Jarmark w Soroczyńcach

Mikołaj Gogol Wydawnictwo: Virtualo utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Virtualo
gogol
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
gogol

"Beztroskie! Nawet bez dziecinnej radości, bez iskry współczucia, starowinki które tylko wódka, niby mechanik nakręcający swój automat, wprawia w jakieś podobieństwo ludzkiego ruchu, wolno kiwały podchmielonymi głowami i dreptały tanecznym krokiem za ochoczą gromadą, nawet nie podnosząc wzroku na młodą parę".

Właśnie dla takich opisów czyta się Gogola.

Mało interesującą pozycja.

Akcja dzieje się podczas jarmarku w Soroczyńcach. Historia intrygi syna Orchymi, który podstępem chce wyłudzić na żonę od chłopa Sołopyja Czerewyka, jego córkę, Paraskę. W grę wchodzi historia o diable.
Jak dla mnie - gogolowski przeciętniak. Pełno opisów otoczenia, których osobiście nie lubię.

• Literatura rosyjska
  • Studia
  • Ebooki
  • Romantyzm
  • Powieść zagraniczna
  • Rosyjskie
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Jarmark w Soroczyńcach

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Przemysław Pilarski, Łukasz Pawłowski
9,0
Polska jest mi... Przemysław Pilarski...