Najnowsze artykuły
- Artykuły„Psychoza”, „Lśnienie”, „Zagłada domu Usherów”, czyli różne oblicza motywu szaleństwa w literaturzeMarcin Waincetel17
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać401
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński36
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać7
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Adrian Pracoń
1
6,3/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,3/10średnia ocena książek autora
291 przeczytało książki autora
449 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Masakra na wyspie Utøya Adrian Pracoń
6,3
Wstrząsająca historia.
Wydarzenia rozwijają się bardzo powoli. Autor, używając bardzo przystępnego języka, rozpoczyna swoją relację od spokojnych początków obozu dla młodzieży zaangażowanej w politykę.
Gdy już docieramy do rozdziału opisującego atak, czeka na nas tragedia. To, co ci biedni ludzie musieli tam przeżyć, jest wręcz niewyobrażalnie przerażające.
W jednej chwili wszyscy spokojnie uczestniczą w wydarzeniach obozu, w następnej muszą uciekać, ukrywać się. Wciąż nie do końca rozumiejąc, co się właściwie dzieje.
Jestem wdzięczna autorowi, że napisał tę książkę. Pomaga zrozumieć ogrom masakry na wyspie Utøya. Ujrzeć tragedię oczami tych, którzy się z nią zmierzyli.
"Masakra na wyspie Utøya" jest w tym momencie raczej mało dostępną książką. Z resztą nic dziwnego, w końcu historia ta wydarzyła się 11 lat temu. Warto jednak się z nią zapoznać, jeśli trafi w Wasze ręce.
Masakra na wyspie Utøya Adrian Pracoń
6,3
"Masakra na wyspie Utoya" Adriana Praconia to poruszające świadectwo, które pozwala zbliżyć się do jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Norwegii. Autor, jako bezpośredni uczestnik tych wydarzeń, dzieli się swoimi przeżyciami, prowadząc czytelnika krok po kroku przez koszmar, który rozegrał się na spokojnej wyspie Utøya.
Pracoń opisuje swoje doświadczenia w sposób bezpośredni i szczery, co pozwala czytelnikowi poczuć emocjonalny ciężar tej tragedii. Akcja książki toczy się szybko, co potęguje napięcie i sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Autor próbuje zrozumieć, co przeżywał w obliczu śmierci, a także zastanawia się nad motywacjami sprawcy. Książka Praconia to nie tylko osobista historia, ale także ważny dokument historyczny, który pomaga zrozumieć, jak takie wydarzenia wpływają na jednostkę i całe społeczeństwo.
"Masakra na wyspie Utoya" to lektura dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć tę tragedię, a także dla tych, którzy interesują się psychologią człowieka w ekstremalnych sytuacjach. Książka jest jednak bardzo emocjonalna, dlatego nie jest polecana osobom o wrażliwej psychice.