Życie seksualne Catherine M.

Catherine Millet Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
Lavie sexuelle de Catherine M.
2003-01-22
2002-09-24
Wojciech Gilewski
Albatros
Lavie sexuelle de Catherine M.
biografia, autobiografia, pamiętnik
2003-01-22
Wojciech Gilewski

Szukałam jakiegoś fajnego erotyku pobudzającego wyobraźnię... a to to ani erotyk, ani książkowa wersja porno... właściwie nie wiem co to jest. Sceny erotyczne napisane krótko, źle, bez smaku, fabuły brak... Składnia zdań momentami taka, że nie wiadomo o co właściwie chodzi... tak naprawdę pół książki jest w kółko o tym samym. Drugiej połowy nawet nie zamierzam czytać, jak...

Proszę nie zrażać się niską oceną - książka jest naprawdę wyzwalająca i po ludzku przyjemna. (Minus wynika albo z dziwnej frazy samej autorki, albo z nieporadności tłumaczy; czasami coś zgrzyta).

Tragicznie napisana książka! Szkoda czasu

Bohaterka jest prawdziwą żywą osobą. Catherine Millet to znana, szanowana i ceniona kuratorka wystaw. Wystarczy czytać "Arteon" lub coś w tym stylu. Kobieta inteligentna i ceniona jako organizatorka wystaw i znawczyni sztuki. Jest szczera i wyzwolona. Postawiła kropkę nad "i" kobiecej i męskiej emancypacji. Odczuwam po lekturze szacunek, odrobinę (sporą odrobinę) zazdrości...

Dla mnie, jako dla (wtedy) nastolatki była to świetna książka o seksie i seksualności kobiety. Dzięki niej zrozumiałam wiele rzeczy w trudnym okresie dorastania.

Przeleciałam po tym "dziele" migiem. Książka niesmaczna, ale to dziwić nie powinno, bo w opisie jest zaznaczone, że z pogranicza pornografii. Tak więc, dobrego smaku tu nie znajdziemy. Właściwie, to nie znajdziemy tu nic ciekawego. Opowieść jest nudna. Żadnej fabuły, same sceny orgii, bez ładu i składu, chaos. Jedyne, co się autorce udało przekazać, w tych swoich...

Nie polecam. Mało interesująca, w ogóle nie porywa. Zapowiadało się ciekawie, a jestem jedynie rozczarowana.

Szału nie ma.

Choć stale zdarzało mi się tracić wątek uważam, że początek książki był dobry. Do połowy czytało się całkiem ciekawie.
Niestety końcówka popsuła wszystko. Ostatnie około 50 stron kompletnie "nie szło" i zdążyło mi obrzydzić całą książkę.

Z pamietnika zagubionej Paryżanki..

• Chcę w prezencie
  • Literatura francuska
  • 2019
  • Erotyka
  • 2020
  • Obyczajowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Życie seksualne Catherine M.