Wszystko ma swoją cenę

Okładka książki Wszystko ma swoją cenę Liselotte Hammer, Søren Hammer
Okładka książki Wszystko ma swoją cenę
Liselotte HammerSøren Hammer Wydawnictwo: Czarne Cykl: Konrad Simonsen (tom 2) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Szalony Polak Liselotte Hammer, Søren Hammer
Ocena 6,9
Szalony Polak Liselotte Hammer, S...
Okładka książki Dziewczyna z Przeklętego Bagna Liselotte Hammer, Søren Hammer
Ocena 6,8
Dziewczyna z P... Liselotte Hammer, S...
Okładka książki Klub Samotnych Serc Liselotte Hammer, Søren Hammer
Ocena 5,9
Klub Samotnych... Liselotte Hammer, S...
Okładka książki Niegodziwcy Liselotte Hammer, Søren Hammer
Ocena 6,0
Niegodziwcy Liselotte Hammer, S...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Normalność w cenie

4630 277 108

Rutynę kurtuazyjnej wizyty polityków i dziennikarzy na Grenlandii przerywa odkrycie zwłok młodej dziewczyny pogrzebane w lodowcu. Na miejsce zostaje wezwany Konrad Simonsen,gdyż ułożenie ciała i wygląd zmarłej łudząco przypominają inną sprawę, którą przed laty zajmował się komisarz. Wtedy wszystkie ślady wskazywały na ojca ofiary. Czyżby policja popełniła błąd?

Z Grenlandii przenosimy do Kopenhagi gdzie mierzymy się z nieubłaganie mijającym czasem i presją społeczeństwa gdyż tajemnicze morderstwa wciąż mają miejsce. Nie zapominajmy o odnalezieniu zwłok dziewczyn uznanych dotychczas za zaginione. Bez ciała nie ma procesu. Bardzo mi się spodobał opis pracy funkcjonariuszy ,ze wszystkimi problemami ,niedoskonałościami . Przedstawienie śledczych nie kryształowych na plus. Po trudach odnalezienia mordercy ich praca nie zostaje uznana za zakończoną,zostają oni postawieni w sytuacji z której ciężko wybrnąć: z jednej strony wypuszczenie go na wolność i śledzenie aby móc dotrzeć do ciał z drugiej uratowanie policjantki i dziewczyny które zdołał porwać w trakcie śledztwa. Czy śledczym uda się odnaleźć jeszcze jedne zwłoki i uratować przetrzymywane kobiety mając za przeciwnika byłego wojskowego, specjalistę od technik podsłuchu i obrony?Jaka wybiorą metodę? Zapraszam do lektury☺️
Z pozoru (pierwsze kilkanaście stron bardzo się ciągną) początek służący się w miarę czytania robi się naprawdę ciekawie i człowiek przepada w lekturze . Bardzo dobry,mocny, trzymający w napięciu kryminał,który bardzo polecam!

Z...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

co to za badziew; morderca zostaje rozpoznany już na samym początku a cała książka to nieudolna walka policji o to, żeby go zatrzymać, chociaż mieli go na tacy. Tak słabej i irytującej książki dawno nie czytałam; postacie rozmyte, dziwne. Jakieś poboczne wątki o broni nuklearnej, nie wiem w ogóle po co...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Wszystko ma swoją cenę" – to nie tylko tytuł drugiej odsłony cyklu z Konradem Simonsenem duńskiego rodzeństwa pisarzy, ale pierwsze i ostanie zdanie, spinające niczym klamrą powoli, misternie odkrywaną historię kryminalną splecioną z zależności, powiązań i ich konsekwencji ponoszonych przez wszystkich bohaterów. Tym razem nie tylko z przesłaniem społecznym, ale i ogólnoświatowym.
Autorzy bowiem pod lupę wzięli dysfunkcyjne dzieciństwo seryjnego mordercy. Jego pierwszą ofiarę aż na Grenlandii znalazła sama pani kanclerz Niemiec, obserwująca osobiście wzmożony w ostatnich latach proces topnienia lodowców. Wprawdzie nie pada ani razu jej imię i nazwisko, ale w domyśle wiedziałam i miałam wiedzieć, o kogo konkretnie chodzi. Nie przez przypadek też autorzy zaakcentowali w prologu wątek polityczny związany z ociepleniem globalnym, który w dalszej części powieści nabierał bardziej ponadczasowego znaczenia. Jeśli nie wręcz proroczego wobec najbliższej przyszłości Ziemi.
Jednak wracając do znalezionego ciała, a dokładniej młodej dziewczyny w tak nietypowym miejscu, jak lodowiec, od którego do najbliższej miejscowości było około 400 km. Na dodatek nietypowo skrępowanej, rozebranej do majtek i uduszonej foliowym workiem z wyraźnie odciśniętym śladem czerwonej szminki. Jednak to, co zaskoczyło mnie najbardziej to czas dokonanego morderstwa – wrzesień 1983 roku. Od tego momentu do niespodziewanego odnalezienia denatki upłynęło kilkanaście lat! Jak się potem okazało, nie była to jedyna zagadka i niestety, niejedyne dziewczęce ciało wydobyte przypadkowo z mroków przeszłości i archiwalnych półek. Na domiar złego wszystko wskazywało na ponowne uaktywnienie się mordercy. Właśnie zaginęła dziewczyna bliźniaczo podobna do swoich poprzedniczek. Tę skomplikowaną sytuację, która narastała ze strony na stronę, mógł opanować oczywiście najlepszy z duńskich policjantów – Konrad Simonsen. Podobno na wyraźną prośbę samej pani kanclerz. Jednak nie inspektor Simon, jak nazywali go w skrócie podwładni, był najważniejszą postacią znanego mi już z wcześniejszej odsłony zespołu śledczego. Ta rola tym razem przypadła najmłodszej policjantce – Pauline Berg. Ambitnej, zdolnej, pełnej zapału, zdeterminowanej w osiąganiu sukcesów, głodnej uznania szefa, asertywnej wobec seksizmu kolegów z pracy, odważnej w śmiałych, ryzykownych posunięciach, której lekkomyślność wybaczał wyrozumiały inspektor Simon i przede wszystkim bardzo podobnej do mordowanych kobiet. Mieszanka tych cech spowodowała postawienie całej ekipy śledczych, jak i samej siebie, przed egzaminem z profesjonalizmu i człowieczeństwa.
Cała fabuła i intryga kryminalna skonstruowana jest tak, aby te dwa pojęcia i wybór między nimi stały się najważniejszymi w tej powieści, a granica je oddzielająca przebiegała zgodnie z konsekwencją opowiadania się poszczególnych postaci po stronie powinności lub lojalności wobec społeczeństwa, wobec innego człowieka i wobec samego siebie. Autorzy w te zależności wikłają wszystkich bohaterów kryminału, począwszy od ludzi ze świata polityki, poprzez świat przestępczy i tych, którzy go rozpracowywali, aż po zwykłego człowieka. Żadne z zachowań poczynionych w imię interesu społecznego lub wbrew niemu, w imię altruizmu lub egoizmu jednostkowego, w imię własnego życia lub śmierci drugiego człowieka nie pozostawało bezkarne. Każdemu z nich. Po kolei. Przyszło ostatecznie zapłacić za wybór określoną, adekwatną cenę, zależną od podjętej decyzji i pozycji zajmowanej w hierarchii społecznej – zdrowiem fizycznym lub psychicznym, życiem, przyszłością indywidualną i ostatecznie przyszłością naszej ziemskiej planety.
Bo wszystko ma swoją cenę.
Wyrozumiałość szefa wobec początkującej podwładnej, współpraca z przestępcami na rzecz ocalenia życia policjantce, agresja ojca wobec matki na oczach własnego dziecka, milczące przyzwolenie rządu na grabieżczą politykę innych państw, seks uprawiany z kolegą z pracy, kolor szminki używany przez matkę, a nawet długość kobiecych włosów i paznokci.
Wszystko.
naostrzuksiazki.pl

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem zawiedziona. Zapowiadało się na tajemniczy, mroczny i mrożący krew w żyłach (nie tylko ze względu na temperaturę) kryminał w skutej lodem Grenlandii. Początek zachęcający a potem tak sobie. I nie chodzi już nawet o tę Danię. Po pierwsze zbyt szybko dowiadujemy się, kto jest mordercą. Szybko, prosto i banalnie wręcz. Po drugie, to kryminał a więc liczy się dbałość o szczegóły. Logiczne szczegóły. Żeby nie spoilerować napiszę tylko tyle, że byłam ogromnie rozczarowana, kiedy "okazało się", że w środku lądolodu można używać... wiertarki. Do skucia lodu, rzecz jasna. Po tym fragmencie doczytałam do końca z czystej ciekawości. Samo dojście do profilu mordercy również banalnie proste. Poza tym czyta się szybko, przyjemnie. Książka napisana stylem, który nie nudzi. To na plus, bo fabuła prosta a zagadka odkryta czytelnikowi za wcześnie. Dużo za wcześnie. Poza tym zabrakło mi dokończenia wątku polityczno - dyplomatycznego.

1905

Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Kiedy tak wcześnie odkryto tożsamość mordercy, spodziewałam się zwrotu akcji, jakiejś pomyłki, przebiegłego szaleńca, który wyprowadził policję w pole, a sam nadal działa w ukryciu. A tu niespodzianka, skupiliśmy się właśnie na śledztwie, a autorom mimo wszystko udało się utrzymać napięcie do końca.
Podobała mi się też intryga, jednak trochę się rozłazi w szwach. Jak zabójcy udało się popełnić pierwsze morderstwo, przecież musiał przygotować „grób”? Jak udało mu się to zrobić w krótkim czasie, tak daleko od bazy? Poleciał tam? Pojechał skuterem śnieżnym? W jaki sposób udało mu się „zniknąć” tak szybko po zgubieniu ogona? Czy wizja wróżki się do czegoś przydała? Po co nam ten wątek polityczno-historyczny?
Może jestem zbyt drobiazgowa, ale lubię mieć wszystko wyjaśnione, a tu mi tego zabrakło.
Autorzy pokazują nam przekonujące portrety policjantów jako zwykłych ludzi w zwykłej pracy: zmęczonych, lekkomyślnych, ogarniętych prywatnymi obsesjami. Mimo takiej kariery skandynawskich kryminałów, których znakiem rozpoznawczym jest prawdziwy, ludzki bohater, wciąż jakieś niezwykłe cechy się tym detektywom przemyca. A tu mamy prawdziwych ludzi – pod wpływem choroby, słabości i niewyspania pracują gorzej. Kiedy ponoszą ich nerwy, ponoszą konsekwencje. Szczególnie podobają mi się postaci Hrabianki i Pauline. Nie są przedstawiane jak zwykle kobiety w kryminałach. Żadna z nich nie jest ciepła ani opiekuńcza. Pauline jest wręcz antypatyczna, ale jednak w jakiś sposób przyciąga uwagę. Obie kobiety stawiają na siebie, budują swoją markę i nie poświęcają się.
Żałuję, że nie przetłumaczono kolejnych tomów cyklu, zdecydowanie lubię duński "klimat" kryminalny.

Podobała mi się też intryga,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze napisana,czyta się szybko - ale słaba.Zbrodniarz bez wyrazu, naciągany motyw, nie solidaryzowałam się z ofiarami nawet mi ich mało żal. W/g moich kryteriów słaba.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moje pierwsze spotkanie ze skandynawskim kryminałem i jestem oczarowana.
Historia jak ich wiele - któż nie czytał o seryjnych mordercach... natomiast cała reszta to zupełnie inna para kaloszy. Podobało mi się właściwie wszystko. Sam klimat, który stworzyło rodzeństwo Hammerów jest niesamowity. Skonstruowane wątki od których nie można było się oderwać, ciekawe postaci, być może nieco rozczarowujące zakończenie.
To druga książka Hammerów i przyznam się, że nie czytałam pierwszej. Muszę jak najszybciej nadrobić zaległości, natomiast już czekam na kolejną sprawę Konrada Simonsena. Polecam!

To moje pierwsze spotkanie ze skandynawskim kryminałem i jestem oczarowana.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Drugi tom przygod Konrada Simnsona. Dobrze pokazane zostalo to ze nawet policja musi przestrzegac prawa i dlatego musza wypuscic podejrzanego.
Swietna akcja..

• 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2013
  • 2023

Dodaj cytat z książki Wszystko ma swoją cenę