Druga szansa

2011-08-01
2011-08-01
2009-08-06
Andrzej Szulc, Jacek Manicki
policjant przestępcy transplantacja emocje normalność

George Bailey, jest policjantem, który podczas pościgu za przestępcą przechodzi zawał. Dzięki transplantacji udaje mu się przeżyć, jednak jego zachowanie diametralnie się zmienia, co powoduje narastanie konfliktów w rodzinie. Z czasem George zauważa, że zmiana jego zachowania źle wpływa na jego relacje z bliskimi, jednak czy nie jest już za późno na ratowanie rodziny?
Książka ta wpadła w moje ręce nieprzypadkowo - zainteresował mnie tytuł. Niestety ta pozycja mi się nie podobała, jestem nią rozczarowana.

Książka , jak już wielu przede mną stwierdziło zgoła bardzo przeciętna . Sama się dziwię że jest właśnie taka skoro porusza naprawdę ważne sprawy i opisuje wydarzenia które mogą się przytrafić ludziom niezależnie od tego , czy mieszkają w Polsce , czy chociażby w Wielkiej Brytanii . George Bailey to 42 - latek z chorym sercem . Jest policjantem , co prawda z powodu swego serca , siedzi za biurkiem i zajmuje się '' papierkową robotą '' ale czasem jego wcześniejszy partner i przyjaciel , wbrew zaleceniom lekarzy zabiera George na tak zwaną '' akcję '' no i właśnie na jednej z takich akcji George , postraszony pistoletem zabawką , dostaje rozległego zawału serca i ląduje w szpitalu . Tam okazuje się że teraz jedynym dla niego ratunkiem jest przeszczep serca . George ma żonę , blisko 40 - letnią , śliczną , filigranową kobietkę o imieniu Lara , kiedyś tancerkę , obecnie (z powodu kontuzji kolana) nauczycielkę tańca . Ma też dwoje nastoletnich dzieci . Syna Rufusa i młodszą córkę Ruby.Na szczęście (wydawało by się) dla naszego bohatera , niemal natychmiast znajduje się dla niego serce . Po operacji były policjant zaczyna zachowywać się dziwnie . Zapuszcza włosy , włóczy się po nocnych klubach , rozrzuca swoje rzeczy, zmienia całkiem stosunek do swoich dzieci . Wcześniej był dość surowym , chociaż kochającym ojcem , teraz zaczyna się zachowywać jak kolega swoich dzieci . Te wszystkie działania powodują coraz częściej scysje i zatargi z żoną . W końcu George wyprowadza się z domu.Zatrudnia się jako czyściciel basenów , oraz intensywnie szuka jakichkolwiek informacji na temat dawcy swojego , obecnie serca . Trudno powiedzieć że w tej książce mało się dzieje . Dzieje się całkiem sporo . Czytamy o relacjach w tej rodzinie , ale też o relacjach Georga ze swoimi rodzicami , o nastoletnich buntach jego dzieci i co z nich wynikło , o tym jak działa samopomocowa grupa dla tych którzy żyją z cudzym sercem . Poruszanych jest jeszcze wiele innych ważnych spraw i tematów , co z tego jak to wszystko jest jakoś '' przeciętnie '' opowiedziane . Nie wiem czy to jest właściwe porównanie , ale to jako pierwsze przyszło mi do głowy po skończeniu tej książki . Czułam się jakbym lizała ciastko przez szybę . Niby wszystko było i to całkiem '' słodkie '' ale emocjonalnie nieosiągalne , czyli bez smaku . Szkoda bo temat wcale nie pospolity , tylko z opowiadaniem o nim gorzej .

Niezła, choć momentami nieco chaotyczna. Plus za to, że ukazuje jak zmienia się spojrzenie na życie, gdy dostaje się drugą szansę od losu. W tym przypadku właśnie "drugie życie". Ukazuje jak trudne potrafią być relacje rodziców z dorastającymi dziećmi, jak ważna jest miłość, jak bardzo można kogoś kochać nawet po wielu latach małżeństwa.

Gdyby nie M.Opania,który był lektorem...chyba nie dobrnełabym do końca.Strasznie sie wynudziłam.Może dlatego,że była to następna ksiązka po przeczytaniu wspaniałej "Dolinie szarej rzeki" J.Waldorffa

Przeciętniak, szybko się czyta, ale jest mało realna jak dla mnie... Nie jest może stratą czasu, ale nie sięgnęłabym po nią jeszcze raz.

George Bailey miał skomlikowany atak serca i dostał drugą szansę na życie serce dziewiętnastoletniego chłopaka przeszczep poważny serca ma żonę i dwójkę nastoletnich dzieci.
Pełna wzruszeń, rodzinna i dramatyczna książka wzbudziła we mnie emocje.
Po prostu świetna:)

Pełna wzruszeń, rodzinna i dramatyczna książka wzbudziła we mnie emocje.
Po prostu świetna:)

Autor w książce poruszył ważny temat życia po przeszczepie serca, rozważania człowieka i zastanawianie się, kim był dawca. Uważa, że po przeszczepie zmienia się zachowanie człowieka, który otrzymał ten cudowny dar, czyli przedłużenie życia. Ponadto opisane jest zwykłe życie czteroosobowej rodziny, problemy nastolatek oraz zwyczajne problemy ludzi dorosłych. Można przeczytać, jednakże "szału nie ma".

Książka z cyklu "Wypadek odmienił moje życie". Ile już jest takich książek ? Jednak każda zaskakuje czymś innym. Zdecydowana większość książek opowiada o kobietach, tu mamy mężczyznę. Książka powiedziałabym przeciętna, gdyby nie to, że w paru momentach naprawdę mnie wzruszyła.

1982

Zapowiadało się dużo, dużo lepiej. Gdzieś tak w połowie niemal straciłam zainteresowanie akcją. Główny bohater po przeszczepie serca zachowuje się jak nastolatek, nie śmieszy, czy chociażby wywołuje uśmiech a irytuje. Irytuje jego niezdecydowanie, nieporadność i luz. Tak samo irytuje Lara, żona głównego bohatera. Zupełnie nie rozumiałam jej zachowania. Myślę,że sam autor pogubił się co miało znaleźć się w tej książce. Zdecydowanie przeciętna pozycja.

• Po angielsku
  • Nie polecam