Pan Samochodzik i kradzież w Nieporęcie

Okładka książki Pan Samochodzik i kradzież w Nieporęcie Arkadiusz Niemirski
Okładka książki Pan Samochodzik i kradzież w Nieporęcie
Arkadiusz Niemirski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 66) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 66)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2004-08-13
2004-08-13
Pan Samochodzik kradzież Nieporęt

Oj ta lektura wypadła przeciętnie.
Nic egzaltującego nie wniosła podczas czytania.
Jak dla mnie trochę naciągana, wymuszona fabuła.
Czyta się szybko, ale bez fajerwerków.
No cóż i tak bywa w dorobku autora, czytałem bardziej wciągające pozycje tegoż to autora.
Zobaczymy co nam przyniosą następne odcinki.

Oj ta lektura wypadła przeciętnie.
Nic egzaltującego nie wniosła podczas czytania.
Jak dla mnie trochę naciągana, wymuszona fabuła.
Czyta się szybko, ale bez fajerwerków.
Zobaczymy co nam przyniosą następne odcinki.

Arkadiusz Niemirski jest, moim zdaniem, najlepszym z autorów, który zmierzył się z kontynuowaniem serii Nienackiego „Pan Samochodzik”. Niestety, nie jest to jego najbardziej udane dzieło.

Jest w „Kradzieży w Nieporęcie” potencjał (nie wykorzystany),ale nie ma pomysłu, wokół którego można by było zbudować ciekawą historię i nie ma zagadki historycznej. Zamiast tego, Paweł Daniec w roli prywatnego detektywa rozwiązuje sprawę kradzieży kosztowności w pewnej willi nad Zalewem Zegrzyński. Ot, taka tam kryminalna historyjka, z niezbyt interesującym zakończeniem. Motywacje i działania bohaterów są naiwne i bezsensowne, wybierają zwykle najbardziej skomplikowane i niedorzeczne sposoby rozwiązania każdego problemu. Wnioskowanie detektywa Dańca na poziomie przedszkolnym. Do tego naiwny wątek damsko-męski.

Atutem tej powieści mogłaby być atmosfera skutego lodem Zalewu Zegrzyńskiego, niestety niszczy ją sam autor nachalną, niepotrzebną promocją niszowego sportu jakim są bojery.

znienacka.com.pl

Mnóstwo wikipedycznych informacji , od Dalajlamy i Fromma, poprzez Boulle'a i mapę Gomberga, na iceboardach kończąc. Tytułowy Nieporęt i całość sklejona rodzinna historia i amorami platoniczny mi Pawła.
Można sobie darować.

Można sobie darować.