Ci, którzy wrócili z zaświatów

Okładka książki Ci, którzy wrócili z zaświatów Antonio Socci
Okładka książki Ci, którzy wrócili z zaświatów
Antonio Socci Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2014-10-01
2014-10-01
Agnieszka Zielińska

Autor jest dziennikarzem, którego córka po wypadku zapadła w śpiączkę, miała doświadczenia z pogranicza śmierci. Dlatego zainteresował się doświadczeniami śmierci klinicznych. Ta książka to dziennikarskie śledztwo na ten temat. Opisuje, co stało się jego córce, dociera do innych osób mających podobne przeżycia. Odnosi się do pism mistyków, świętych i nauki Kościoła.

2002

Książka oparta na Religi ,wierze w Boga nie każdemu przypadnie do gustu historie opisane są ogólnie znane jeśli ktoś interesuje się tym tematem dla mnie ok ale bez szału nic odkrywczego a tego się spodziewałam czytając tą książkę

Nie polecam. Pełna wyssanych z palca opisów, częstokroć posiłkująca się dziwnymi argumentami, np. świadectwem średniowiecznych pobożnych mędrców. W książce naprawdę pada argument, że ich wykształcenie czyni ich wiarygodnymi. Z całym szacunkiem - mistrz Kadłubek również był świetnie wykształcony, ale do jego kroniki podchodzimy z dużą rezerwą. Całkowity brak krytycyzmu ze strony autora.

Bardzo siermiężny i betonowy przekaz, moim zdaniem szkodzący chrześcijaństwu i narażający je na wyszydzenie.

Książka daje do myślenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co dzieje się wokół nas. Polecam.

Bycie sceptycznym, podejrzliwym, ciekawym świata, to cechy, które poniekąd zmuszają człowieka do poszukiwania odpowiedzi na biegające po neuronach pytania, by ostatecznie rozprawić się z dręczącymi jego umysł wątpliwościami. To też przede wszystkim cechy "prawdziwego" dziennikarza śledczego. Jednak czy śmierć kliniczną, widok białego światła na końcu tunelu można poddać racjonalnemu myśleniu i wytłumaczeniu ? Czy możliwy jest powrót do świata "żywych" po przekroczeniu cienkiej granicy pomiędzy życiem a śmiercią ? Naszpikowana świadectwami książka "Ci, którzy wrócili z zaświatów" może stać się wiarygodnym dowodem na istnienie życia po śmierci. To od Nas zależy, czy w JEGO istnienie uwierzymy :)

Książka ta stanowi wzruszający zbiór opowieści ludzi, którzy przeżyli doświadczenie z pogranicza śmierci. Do jej napisania skłoniło autora przeświadczenie, że w badaniach nad zjawiskiem NDE wiele jeszcze nie zostało powiedziane, że wciąż nie zostało opisanych wiele tego typu przypadków. Równocześnie Socci stara się podejść do opisanych relacji w sposób rzetelny i obiektywny. Naprawdę polecam.

Autor absolutnie mnie nie przekonał. Wręcz przeciwnie, bardzo naiwne wyjaśnienia niektórych wydarzeń. Niestety ..

Rewelacyjna książka! Godna polecenia! :)

Rewelacyjna książka! Godna polecenia! :)

„Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo?” (1 Kor 15, 55)

Antonio Socci jest popularnym włoskim dziennikarzem Radiotelevisione Italiana (RAI),dyrektorem Szkoły Dziennikarstwa w Perugii, współpracownikiem dziennika „Libero”, a także autorem licznych książek, m.in. „Tajemnice Jana Pawła II”, „Śledztwo w sprawie Jezusa” oraz „Czwarta tajemnica fatimska”. Autor znany jest z tego, iż w swoich publikacjach porusza dość kontrowersyjne tematy. W samej tylko Polsce do tej pory sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy jego książek.

„Ci, którzy wrócili z zaświatów” to książka, która została napisana pod wpływem wydarzenia, jakim był tragiczny wypadek 24-letniej córki autora. Caterina po zatrzymaniu akcji serca zapadła w śpiączkę, lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie, ona jednak wbrew nadziei powróciła do życia. To właśnie jej śmierć kliniczna stała się dla Socciego impulsem do badań nad zjawiskami z pogranicza życia i śmierci.

Każdy z nas na pewno niejednokrotnie zastanawiał się, co dzieje się z człowiekiem po jego śmierci. Pytanie to najczęściej zadajemy wtedy, gdy niespodziewanie umrze ktoś z naszych bliskich. Nierzadko wtedy czepiamy się rozpaczliwie nadziei, że poza naszym światem istnieje jakaś inna rzeczywistość, w której wcześniej czy później będziemy mogli spotkać się z najbliższymi, którzy odeszli przed nami. Ale czy rzeczywiście tak jest? Pewności przecież mieć nie możemy, gdyż jak się powszechnie sądzi - nikt nie był po tamtej stronie i nikt stamtąd nie wrócił, aby nam o tym opowiedzieć. Śmierć od wieków spowita jest tajemnicą. Co prawda każda z religii ukształtowała własne odpowiedzi na jej temat, ale przez większość ludzi są one traktowane jedynie jako mrzonki lub subiektywne poglądy.

Co jednak w sytuacji, gdy człowiek rzeczywiście umiera, a następnie powraca do ziemskiego życia? Czy są to jedynie cuda opisywane w Biblii, jak np. wskrzeszenie Łazarza? A może jednak da się wrócić po śmierci do świata żywych? Czy w naszych czasach można mówić jeszcze o wskrzeszeniach? Jakie jest stanowisko Kościoła Katolickiego w tej sprawie, a co mówią lekarze? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w tej książce.

Antonio Socci podszedł do książki z całkowitą precyzją i znajomością tematu. W prosty i przystępny sposób opisuje trudne do wytłumaczenia z naukowego punktu widzenia przypadki osób, u których stwierdzono ustanie czynności życiowych, a one mimo wszystko, po „przebudzeniu” były wstanie dokładnie zrelacjonować, co się działo wokół ich zwłok. Przytacza również wiele przypadków osób, które rzeczywiście umarły, ale dzięki Bożemu miłosierdziu, zostały wskrzeszone i powróciły do ziemskiego życia. Do mnie osobiście najbardziej przemówił przykład niewidomej od urodzenia Vicki. Dziewczyna, w wieku 22-lat, w wyniku tragicznego wypadku samochodowego doznała ciężkich obrażeń wewnętrznych, przez co zapadła w śpiączkę. W takim stanie przeżyła NDE (Near Death Experience). Po powrocie do świata żywych, ku zdumieniu wszystkich, była wstanie precyzyjnie opisać, co się wokół niej działo i jak przebiegała akcja ratunkowa, pomimo uszkodzonego u niej narządu wzroku! W swojej publikacji Antonio Socci szczegółowo wyjaśnia także czym różni się doświadczenie przedśmiertne, od śmierci rzeczywistej. W książce nie brakuje również wielu przykładów zaczerpniętych z Biblii, pism świętych i mistyków (m.in. św. o. Pio, św. s. Faustyny Kowalskiej czy św. Katarzyny ze Sieny),a także nauczania i tradycji Kościoła. Aż do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, iż istnieje tyle szczegółowo udokumentowanych wskrzeszeń za wstawiennictwem świętych i błogosławionych.

Z racji tego, że z reguły nie lubuję się w tego typu publikacjach, pewnie nigdy bym po nią nie sięgnęła, gdyby nie to, że została ona wydana nakładem wydawnictwa Esprit, które bardzo lubię i do którego mam duże zaufanie. Postanowiłam więc zaryzykować i absolutnie nie żałuję czasu jaki poświęciłam na lekturę „Ci, którzy wrócili z zaświatów”, ponieważ okazała się ona ciekawym doświadczeniem. Przeczytałam ją praktycznie w kilka godzin, z całkowitym zaangażowaniem. Zdecydowanie różni się ona od innych tego typu publikacji, które do tej pory ukazały się na polskim rynku. Autor nie szuka taniej sensacji, ale rzetelnie i uczciwie przedstawia temat, jednocześnie uzmysławiając nam, że wizyty w zaświatach trwają od zarania wieków i przytrafiają się wielkiej rzeszy ludzi. Książkę tę gorąco polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką, ale nie tylko. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

„Pippin: Nie myślałem, że to skończy się w ten sposób.
Gandalf: Skończy? To nie koniec podróży. Śmierć to tylko kolejna ścieżka, którą wszyscy musimy podążyć. Znika szara, deszczowa zasłona tego świata i wszystko spowija srebrzysty blask. A potem widzisz…
Pippin: Co, Gandalfie? Co widzę?
Gandalf: Białe wybrzeże. I to, co za nim… daleką zieloną krainę, skapaną w blasku wschodzącego słońca.
Pippin: To chyba nie jest takie złe.
Gandalf: Nie, nie jest"
(J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni)

[Opinia pochodzi z bloga: http://bierziczytaj.blogspot.com]

„Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo?” (1 Kor 15, 55)

• 2015
  • Religia/O Kościele/Nauczanie Kościoła