Jego Wysokość Pirat

Gaelen Foley Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylogia Ascencion (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pirate Prince
2003-07-01
2001-03-01
Data 1. wydania:
1998-07-29
Maria Wójtowicz
Amber
piraci zemsta władca miłość tułaczka okręt nienawiść uczucia wróg romans historyczny literatura kobieca
Pirate Prince
Trylogia Ascencion (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2003-07-01
Maria Wójtowicz

Książka w miarę fajna, czytanie szło w miarę sprawnie, aż do momentu wprowadzenia durnych rozterek Allegry... O matko i córko i wszyscy święci... Nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna i nie rozumiem życia, ale w mojej opinii główna bohaterka ma trochę dziwny system wartości. Lazar oferuje jej wszystko co ma, nieba by jej przychylił i gwiazdkę dał gdyby tylko kiwnęła palcem,...

Fajna, trzyma w napięciu

Naprawdę dobra opowieść, świetna historia, boscy bohaterowie no i oczywiście szczęśliwe zakończenie ;)

Wspaniała książka, czyta się ją bardzo przyjemnie, główny bohater jest marzeniem każdej kobiety :) uwielbiam książki Gaelen Folley

Bardzo fajna książka, debiutującej wtedy autorki. Zostałam porywana w świat honorowych korsarzy, walki o władzę i szalenie namiętnej miłości. Polecam na romantyczny wieczór ;)

Na początku książka mimo, że mnie wciągnęła to jakoś mnie irytowało zachowanie głównych bohaterów, jednak im dalej tym lepiej się ją czytało, aż nie mogłam się oderwać. Podobała mi się postać głównego bohatera, fajne dialogi.
Polecam tę bajkę dla dorosłych

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ta książka ma tak wysoką ocenę. Pomysł całkiem fajny, początek też niezły ale później już tylko równia pochyła:-) Może obronił się jeszcze główny bohater ale jego ukochana .... no cóż jak dla mnie to była żałosna.
A już myślałam, że książka będzie podobna do "Królestwa marzeń" szkoda, że się pomyliłam.

Nie wiem jak to się dzieje, ale książki Gaelen Foley pomimo całej swej naiwności są magiczne. Interesujący bohaterowie, którzy po prostu żyją na kartach powieści, ciekawa fabuła, wszystko może zbyt przewidywalne i ckliwe, ale chwyta za serce. Polecam. :)

Książka dobra, dosyć zabawna, jednak miejscami odniosłam wrażenie jakby napisała ją nastolatka. Dodatkowo umieszczanie w tekście wielce doniosłych wierszy czy fragmentów Biblii sprawiało wrażenie jakby autorka usilnie chciała podnieść poziom swojego 'dzieła'. Co mnie najbardziej rozbroiło były dwa zdania w którymś z początkowych rozdziałów: 'przycisnął ją do pnia i napierał...

Jeden z najlepszych romansów jakie powstały i których kontynuacje są równie dobre. Czasami pojawiają się nużące opisy, Allegra jest trochę za niewinna - początkowo oczywiście - ale mimo wszystko to jeden z moich ulubionych romansów. Najpoważniejszy z trylogii, choć mimo wszystko pojawiają się zabawne momenty( krótka wymiana zdań między Lazarem a Domeniciem na temat...

Dyskusje

• Romans historyczny