Sprawa mordu katyńskiego : ta książka była pierwsza

Józef Mackiewicz Wydawnictwo: Kontra Cykl: Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 19) literatura faktu
Kontra
Katyń obozy wojna egzekucja
Józef Mackiewicz: Dzieła (tom 19)
literatura faktu
Katyń obozy wojna egzekucja

To jest najlepsza, najciekawsza książka dotycząca ludobójstwa w Katyniu!. Józef Mackiewicz nie miał dostępu do dokumentów które ujawniono za czasów Borysa Jelcyna czy też innych pozyskanych przez polskich historyków z sowieckich archiwów (kiedy to jeszcze było możliwe). Mimo to wnioski wysuwane przez Mackiewicza porażają swoją trafnością i logiką. Mackiewicz zachowuje się...

Na półkach: , , , ,

Należy znać. Bezcenna relacja bezpośredniego świadka ekshumacji ofiar, wybitnego polskiego pisarza.

Teksty z przed lat mają w sobie nie tylko moc nazwiska autora czy tematu opisywanych zdarzeń ale dają wiedzę czytelnikowi także o świecie współczesnym i już do powyższego tytułu nic dodawać nie powinienem...

Józef Mackiewicz był naocznym świadkiem w 1943 roku ekshumacji przez Niemców i Polski Czerwony Krzyż zwłok polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Książka ukazała się w Londynie w roku 1948 przeciwstawiając się kłamstwu katyńskiemu głoszonemu przez ZSRR. W Polsce ukazała się dopiero 60 lat później.

No to po części wyjaśnia się czemu o winę za mord podejrzewano i Rosjan i Niemców za propagandy. Wszystko przez małe drobne elementy, które były kluczowe a jakoś śledczy uważali, że nie mają wpływu na tok śledztwa. Warto po tę książkę sięgnąć by się przekonać o co chodziło.

• Historia
  • Literatura faktu
  • Posiadam - w kolejce do przeczytania
  • Ex libris
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • II Wojna Światowa
więcej mniej

Józef Mackiewicz Sprawa mordu katyńskiego : ta książka była pierwsza Zobacz więcej