Pod Petersburgiem powstanie park rozrywki inspirowany twórczością Puszkina

LubimyCzytać
22.01.2020

Aleksander Puszkin jest klasykiem rosyjskiej literatury romantycznej. Na jego poematach wychowały się całe pokolenia Rosjan. Do związanych z nim przeżyć i historii będzie odwoływał się park rozrywki „Łukomorje”, nazwany jak baśniowa kraina, o której rosyjski poeta wspomina w napisanym w 1820 roku utworze „Rusłan i Ludmiła”. 

Pod Petersburgiem powstanie park rozrywki inspirowany twórczością Puszkina

Chociaż Aleksander Puszkin urodził się w Moskwie, to przez większość swojego życia związany był z Petersburgiem. Jego imię nosi jedna ze stacji petersburskiego metra, a w restauracji Literacka na Newskim Prospekcie, jednej z głównych ulic byłej stolicy Imperium Rosyjskiego, można odnaleźć popiersia i liczne odniesienia do najwybitniejszego rosyjskiego poety. Na ulicy Naberezhnaya Reki Moyki funkcjonuje również mieszkanie-muzeum Puszkina.

Reklama

Nic dziwnego, że to właśnie w tym położonym w delcie Newy mieście, którego największą atrakcją jest mieszczące się w pięciu pałacach Państwowe Muzeum Ermitażu, powstanie park rozrywki w całości inspirowany twórczością autora „Eugeniusza Oniegina”.

Park powstaje na zlecenie firmy Svetoch LLC, która prowadzi już Hotel Natali, nazwany na cześć żony rosyjskiego poety, w należącym administracyjnie do Petersburga mieście… Puszkin. Jak czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez projektującą „Łukomorje” firmę Jora Vision, stworzenie tematycznego parku rozrywki było dla pani Gołowierowej, prezeski firmy Svetoch LLC, marzeniem, do którego spełnienia przygotowywała się od lat.

Wizualizacja parku rozrywki w całości inspirowanego twórczością Aleksandra Puszkina, który powstanie pod Petersburgiem

Siedemnaście tysięcy metrów kwadratowych inspirowanych Puszkinem

Główna część parku będzie miała powierzchnię 17 tys. metrów kwadratowych i będzie zadaszona. Ten obszar zostanie podzielony na 3 tematyczne strefy związane z miejscami, w których dzieje się akcja puszkinowskich baśni: będzie to miasto, port i pałac. Z całorocznej części krytej będzie można wyjść przez kawiarnię do zewnętrznego parku. Tam zaplanowane są ponad dwa hektary otwartej przestrzeni, wypełnione kolejnymi atrakcjami adresowanymi zarówno do najmłodszych, jak i do starszych odwiedzających. Znajdzie się tam tradycyjny rosyjski jarmark, jezioro łabędzie i magiczny, baśniowy las, wśród których ukryte będą liczne place zabaw i następne atrakcje do odwiedzenia.

Reklama

Za powstanie parku inspirowanego twórczością jednego z najwybitniejszych rosyjskich autorów będzie odpowiedzialna firma Jora Vision. To do jej zadań należy między innymi stworzenie interaktywnej przejażdżki opartej na legendzie o Bazyliszku dla Śląskiego Wesołego Miasteczka Legendia. W „Łukomorje” planują stworzyć dwie tego typu atrakcje, określane jako „dark ride”. Oprócz tego dla odwiedzających będą dostępne tematyczne krainy, w których będzie można poznać życiorys i twórczość Puszkina czy też znaleźć się pod znanym z pierwszych słów poematu „Rusłan i Ludmiła” Zielonym Dębie, po którym „całe dni wędruje [...] uczony kot”. 

Baśnie Puszkina i rosyjskie malarstwo

Tworząc koncepcję nowego parku rozrywki, firma Jora Vision inspirowała się również „Bajką o carze Sałtanie”, wierszem „Złoty kogucik” oraz Puszkinowskimi baśniami. Wystrój parku ma nawiązywać do prac wybitnego rosyjskiego scenarzysty i ilustratora Iwana Bilibina, a także do tradycyjnych, ludowych malarskich miniatur Palekh.

Otwarcie „Łukomorje” ma nastąpić w 2023 roku.

Wizualizacja parku rozrywki w całości inspirowanego twórczością Aleksandra Puszkina, który powstanie pod Petersburgiem

Wizualizacje parku „Łukomorye”: Jora Vision Europe B.V.

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2519
4
22.01.2020 09:58

Zapraszamy do dyskusji.


416
11
22.01.2020 13:21

Świetna sprawa, jestem oczarowana tą propozycją. Mi od razu nasuwa się myśl, czy wplotą tam też balladę Okudżawy o " Aleksandrze Sergiejowiczu Puszkinie" ;)


64
47
22.01.2020 17:32

Trzeba będzie wybrać się do Petersburga, i na własne oczy zobaczyć :)


3101
139
22.01.2020 20:04

Cudowne wizualizacje!


12
0
24.01.2020 18:40

Cudowny pomysł!! Trzeba to zobaczyć...


zgłoś błąd