Sny, które budzą

Okładka książki Sny, które budzą
Wojciech EichelbergerTomasz Jastrun Wydawnictwo: Zwierciadło Seria: Psyche nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psyche
Zwierciadło
2011-01-01
2011-01-01
sny

więcej Więcej

Rzecz naprawdę godna polecenia. Książeczka ta – 136 stron, wydrukowanych wielką trzcionką , to opis 12 przypadków pacjentów psychoterapeuty. Każda z tych osób miała swoje problemy, na początku rozdziału jest to właśnie opisane. Każdej z nich w pewnym momencie przyśnił się charakterystyczny sen. Sen ten z reguły przemawiał za pomocą symboli i odnosił się właśnie do sytuacji...

Do przeczytania w 1.5 godziny.
Mi się podobała ale czy to od razu książka? Dłuższy wywiad.
Nie kupujcie, wypożyczcie :)

Mimo, że podejście psychodynamiczne jest mi obce, książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Polecam ją każdemu, kto chce poznać specyfikę interpretowania snów, ale nie można tych konkretnych brać do siebie ;)

Krótka książka będąca zbiorem krótkich rozmów Jastruna i Eichelbergera o snach kilku pacjentów tego drugiego. Czytało się szybko i dobrze, ale pozostaje pewien niedosyt. W wielu przypadkach miałam wrażenie, że nie dowiaduję się niczego nowego, a autorzy ślizgają się tylko po powierzchni problematyki interpretowania snów. Przykłady z praktyki terapeutycznej Eichelbergera...

Kilka anegdot w formie wywiadu / rozmowy. Wydrukowane wielką czcionką, by wyszła z tego książeczka, nie broszura. Dobrze, że wypożyczyłam z biblioteki, a nie kupiłam, bo jednak oczekiwałam czegoś więcej.

2027

Subiektywnie odniosłam wrażenie, że Panowie napisali tę książkę, żeby podreperować budżet. Może już jestem "za dorosła" na takie książki. Nie chcę zrażać potencjalnych czytelników, to wyłącznie mój odbiór tej pozycji.

zawsze uważałam, a ta książka mnie utwierdziła w moim przekonaniu, że senniki są nieprzydatne.sny każdy sam musi sobie wytłumaczyć, bo gdy się budzimy, to nie tylko pod powiekami mamy nadal wyśnione obrazy ale też uczucia, które tym obrazom towarzyszyły. a przecież uczucia nigdy nie kłamią.są prastare i niezależne od naszej woli.czy gdy we śnie widzimy brudną wodę to...

• Psychologia
  • Psychologia
  • Psychologia i okolice
  • 2013
  • Sny/senniki
  • DO KUPIENIA

Dodaj cytat z książki Sny, które budzą