Mundra

Czarne
2014-04-15
2014-04-15
kobieta ciąża położnictwo historia

Okładka książki Odwaga jest kobietą Joanna Cieśla, Iza Klementowska, Iza Michalewicz, Joanna Podgórska, Renata Radłowska, Kamila Sypniewska, Marta Szarejko, Sylwia Szwed, Anna Wiatr, Ewa Winnicka, Joanna Wojciechowska, Ewa Wołkanowska, Joanna Woźniczko-Czeczott
Ocena 7,1
Odwaga jest ko... Joanna Cieśla, Iza ...

Oficjalne recenzje i

Niedoceniona mistrzyni ceremonii

Link do recenzji

1355 159 87

10 wywiadów z położnymi, 10 różnych historii ale wszystko równie fascynujące. Czyta się z przyjemnością

Książkę “Mundra” Sylwii Szwed (@wydawnictwoczarne) powinien przeczytać każdy, kto spodziewa się dziecka.

Sylwia Szwed w serii rozmów z położnymi przedstawia przekrój sposobów rodzenia od II Wojny Światowej aż do teraz. Każda z rozmówczyń wnosi do całości coś od siebie. Są to często odmienne opinie i odmienne podejścia do rodzących. Rozmowy są różne. O rodzeniu w czasie...

Świetne rozmowy z polskimi położnymi. Rozmówczynie różnią się wiekiem i doświadczeniem, ale też podejściem do wykonywanej pracy.
Bardzo pouczająca książka.

Mam duży problem z oceną tej pozycji, bo naprawdę ciekawe i wartościowe wywiady przeplatają się z takimi, które wywołują u mnie zgrzytanie zębów. Na dodatek nie postrzegam narodzin w kategorii cudu, co od razu warunkuje sposób, w jaki czytam poszczególne rozmowy z tej książki.

"Znam też kobiety, które decydują się począć dziecko z nasieniem nie-męża, bez jego wiedzy. I te...

Och! Jak mnie ta książka wciągnęła! Jak mnie oczarowała! Droga Czytelniczko, czytanie tej książki jest jak siedzenie przy stole w kręgu dobrych kobiet. Położnych w różnym wieku, które nie jedno już widziały, nie jednego doświadczyły, i chcą Cię pocieszyć, wesprzeć i poklepać po plecach.

Uważam, że każdy ginekolog powinien wręczać tę książkę swoim pacjentkom w ciąży....

Fantastyczny dobór rozmówczyń. Dużo kobiecego ciepłego profesjonalizmu. Polecam każdej kobiecie - warto.

Jest to zbiór 10 wywiadów z położnymi, różne kobiety z różnych czasów, różne historie i różny obraz wyłania się z całej książki. Każda z położnych ma do przekazania coś innego - czasami coś oburza, czasami coś wzrusza, zawsze - pobudza wyobraźnię, ciekawość. Po przeczytaniu mam niedosyt - chcę więcej takich świadectw, takich wywiadów, takich różnych spojrzeń.
Przyjemnie...

Swietna ksiazka. Najwieksze wrazenie na mnie wywarl ostatni wywiad z Pania Embriolog i z Pania Polozna, ktora pracuje w krajach skandynawskich. Mocna pozycja.

Książka otwiera oczy na pracę położnej. Autorka zabiera nas w podróż wstecz jak wyglądała praca położnej na przestrzeni latlat. Nie należy do lekkich. Ostatni rozdział o pracy embriologa podobał mi się najmniej.

Pięknie przedstawione historie położnych na przestrzeni lat. Można zaobserwować jak zmieniało się położnictwo w naszym kraju i dlaczego porody są tak różne.

• 2014
  • Chcę w prezencie