Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu

Antonio Damasio Wydawnictwo: Rebis nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Self comes to mind
Norbert Radomski
Rebis
neurobiologia mózg psychologia
Self comes to mind
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Norbert Radomski
neurobiologia mózg psychologia

Mistrzostwo. Jedna z najlepszych książek jakich przeczytałem. Autor w tej książce wspaniałe wyjaśnia czym jest świadomość i jak z niej na co dzień korzystać

Autor przedstawia odważne, nowatorskie i ciekawe hipotezy dotyczące początków jaźni w coraz bardziej rozbudowanym ewolucyjnie mózgu. Do tego napisane zrozumiałym i przystępnym językiem.

W swojej pracy Damasio rozpatruje dwa pytania, po pierwsze: w jaki sposób w mózgu powstaje umysł? Po drugie zaś: w jaki sposób mózg obdarza ów umysł świadomością. Autor zaznacza od razu, że nie należy się spodziewać rewolucyjnych odpowiedzi na nie, raczej chciałby przedstawić zręby pewnych hipotez. Uważa, że najpierw powinniśmy przyjrzeć się strukturze naszego mózgu, temu...

• Neuronauka
  • Mózg