Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego

Joanna Woźniczko-Czeczott Wydawnictwo: Czarne Seria: Bez Fikcji O... biografia, autobiografia, pamiętnik
Czarne
macierzyństwo bez fikcji o
biografia, autobiografia, pamiętnik
Bez Fikcji O...
macierzyństwo bez fikcji o

Oficjalne recenzje i

Odczarować macierzyństwo

Link do recenzji

Bardzo polecam te książkę dziewczynom, które spodziewają się dziecka lub niedawno stały się matkami. Pokazuje prawdę o macierzyństwie, połogu, co się dzieje z relacjami po porodzie, o różnych uczuciach i frustracjach, które towarzyszą świeżoupieczonej matce. Nie upiększa jak robią to instamamusie, a mówi jak jest.

„Matka w połogu z kobiety, która dba o siebie, albo o która...

Jak dla mnie ta książka to petarda - szczera i ważna, a przy tym zabawna i lekka. Przeczytałam w dwa wieczory.

Uśmiałam się czytając.
PS. Wszystko w tej książce to prawda.

Uwaga! Opinia zawiera nie tyle spoilery (da się spoilerować pseudo-poradnik?) co skrajnie nieobiektywne uwagi ciężarnej przez którą przemawiają hormony. Nikt nie musi się ze mną zgadzać :)

Na początku ja i Kristal- nasza narratorko-bohaterka, alter ego autorki nie przypadłyśmy sobie do gustu. To znaczy ona nie przypadła mnie, a ja swoją bierną agresję fantastycznie...

Bardzo fajnie się czyta, taka fabuła na kanwie życia. Podobają mi się porównania i definicje oraz sposób ich opisu. Nie ma tu w sumie profesjonalnej wiedzy, ale po przeczytaniu jest taki luz, że każdy popełnia błędy i nie ma sensu za bardzo się spinać, żeby być idealną matką, bo takie nie istnieją 🙂

Czytając książkę, miałam napady myśli, że muszą przeczytać je wszystkie kobiety zanim urodzą. Jednak za chwilę dochodziło do mnie, że książka równie dobrze mogłaby działać jako antykoncepcja. To niesamowicie zabawna, z dystansem i szczera opowieść o macierzyństwie. Przedstawia wszystkie uroki i wady, na które decydujemy się i o których nikt nam nie mówi.

Bardzo dobra i bardzo potrzebna książka na temat wczesnego macierzyństwa. To spisane wpisy blogowe autorki, które miały być dla niej terapią na frustrację wynikającą z obciążeń psychicznych i fizycznych przemiany z "niedzieciatej" w matkę.

Autorka dekonstruuje mit Matki-Polki i rzuca śmiałe oskarżenie o zatajaniu rzeczywistości przez społeczeństwo i same matki, które...

Oczywiście czyta się to świetnie, spostrzeżenia autorki są jak wyjęte z głowy co drugiej matki i z pewnością czas spędzony na czytaniu tej książki nie jest czasem straconym, bo - zwłaszcza będąc matką - przyjemnie przeczytać o odczuciach innych matek, żeby poczuć się mniej wyalienowaną w tej roli. Ale jest to jednak książka wpisująca się w nurt "odkąd jest internet, wszyscy...

Szczera, mądra, świetna!

Bardzo dobrze napisana książka. Z humorem, lekki styl, ciekawa forma. Czytam jakby o sobie :)

• 2018
  • 2013
  • 2014
  • 2012
  • 2019

Joanna Woźniczko-Czeczott Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego Zobacz więcej