Między występkiem a miłością

Okładka książki Między występkiem a miłością Mary Balogh
Okładka książki Między występkiem a miłością
Mary Balogh Wydawnictwo: Amber Cykl: Bedwynowie (tom 4) Seria: Love & Story literatura obyczajowa, romans
Bedwynowie (tom 4)
2005-11-01
2003-04-29
Anna Palmowska
literatura piękna romans

Bajka o kopciuszku i księciu. Ale bardzo przyjemna. Szybka, łatwa i miła. Relaksująca nawet zaskakująca. Nie irytuje fakt, że kopciuszek ucieka nie jeden raz. Ciekawe postacie drugoplanowe. Zwłaszcza seniorki rodów.

Bardzo przyjemna lektura, w sam raz na deszczowe, pochmurne dni.

Bardzo przyjemna lektura, w sam raz na deszczowe, pochmurne dni.

Jak zwykle dobrze się czyta. Główna bohaterka-kopciuszek z zacięciem aktorskim i "książę" piękny, męski i majętny. Zadziwiające że bohaterowie tak szybko - po raz kolejny - lądują w łóżku. Widać, że autorka jak najbardziej współczesna. A potem to już schemat z happy endem. Tęsknimy za takimi facetami dlatego miło pomarzyć. Polecam.

Przyjemna. Oczywiście, przewidywalna do bólu, ale umila wieczór. Szczególnie polubiłam główną bohaterkę, choć zwykle bohaterki prostych romansów mnie irytują. Polecam, jeśli masz ochotę zwyczajnie się zrelaksować.

Bardzo przyjemny romans historyczny, który umilił mi dwa wieczory. Oczywiście klasyka: ona piękna i uboga a on może niezbyt przystojny ale dystyngowany i bardzo bogaty. Po drodze nieznośna, złośliwa rodzinka dziewczyny i zaskakująca rodzinka książęca. Zaskakująco pozytywna. Miła i lekka lektura.

"Między występkiem a miłością" Mary Balogh, jest kolejną książką z serii "Romans Historyczny". "Kłamstwa w blasku księżyca" Amandy Quick, była średnia, czy Mary Balogh wypadła tu lepiej? Przeczytajcie opinię do końca :).

Judith Law, córka wielebnego pastora, jedzie dyliżansem do swojej ciotki i wuja, gdyż ojciec nie ma już pieniędzy na utrzymanie swojej rodziny, tak więc Judith zostaje wytypowana, by tam pojechać.

W drodze do ciotki, poznaje Rannulfa Bedwyna, który widząc Judith i oceniając sytuację, proponuje zabrać Judith ze sobą i sprowadzić pomoc. Judith się zgadza i w ten sposób przeżyją ze sobą namiętne chwile.

Kiedy Judith, orientuje się, że pomiędzy nią a Rannulfem zachodzi coś dużo więcej niż powinno, ucieka od niego, pewna, że się już nie spotkają. Jakież jest to zaskoczenie, kiedy bohaterowie ponownie się spotykają...

Rannulf, przyjeżdża na prośbę babki, która chce go zeswatać z kuzynką Judith, Julianne. Jednakże nasz bohater bardzo szybko się orientuje, że Julianne to jeszcze dziecko, a o wiele bardziej interesuje go Judith.

Judith jest w domu swoich krewnych, jako uboga krewna; ciotka każe jej nosić czepek na głowie (bo jej włosy mają grzeszny kolor) i każe przerobić służącej suknie Judith, tak, żeby żaden mężczyzna nie ujrzał jej zgrabnej sylwetki czy biustu, szczególnie lord Bedwyn.

Judith nie przyjmuje oświadczyn od Bedwyna; nie uważa, by ją skompromitował, skoro sama się zgodziła na seks z nim. W tle jest jeszcze kuzyn Judith, któremu podoba się kuzynka, ale nie w taki stosowny sposób jak zazwyczaj zabiegają mężczyźni o kobiety.

Z opresji ratuje ją Rannulf. Bohaterowie lepiej się poznają, a Rannulf próbuje pokazać Judith, że jest ładną kobietą, która może się podobać mężczyznom. Dzięki niemu, Judith zaczyna odzyskiwać pewność siebie i ukazywać samą siebie, rozumieć, że to co jest wyjątkowe, potrafi być stłamszone przez rodziców...

Historia ma oklepany schemat, ale ogólnie, szybko i przyjemnie się ją czyta (rozdziały odrobinę za długie, ale przynajmniej ciekawe) bohaterowie w których można uwierzyć, którzy mają swoje dylematy życiowe, spotykają się zrządzeniem losu...

Książka mi się podobała. I polecam, szczególnie, jeśli chcecie przeczytać coś lekkiego.

P.S. I tak zdecydowanie jest lepsza od "Kłamstw w blasku księżyca" A. Quick, pomimo oklepanego schematu, przynajmniej jest więcej akcji i rozruchu.

Pomimo wad, i tak polecam.

Jak to w harlequinie nieskomplikowana intryga z dwuwymiarowymi postaciami, którzy spotykają się tylko zrządzeniem Losu, bo przecież w czasach europejskiej segregacji kastowej taka miłość nie mogła mieć miejsca.
Nudna na pewno nie jest, jedynie bardzo schematyczna. Niemniej czytając czas szybko mi biegł i nie nudziłam się oczekując na swoją kolej.

Bohaterami są: Judith Law i Rannulf Bedwyn.
W porównaniu z poprzednim bratem, lord Rannulf daje się ponieść emocjom. Najpierw ratuje płomiennowłosą piękność z wywróconedgo dyliżansu, potem spędza z nią upojne chwile w gospodzie, by jechać do innej i starać się o jej rękę. Natomiast Judith to utalentowana aktorka z powołania, a uboga służąca krewnych z zawodu :) Przy pierwszym spotkaniu z Rannulfem ukrywa prawdziwą tożsamość, ucieka gdy tylko on zaczyna czuć do niej coś więcej. Pech chce, że spotyka ją jako kobietę podającą mu ciasteczka, gdy uderza w konkury do kobiety tego samego stanu, co on.
Historia pełna przygód i ognia. Największym problemem zdają się być uprzedzenia do osoby Judith, bo córka pastora o pięknychm rudych włosach i aktorskim talencie została oceniona jako szatański pomiot i tym samym szykanowana za swoją wyjątkową osobowość. Dzięki Rannulfowi nabiera pewności siebie i zamienia przywary w największe wartości. Mary Balogh znowu dała popis swoich umiejętności moralizatorskich, tym razem pokazała jak ludzka zawiść i uprzedzenia mogą pomóc komuś uwierzyć w kłamstwo na swój temat.

Bohaterami są: Judith Law i Rannulf Bedwyn.

Kolejna część cyklu o miłościach członków książęcego rodu Bedwynów, tym razem wyjątkowo udana. Fabularnie, wariacja motywu Kopciuszka: uboga, ale pełna cnót bohaterka, zła rodzina i wybawiciel na białym koniu. Ale cóż, parafrazując słynny filmowy cytat, najbardziej lubimy te opowieści, które już znamy. Ta powieść jest wyjątkowo komfortowa, jak miękki, pachnący koc, którym można okryć się w chłodniejszy i smutniejszy dzień. Wiadomo co się w niej wydarzy, wiadomo że to nigdy nie wydarzyłoby się naprawdę... ale przeżywanie tego sprawia dużo przyjemności. Warsztatowo jest bardzo dobrze: umiejętnie prowadzona akcja, przekonujący bohaterowie, wiarygodnie przedstawiony rozwój uczucia między nimi, elegancki język. W kategorii "romans historyczny" mi niczego więcej nie potrzeba.

Książka opowiada historię dziewczyny która wiedząc jaki jest jej przeznaczony los łamie wszystkie swoje zasady i obowiązujące konwenanse i ukrywając swoje imię przezywa namiętna noc z lordem który pomógł jej w opałach po czym ucieka. Jednak los jest przewrotny gdyż drogi tych dwoje ludzi znowu się łączą ku przerażeniu Judith. Historia wciągająca , dużo humorystycznych momentów jak i trochę sensacji. Wszystko w tej książce jest. Polecam jak najbardziej.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans
  • Romans Historyczny
  • Mary Balogh
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Między występkiem a miłością