Historia pieniądza na ziemiach polskich

Okładka książki Historia pieniądza na ziemiach polskich
Adam Dylewski Wydawnictwo: Carta Blanca hobby
hobby
Carta Blanca
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7705-068-2

Okładka książki Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rzepko, Marcin Biegluk, Michał Ciesielski, Marcin Czyżniewski, Krzysztof Dopierała, Adam Dylewski, Krzysztof Fedorowicz, Stanisław Figiel, Marcin Gołąbek, Paweł Klimek
Ocena 8,0
Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rz...
Okładka książki Jerozolima Adam Dylewski, Karolina Mints, Karolina van Ede Tzenvirt
Ocena 5,0
Jerozolima Adam Dylewski, Karo...
Okładka książki Warszawa Adam Dylewski, Mateusz Kaczyński, Karolina Półtorak
Ocena 6,5
Warszawa Adam Dylewski, Mate...

więcej Więcej

Mimo tego iż jest to bardziej album (z naprawdę świetnymi zdjęciami prezentującymi monety i banknoty) niż książka, to kilku ciekawostek można się dowiedzieć.

Jest to pierwsza od 30 lat (od czasu ostatniego wydania epokowej książki Tadeusza Kałkowskiego „Tysiąc lat monety polskiej”) tak obszerna i fachowa publikacja prezentująca historię polskiej monety od czasów pierwszych Piastów po współczesne monety i banknoty Narodowego Banku Polskiego.

• Chcę przeczytać (tematyka historyczna)
  • Money, money, money
  • Chcę przeczytać (literatura polska)
  • 4 Nieposiadam
  • NP Historia
  • Przeczytane w 2014 r.
  • Heraldyka i historia Polski

Dodaj cytat z książki Historia pieniądza na ziemiach polskich