Ostatni bal

Okładka książki Ostatni bal Connie Brockway
Okładka książki Ostatni bal
Connie Brockway Wydawnictwo: Amber Cykl: Niebezpieczny kochanek (tom 2) Seria: Love & Story literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczny kochanek (tom 2)
Love & Story
The Reckless One
Amber
2010-01-01
2010-01-01
9788325212049
Radosław Januszewski

Okładka książki The Lady Most Willing… Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
The Lady Most ... Connie Brockway, El...
Okładka książki Najlepsza kandydatka na damę Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
Najlepsza kand... Connie Brockway, El...

Ostatni bal to druga książka opowiadająca o szkockim rodzeństwie. W pierwszej części jeden z braci zbierał pieniądze na wykupienie drugiego - Raina z więzienia. Okazuje się jednak, że Raina tam nie ma i nikt wie, co się z nim stało. Poznajemy tu młodą kobietę, która uwolniła Raina, po czym zdradziła go i wydała.
I znów mamy wojnę klanów, masę intryg, piekielną zemstę, na tym tle rozwijające się gorące uczucie, a dochodzi jeszcze jeden wątek - szukanie skarbu MaClairenów.
Chyba co nieco zaskoczył mnie pomysł z pożarem, co nie znaczy, że nie podobała mi się książka jako całość - akcja dzieje się troszkę wolniej niż w pierwszej części ale i tak, na tyle szybko, że również szybko i z zainteresowaniem się czyta.
Absolutnie polecam, no i zaczynam poznawać trzecie z trojga rodzeństwa.
Powinno się tę serię czytać po kolei, bo dużo rzeczy tu się ze sobą wiąże.

I znów mamy wojnę klanów, masę intryg, piekielną zemstę, na...

Minęło dobrych kilka tygodni od przeczytania "Ostatniego balu" Connie Brockway i szczerze mogę napisać, że warte przeczytania są tylko pierwsze rozdziały. Rozbudziły we mnie chuć, że tak to określę. Czyli było erotycznie, pikantnie i namiętnie. Pozostałe rozdziały opowiadają historię zamku Ladacznicy oraz losy rodu Merricków. Jest ucieczka, więzienie, charakterne kobiety oraz nadzieja na romans.

Nie znam innych powieści autorki, więc nie jestem w stanie określić jak wypada "Ostatni bal" na tle innych tomów. Jak dla mnie przeciętne czytadło.

Drugi tom opowiadający losy kolejnego z przeklętego rodu Merricków. Cofamy się trochę w czasie i śledzimy ucieczkę Reina z więzienia, podczas której poznaje tajemniczą damę.

Miłość i intrygi są mottem przewodniej tej książki.Pojawia się też motyw zemsty. Odnoszę wrażenie, że akcja jest nieco spokojniejsza niż w poprzednim tomie, chociaż na samym końcu przyśpiesza, by bardzo burzliwie się zakończyć.

Polecam czytać wszystkie tomy , bowiem jak rzadko w tego typu romansach, wszystkie części są ze sobą dosyć powiązane.

Naprawdę dobra i wciągająca książka. Co prawda akcja rozkręca się dopiero w połowie, czyli coś koło 10-12 rozdziału, ale warto dotrwać i pójść dalej. Przez mozolny początek byłam nieco znużona, ale potem szybko chłonęłam każdy kolejny rozdział żeby zobaczyć co dalej. Jestem nie tyle zawiedziona, co zaskoczona zakończeniem, bo miałam wrażenie, że jestem w środku akcji, przewracam kartkę i okazuje się, że to już koniec. W każdym razie serdecznie polecam.

To była jedna z moich pierwszych książek czytanych dla siebie i pamiętam, że trochę nie rozumiałam początku fabuły.
Moim zdaniem była dość chaotyczna, ale z czasem przekonałam się do niej i z zapartym tchem czekałam na ciąg dalszy.
Książka dobra, więc polecam :)

Książka dobra, więc polecam :)

Romanse tej pisarki są fenomenalne. Uwielbiam jej styl pisania oraz historie przez nią stworzone. Intryga, mroczna tajemnica, zdrada, wierność oraz miłość to wszystko mieści się w tej książce. Bardzo dobry romans historyczny. Polecam!

"Ostatni bal" autorstwa Connie Brockway jest drugim tomem o rodzeństwie przynależącym do klanu Merricków.

Raine Merrick jest uwięziony w lochach francuskiego więzienia. Wydaje się, że już nigdy stamtąd nie wyjdzie żywy. Właśnie wtedy, kiedy już traci nadzieję, pojawia się Madame Noir, która wybiera jego do celu swojej misji.
Favor Mclairen jest siostrą wodza tego klanu. Jej zadaniem jest przekonanie Ronalda Merricka, że jego żona wróciła do świata żywych. Jednakże podczas swego polowania na męża i odzyskiwania zamku, zakochuje się w Rainie Merricku.
Historia o rodowej nienawiści, uprzedzeniach, miłości, marzeniach i pragnieniach oraz o ukrytym skarbie. Czy Raine i Favor odzyskają skarb Mclairenów? Jeśli chcecie się dowiedzieć polecam przeczytać.
Książka jest zachowana w poważnym tonie, ale mimo to warta przeczytania. Jeśli jesteś fanem Connie Brockway i lubisz historię o Ashu, Rainie i Fii to nie mogłeś/aś lepiej trafić.

Favor Mclairen jest siostrą wodza tego klanu....

Przykro mi ale nie polecam. Dla mnie bardzo słaba pozycja. Treść się nie kleiła i była przynudnawa. Przykro mi.

Ponury okres rewolucji, politycznych intryg, zdrady. Autorce udało się utrzymać atmosferę napięcia, przez cały czas snułam domysły. Zdecydowanie nie powieść wybitna, ale w sam raz do poczytania wieczorem.

ach ci szkoci ....

ach ci szkoci ....