Wenezuela

Okładka książki Wenezuela
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na Krańcu Świata
G+J
2011-11-09
2011-11-09
Wenezuela

więcej Więcej

Czemu tylko 5 gwiazdek? zamawiając książkę nie byłam świadoma ilości stron jaką ona posiada. Bo cóż można powiedzieć czy ocenić jeśli ledwo zaczęło się czytać a już skończyło? pewnie gdybym miała szansę dowiedzieć się znacznie więcej a nie tylko "z grubsza" to i ocena byłaby wyższa. A tak pozostał niedosyt i małe rozczarowanie bo chętnie przeczytałabym więcej, jednak nie...

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawa, krótka książeczka. Choć głównym tematem jest "ideał piękna", to możemy również dowiedzieć się z tej książki wiele ciekawostek na inne tematy. Podoba mi się sposób pisania Martyny i to o czym pisze, choć chyba trochę mnie przeraziła ta Wenezuela.
Podobają mi się słowa:
"W XXI wieku kobieta musi być po prostu idealna. Jak wynika z gazet i audycji...

Wenezuela - kraj najweselszych ludzi, najpiękniejszych kobiet, najlepszych chirurgów plastycznych, o najwyższym wodospadzie świata, rajskich koralowych wyspach i nie występujących nigdzie indziej na świecie roślin.

Tym razem Martyna odwiedza kobiety - Wenezuelki, prawdziwe piękności, ociekające słodyczą, które każdego dnia oddają się operacjom plastycznym, chcąc poprawić...

Sięgając po książkę nie do końca wiedziałam gdzie Wenezuela leży na mapie, więc tym bardziej moje zdziwienie wywołały opisywane w tekście zdarzenia. A jakie? - Polecam przeczytać aby się dowiedzieć :)

Czyta się błyskawicznie. Bardzo ciekawe informacje na temat Wenezueli, sporo ciekawostek, świetne zdjęcia. Jedynym minusem jest to, że trochę za dużo o operacjach plastycznych jak na tak małą książeczkę.

Na półkach: , , , , , ,

Martyna Wojciechowska, odwiedzając w czasie swych podróży różne egzotyczne kraje, docierając na rozmaite „krańce świata”, ukazuje przede wszystkim żyjące tam kobiety. To właśnie poprzez pryzmat kobiet autorka przedstawia nam dany kraj.
Za pośrednictwem niniejszej książki zabiera nas do pięknego kraju położonego w północnej części Ameryki Południowej – Wenezueli.
Mamy tu...

Trudno ocenić książkę podróżniczą. Wiadomo - ciekawy temat i się dobrze czyta. Dlatego gwiazdki za tematykę.

Tym razem Pani Martyna Wojciechowska zaprasza nas do krainy wielobarwnej przyrodniczo i urzekającej swym pięknem jak tamtejsze kobiety (szkoda, że niektórych uroda jest sztucznie poprawiana; może samej Wenezueli to nie spotka). Do krainy, gdzie rzeczywistość miesza się z fikcją dzięki wierzeniom o żyjących tam wciąż dinozaurach. Krainy, którą chciałoby się bliżej poznać,...

Jest to w moim odczuciu najsłabsza książka z całej serii. W bardzo znikomym stopniu, niemalże zerowym poświęcona jest samej Wenezueli, a głównym jej wątkiem jest tematyka operacji plastycznych i dążenie Wenezuelek do bycia pięknymi. Jak na książkę z serii podróżniczych to kiepskie posunięcie, również cały opis na tylnej okładce i tu na stronie oprócz pierwszego zdania jest...

Błyskawicznie się czyta:) Czytałam wcześniej o tych bohaterkach w "Kobiecie na krańcu świata", więc to było takie fajne dokończenie informacji na ten temat, ciekawe zdjęcia i fajny początek o Wenezueli. Miło czyta się na wakacjach:)

• Podróżnicze
  • Podróże