale ten tom to chyba jakiś regres. Rozumiem,że można pisać nieustannie o dzieciństwie (jak Dycki o chorobie i śmierci), ale z drugiej strony: ile można? Skoro autor niczym nie zaskakuje, a w ilości wierszy zbliża się niebezpiecznie do Różyckiego ("Litery"). Co gorsza, wiele wierszy jest zaskakująco niesprawnych, grubymi wersami szytymi; tu i ówdzie pada rytm...

• Poezja
  • Bśl
  • Poezja, Poematy i te klimaty.
  • Polska Poezja Współczesna
  • Książki poetyckie
  • 2017

Dodaj cytat z książki Ściszone nagle życie