Rusłan i Ludmiła

2008-01-01
1954-01-01
Andrzej Lewandowski
puszkin rusłan ludmiła baśń

Okładka książki O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiodor Dostojewski, Edgar Allan Poe, Aleksander Puszkin
Ocena 5,8
O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiod...
Okładka książki Opowieści niesamowite. Literatura rosyjska Michał Arcybaszew, Walery Briusow, Anton Czechow, Fiodor Dostojewski, Mikołaj Gogol, Michaił Lermontow, Nikołaj Leskow, Aleksander Puszkin, Włodzimierz Titow, Aleksy Konstantynowicz Tołstoj, Iwan Turgieniew
Ocena 7,6
Opowieści nies... Michał Arcybaszew,&...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

popłakałam się

popłakałam się

baśniowy klimat we wschodniosłowiańskim wydaniu. Polecam.

baśniowy klimat we wschodniosłowiańskim wydaniu. Polecam.

Rusłan i Ludmiła- to piękna opowieść o szlachetności, odwadze i sile miłości. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to utwór szczególnie mi bliski, gdyż osadzony w szalenie dla mnie ciekawej epoce. Wielość bohaterów, ich zróżnicowane postawy, a także typowy dla legend wyraźny podział na dobro i zło sprawiają, że odczytanie przesłania utworu jest proste, przyjemne i co ważniejsze daje nadzieję.

Piękna baśń. Najbardziej lubię w niej wstęp.

Piękna baśń. Najbardziej lubię w niej wstęp.

Jedno z bardziej lubianych przeze mnie dził Aleksandra Puszkina. Można w pozycji tej odnaleźć nie tylko miłość, ale i wiarę w człowieka, szlachetność jego czynów i nagrodę, jaka czeka na każdego kto wytrwałością, uczciwością i odwagą walczy o swój los.
Piękna baśniowa historia często mistyczna, często nieziemska w swoim wymierze, a jednocześnie w idealny sposób ukazująca ludzkie cechy charakteru, zarówno te chwalebne jak i te, które delikatnie uchodzić mogą za przywary.

Miłość, zawiść, mędrcy i czarodzieje. Dobro i zło. Uczucie i zemsta. Motyw wydawałoby się "wymęczony" przez literaturę, ale Puszkin zrealizował go w bardzo ciekawy sposób. "Uporządkowany" pod względem fabuły utwór, mający jednocześnie bogaty, pełen magii język. Piękne dzieło.

Człowiek może z lubością zatopić się w tajemniczości baśniowo ruskiego świata i poczuć dziecięce oczarowanie. Żałuję, że trafiłam na tę pozycję stosunkowo późno.

Na półkach: , , , ,

Przepiękna historia i cudowny język. Puszkin jak zawsze wspaniały, przyprawia o wzruszenie.

Dodaj cytat z książki Rusłan i Ludmiła