Przewodnik

The Guide
literatura piękna
Henryk Krzeczkowski
Henryk Krzeczkowski literatura indyjska

Książka ciekawa, życie w Indiach jest opisane szczegółowo, co pozwala się zanurzyć w historię. Chociaż główny bohater nie daje się polubić, co i rusz czytelnik ma ochotę wziąć go za fraki i wytarmosić za głupie posunięcia, skrajne samolubstwo i brak szacunku do innych. Na pewno Radżu i jego styl życia nie pozostawiają obojętnym

Książkę przeczytałem przez przypadek. Brak chcianej przeze mnie pozycji na półkach biblioteki spowodował, iż wybór padł skądinąd na to nieznane (przeze mnie) dzieło R.K. Narayana.
Nie wiedziałem o czym owy tytuł jest, ani o czym będzie. Wróciwszy szybkim tempem do domu podekscytowany nieznanym wyborem, postanowiłem wziąć ją w swoje ręce i rozpocząć lekturę.

Książka zabiera...

• 1001 książek