Kup teraz - 3 oferty w cenie od 31.42 zł do 39.90 zł

literatura piękna
Alicja Rosenau
Seria z miotłą
literatura szwedzka

Powiedziałabym, że to opowieść o rodzeństwie. Piątce dzieci, z jednych rodziców, z jednego domu, a tak zupełnie różnych od siebie, z różnymi marzeniami i pragnieniami. Czasami myślę jakie to dziwne, że ludzie wychowujący się razem, później tak bardzo się od siebie oddalają, tak bardzo są sobie obcy i doświadczają samotności o różnych obliczach. Wszyscy tu są bardzo...

Ciężko się czyta...

Ostatnio postanowiłam zaznajomić się trochę z literaturą skandynawską.
Spotkania te uważam za udane, jednakże "Córki gór" kompletnie do mnie nie przemówiły.
Styl pisarski autorki również; czytając książkę miałam wrażenie, że autorka pisze tak jakby mechanicznie, zimno.
Dodatkowo dialogi wplecione w tekst sprawiły, że wszystko zlało się w jedną całość.
Cóż, jednym słowem...

Prawdziwie kobieca książka. Historie piątki rodzeństwa, które układa swoje życie. Najdłużej w pamięci zostaną mi chwile, w których Sofia i Emilia wyobrażały sobie swoje relacje społeczne (i to umiłowanie porządku...). Początkowo dość trudno się wdrożyć w sposób pisania autorki, po trzydziestu stronach mijają wszelkie niejasności i możemy się rozkoszować i współczuć...

Przerażająco nudna książka. O ile historie bohaterów same w sobie nie były złe, o tyle sposób ich opowiadania pozostawia wiele do życzenia. Ciężko się zainteresować, wciągnąć czy nawet próbować utożsamiać z jakąś postacią. Zmarnowany potencjał.

Trafio mi się okropnie zredagowane wydanie :/

Trudna powieść, która mnie strasznie wymęczyła i wynudziła, a także dłuzyła. Czytając miałam wrazenie, ze nigdy nie dobrne do końca, a gdy juz to zrobiłam poczułam ulge jak nigdy, a bardzo rzadko mi sie to zdarza. klimat tej powiesci wg nie w moim stylu i mnie nie porwał, z bohaterami rowniez się nie żżyłam, byli mi obojetni.

Powieść trudna i w sumie trochę męcząca. Przygnębiająca. Pod koniec już mi się dłużyło i chciałam, żeby wreszcie się skończyło. Saga, ale nie w stylu ibero tylko typowo skandynawskim. Smutna, poruszająca.

Napiszę szczerze, że przyciągnęła mnie piękna okładka i promocja na tę książkę. Niestety, treść nie okazała się już taka atrakcyjna. Postacie nie stały mi się bliskie, a wydarzenia nawet tragiczne nie zainteresowały mnie na tyle, żeby zaangażować się w losy bohaterów.
Ta książka mi jest po prostu obojętna. Nie jest ani dobra, ani zła.

Wzruszająca i przesycona smutkiem opowieść o pięciorgu rodzeństwa...o relacjach międzyludzkich, o niełatwych miłościach, niespełnionych pragnieniach i tęsknotach... Piękny język, ale pełen niedomówień, nadający powieści skandynawskiej surowości... Polecam!

• 2013
  • Skandynawia