Zośka

Okładka książki Zośka Beata Waniek
Okładka książki Zośka
Beata Waniek Wydawnictwo: Skrzat Seria: Nastoletnie problemy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nastoletnie problemy
Skrzat
2011-04-18
2011-04-18
zośka nastoletnie problemy waniek beata

Świat nie jest tak jasny i bezpieczny, jak wydawało się głównej bohaterce - Zośce oraz jej dwóm najbliższym przyjaciółkom - Agnieszce i Magdzie.
Dziewczęta mierzą się z narastającymi problemami, nadchodzącej wielkimi krokami,dorosłości. Nie zawsze jest im łatwo, jednak pozostają otwarte i ciekawe, jakże szybko zmieniającego się, świata. Wciąż poszerzają swoją wiedzę, zainteresowania, realizują pasje jak również marzenia. Zostają wolontariuszkami w świetlicy socjoterapeutycznej. Pragną pomagać innym ale po pewnym czasie wszystko przyćmiewa sprawa jednej z nich, która wpada w poważne tarapaty. Przyjaźń dziewczyn zostaje wystawiona na ciężką próbę. Czy przetrwa?...
Tego dowiesz się czytając opowieść Beaty Waniek - "Zośka", która dla mnie, osobiście była wyjątkowa i niezwykła. Polubiłam tą książkę ze względu na sposób w jaki jest pisana, ciekawą tematykę oraz wydarzenia, które jakże dobrze znamy z codziennego życia, a skłaniają do tego, aby na chwilę się zatrzymać, przemyśleć sytuację i oddać się krótkim refleksjom. "Zośka" to na pozór zwyczajna powieść, a niesie za sobą nietuzinkowy i niesamowicie ważny morał.

Polecam gorąco! Zapraszam do czytania. Myślę, że Ci się spodoba.

Książka świetna! Jak dla mnie trochę za krótka. Ma tylko 104 strony. Ale jest napisana w lekki, fajny sposób. Jest to pamiętnik. Prosto mówiąc - fajna książka warta przeczytania. Nie ma dużo długich opisów. Wpisy są dość krótkie, ale rzeczowe. Bardzo fajnie się ją czyta. Typowa historia nastolatki. Zośka przyjaźni się z Agą i Magdą. Za trzy miesiące kończy szóstą klasę i podstawówkę. Typowe życie trzynastolatki. Ma młodszego, nieznośnego brata, bierze udział w wielu dodatkowych akcjach typu pomaganie w świetlicy czy robienie plakatu na konkurs razem z Patrykiem. No właśnie, Patryk... Przyjaciel... Co prawda chyba bardzo jej się podoba, ale ma zamiar powoli rozwijać ich związek. Za to Magda! Ma już chłopaka pełną parą! Ale z drugiej gimnazjum. Papierosy itp. Czy naprawdę porzuci Agę i Zośkę i wciągnie się w złe towarzystwo? I tak już prawie się z nimi nie spotyka. Czy dziewczyny odciągną ją od Bartka i zapobiegną katastrofie?

Książka typowo dla nastolatek które lubią cienkie książki (104 str.) oraz akcję która może się wydarzyć w prawdziwym życiu. Mimo wszystko uczy czegoś i fajnie się ją czyta. Polecam dla dziewczyn, które wchodzą w wiek dojrzewania i gimnazjum - jeśli jeszcze nie wiecie o zagrożeniach to radzę przeczytać. Przy okazji może to Wam pomoże? Da pomysł i dodatkowo opisze jak wygląda pomoc w świetlicy socjoterapeutycznej. Mnie książkę się fajnie czytało, krótka historia, a dużo treści z ich problemami, kłopotami i decyzjami.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/09/autor-beata-waniek-wydawnictwo-skrzat.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

bardzo super

bardzo super

fajna

fajna

Chciałabym kontynuacje !

Chciałabym kontynuacje !

Zośka ;)

Zośka ;)

Zośka wraz z Agą próbują pomóc Magdzie, która znalazła starszego od siebie chłopaka, który ma na nią zły wpływ. Lecz Magda nie chce słuchać swoich przyjaciółek i ponosi wielkie konsekwencje.

• Pożyczone/Wypożyczone
  • ULUBIONE☺😂💚😘😍