Za Kierdziołkową miedzą

1970-01-01
1970-01-01
Kierdziołek monolog satyra

więcej Więcej

Młodsze pokolenie, nie znające realiów sprzed 1989. roku, nie zdoła pojąć całego uroku tej zabawnej książki. Ale dla starszego pokolenia to przemiłe wspomnienie i dobra zabawa. Jest to zbiór krótkich, satyrycznych opowiadań o PRL-owskiej wsi Chlapkowice, w której rezyduje sołtys Kierdziołek. On to właśnie snuje te opowieści i czyni to bardzo poważnym tonem, jak na urzędnika...

Jerzy Ofierski stworzył radiową postać sołtysa Kierdziołka. Jest to postać ukazująca z przymrużeniem oka naszą wieś i jej problemy.

• Dom
  • Wykopaliska i lektury