Historia pieniądza na ziemiach polskich

Adam Dylewski Wydawnictwo: Carta Blanca hobby
978-83-7705-068-2
Carta Blanca
hobby
978-83-7705-068-2

Mimo tego iż jest to bardziej album (z naprawdę świetnymi zdjęciami prezentującymi monety i banknoty) niż książka, to kilku ciekawostek można się dowiedzieć.

Jest to pierwsza od 30 lat (od czasu ostatniego wydania epokowej książki Tadeusza Kałkowskiego „Tysiąc lat monety polskiej”) tak obszerna i fachowa publikacja prezentująca historię polskiej monety od czasów pierwszych Piastów po współczesne monety i banknoty Narodowego Banku Polskiego.

• NP Historia
  • 4 Nieposiadam
  • Przeczytane w 2014 r.
  • Heraldyka i historia Polski
  • Money, money, money
  • Chcę przeczytać (literatura polska)
  • Chcę przeczytać (tematyka historyczna)

Dodaj cytat z książki Historia pieniądza na ziemiach polskich