Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: 61 godzin, La i jej orkiestra ratują świat, Wirtuoz zamków, Lista życzeń Lee Child, Steve Hamilton, Alexander McCall Smith, Tina Reilly
Lee ChildSteve Hamilton Wydawnictwo: Reader's Digest Seria: Książki Wybrane Reader's Digest literatura piękna
Książki Wybrane Reader's Digest
61 Hours, La's Orchestra Saves the World, The Lock Artist, The Wish List
Reader's Digest
2011-01-01
2011-01-01
Andrzej Szulc, Marcin Stopa, Jacek Mikołajczyk, Jerzy Rosół

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Fajne zestawienie czterech książkowych pozycji.

"61 godzin" wprowadza nas niespiesznie w akcję, ale dośc szybko się rozkręca. Trudno się było odebrać. Postać głównego bohatera przypadła mi do gustu. Taki niejednoznaczny był, chwilami miałam wrażenie, ze t może on się okaże "tym złym"? Do samego końca, aż do rozwiązania zagadki nie wpadłam na to, kto jest mordercą. Oceniam ksiązkę na naprawde bardzo dobra i już nie mogę się doczekac nastepnej lektury, która wyszła spod pióra pana Lee Childa.

"La i jej orkiestra ratują świat" to zupełnie nie mój klimat, ale czytało się bardzo przyjemnie. Mamy tu spojrzenie na drugą wojnę światową okiem angielskiej prowincji, mamy tu trudy życia codziennego na angielskiej wsi podczas wojny. Mamy tez miłość. Tytułowa orkiestra to tak naprawdę nieduży fragment i jak dla mnie calkiem zbędna, aczkolwiek rozumiem czemu w ksiązce jest, czemu ma służyc i skąd taki tytuł. Nie porwała mnie ta pozycja, ale czytało sie lekko i przyjemnie.

"Wirtuoz zamków" z opisu zapowiadał się fascynująca lekturą no i mamy ciekawą postać niemówiącego chłopaka, który jest wirtuozem w swoim fachu - fachu wybranym dla niego przez nieprzychylny los. Ciekawy pomysł, ciekawe postaci, ale całosc mnie często nużyła. Tę pozycje ze wszystkich czterech czytałam najdłużej, robiłam najdłuższe przerwy.

"Lista życzeń" to bardzo bardzo pozytywna dawka energii. Bardzo dobrze się czytało, chwilami czułam wzruszenie. Głównymi bohaterami jest rodzina 2+2:
- matka silna kobieta, walczaca z przeciwnosciami losu, ale jakoś mnie irytowała jej utajona hipokryzja w niektórych sytuacjach,
- ojciec taki nijaki, słaby, ulegający nałogom, ale mimo wszystko wydal mi sie sympatyczniejszy od żony
- dwóch chłopców w wieku 8 i 2 lata. O młodszym nic powiedziec sie nie da, wiadomo, to maluch. ;) starszy natomiast jest bardzo madrym, ufnym, rezolutnym chlopcem. poraża aż jego czystośc, ciepło, przywiazanie do rodziny.
Młodszy chłopiec nawiązuje bliską relację z gburowatym, na pierwszy rzut oka niemiłym starszym panem. Cała ksiązka w zasadzie opiera sie na tej relacji i na problemach rodziny, które własnie dzieki relacji z sąsiadem poznajemy okiem dziecka.
Ksiązka jest jak pisałam na poczatku niebywale pozytywna, wzruszajaca, pouczająca. Choć nie jets to gatunek, którego jetsem fanką to naprawdę przypadła mi do gustu i z radością polecam.

Fajne zestawienie czterech książkowych pozycji.

Moja opinia dotyczy tylko książki McCalla Smitha.
Przeczytałam jedynie "La i jej orkiestra...", pełną wersję w oryginale. Nie wiem, czy mamy tu do czynienia z pełną wersją, ale książka warta przeczytania. Znajdziemy tu polski wątek, a opis defilady w Londynie, na której zabrakło Polaków, wycisnął mi łzy z oczu....
Spokojna powieść w stylu McCalla Smitha, bez przemocy i szokowania, mądra i ciekawa. Bardzo polecam.

Moja opinia dotyczy tylko książki McCalla Smitha.
Spokojna powieść w stylu McCalla Smitha, bez przemocy i...

Fantastyczny zbiór krótkich powieści, z których każda jest inna, ale łączy je jedno - niesamowicie wciągają!
Dzięki temu zbiorowi, na który natknęłam się przypadkiem na wyprzedaży w likwidowanej księgarence, poznałam wybitnych autorów i skłoniło mnie to do poszukiwania innych pozycji spod ich 'pióra'.

Wszystkie z czterech tytułów zrobiły na mnie wrażenie, jednak LISTA ŻYCZEŃ skradła moje serce i mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć do kolejnych powieści autorki.

Co do całej serii, już zaczynam poszukiwania innych tomów Książek Wybranych, bo to niesamowita okazja i bardzo miła lektura (co nie oznacza, że książki nie są wartościowe - wręcz przeciwnie).

Wszystkie z czterech tytułów zrobiły na mnie wrażenie, jednak LISTA...

Jedno z lepszych zestawień.
"61 godzin" trzyma w napięciu.
"La i orkiestra ratują świat" kobieta potrafi i jest silna mimo wiatru wiejącego jej w twarz.
"Wirtuoz zamków" z miłości każdy pomoże nie bacząc na skutki.
"Lista życzeń" dzieci mają wspaniały świat szkoda że z niego wyrastamy...

Jedno z lepszych zestawień.
"61 godzin" trzyma w napięciu.
"Wirtuoz zamków" z miłości każdy pomoże nie bacząc na skutki.
"Lista życzeń" dzieci mają wspaniały świat szkoda że z niego wyrastamy...

Jestem szczęśliwa, że to przeczytałam :)

Jestem szczęśliwa, że to przeczytałam :)

• Powieść
  • Przeczytane w 2015