Latarnia dziadka Utopka

Czytelnik
latarnia dziadka utopka literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
latarnia dziadka utopka literatura młodzieżowa

To było wieki temu, kiedy bodaj na łamach czasopisma „Płomyczek” śledziłem w odcinkach zwariowane przygody Latarnika, Dorsza Węgorzewicza, pingwinów i pozostałej galerii zabawnych postaci. I oczywiście marzyłem o podróży ciamcialopterem :-) „Gdy ci w brzuszku pusto, głodno, wnet wymyślisz łódź podwodną (…)” Do tego te groteskowe ilustracje autorstwa Pani Olgi...

Moje całe dzieciństwo ❤️❤️

Kolejna zachwycająca książka dzieciństwa, która wywoływała u mnie salwy śmiechu i radości wiele lat temu. I podczas ponownego jej czytania kilka dni temu wywołała ten sam efekt. No bo jakże można się nie śmiać z Dorsz-Węgorzewicza, Dzikiego Leona, Hops-Zająca czy ciamcialoptera :D
Wspaniałe nadmorskie przygody załogi Latarni Morskiej dla małych i dużych.

jedna z najdziwaczniejszych książek jakie czytałam x)

Fantastyczne przygody latarnika i jego przyjaciół. Będąc dzieckiem miałam ją ale gdzieś się zapodziała, a szkoda - i to wielka!

• Literatura młodzieżowa
  • Dzieci i młodzież