Moje dni

Zdzisław Reszlewski
Narayan Razipuram Krishnaswami autobiografia R.K. literatura indyjska

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Biorąc książkę z półki, którą ktoś zostawił w bibliotece nic nie wiedziałam o autorze, ani nie czytałam jego wcześniejszych książek. Zaciekawiła mnie okładka i opis z tyłu książki, że autor jest Hindusem. Ciekawił mnie obraz Indii, ich kultury, tradycji i zwyczajów. Później przeczytałam , że był jednym z głównych twórców XX-wiecznej literatury indyjskiej w języku...

Czytanie autobiografii Narayana było jak spacer z autorem w słoneczny dzień. Niespieszny, spokojny i przyjemny. Spacer nie jak jeden z wielu, ale taki, do którego wraca się we wspomnieniach.

• Indie
  • Obyczaj