Sprzedane dusze

Edipresse
2014-01-01
1933-01-01
Wawrzyniec Sawicki

romansidło w starym stylu... dziewczę cnotliwe, mądre jest bohaterką tej powieści, wątek romansowy kończy się happy endem, nie wiem tylko, czy cioteczka nie będzie utrudnieniem, gdy bardziej posunie się w latach, bo jej testy na uczciwość zamiarów były trochę okrutne ;)

Urocza i naiwna - to pierwsze dwa słowa, które przychodzą na myśl po przeczytaniu książki. Ciepły, tchnący dobrym uśmiechem klimat, jaki trudno odnaleźć we współczesnych powieściach. Akcja wartka, ciekawa, cały czas coś się dzieje... A jednocześnie czuć wyraźnie brak pospiechu oraz nachalnego dynamizmu - cech charakterystycznych minionej epoki.
Postacie oczywiście wyidealizowane i mało realne, ale to przecież właśnie sprawia, że człowiek ma ochotę zatopić się w marzeniach, zatonąć w czymś nieuchwytnym i sięgać po nieosiągalne ;)
Polecam wszystkim romantykom, którzy kochają "stare kino" i "starą literaturę" ;)

Postacie oczywiście...

bardzo interesująca historia która sie czyta jednym tchem polecam

bardzo interesująca historia która sie czyta jednym tchem polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ulubiona książka tej autorki. Bardzo ciekawa. I tu bardzo ważne jest stwierdzenie że dobro zawsze zwycięży

Dodaj cytat z książki Sprzedane dusze