Koniec Trzeciej Rzeszy

The End of The Third Reich
978-83-247-1555-8
Zofia Kunert
Świat Książki
wojna II wojna światowa III Rzesza Niemiecka naziści nazizm upadek koniec Norymberga NSDAP
The End of The Third Reich
powieść historyczna
978-83-247-1555-8
Zofia Kunert

Książka obejmuje swym zasięgiem okres od stycznia 1944 r. do listopada 1946, czyli zmierzchu Trzeciej Rzeszy, denazyfikacji oraz procesu norymberskiego, a także w ograniczonym zakresie innych procesów.

Napisana lekkim językiem, choć skupiająca się na przedstawieniu faktów, a nie na "wodolejstwie".

Książka bogata w wiele bardzo dokładnych i precyzyjnych wydarzeń z końca II wojny światowej (co może być nużące), ale bardzo ciekawy opis procesu denazifikacji w poszczególnych strefach okupowanych.

• II wojna światowa
  • Dawidowe
  • Historia
  • Nazizm/Holocaust
  • Wymienię
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 1

Dodaj cytat z książki Koniec Trzeciej Rzeszy