Państwa Wikingów. Podboje - władza - kultura. Wiek IX-XI

Angelo ForteRichard Oram Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Korzenie Europy historia
Viking empires
historia
Maciej Nowak-Kreyer
Korzenie Europy
wikingowie

Temat poruszony w książce ciekawy, ale już treść niestety nie jest zbyt odkrywcza, do tego jest sporo nieścisłości tematycznych i gdyby nie uwagi polskiego redaktora nie dało by się tego czytać. Książę czytałem na kilka razy i za każdym razem łudziłem się, że dalej będzie już lepiej.
Zaskakujące, że autorzy, którzy pisząc o Wikingach nie mieli zbyt szerokiej wiedzy na wiele...

Z pewnością nie jest to najlepsza pozycja na temat wikingów. Praca zawiera wiele nieścisłości. Poza Wyspami Brytyjskimi, reszta kierunków ekspansji wikingów została albo kompletnie pominięta, albo opisana jedynie powierzchownie.

Książka przekłamana pod wieloma względami, zawiera całe mnóstwo informacji nie mających pokrycia ze zdarzeniami historycznymi. Napisana jest chaotycznie, omawiany temat nie został dostatecznie zgłębiony. Ponadto w oczy razi fakt, że autorzy (a przynajmniej jeden z nich sądząc po jego nazwisku pochodzi ze Skandynawii) nie grzeszą swoją wiedzą na temat epoki wikingów. To...

• Historia
  • Historyczne