Którą książkę powinieneś przeczytać w czasach zarazy? QUIZ

LubimyCzytać
11.04.2020

Sprawdź, które książki będą dla Ciebie idealną lekturą w czasie przymusowego pobytu w domu. Odpowiedz na 10 pytań, a potem rozpocznij czytanie specjalnie wyselekcjonowanych propozycji. W końcu ten nietypowy czas najlepiej wykorzystać na spotkanie z literaturą!

Którą książkę powinieneś przeczytać w czasach zarazy? QUIZ
Reklama

Którą książkę wybrać na czas kwarantanny?

Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytanie, zachęcamy do sprawdzenia bazy lubimyczytać.pl. Na naszych łamach książki na czas pobytu w domu polecają też pisarze (i zapaleni czytelnicy!), na przykład Jacek Dehnel, Krzysztof Varga, Katarzyna Berenika MiszczukMarta Kisiel czy Przemysław Semczuk. Czy skorzystaliście z ich podpowiedzi? Redakcja lubimyczytać.pl także podsuwała różnego rodzaju zestawienia, choćby książek dla dzieci, audiobooków czy ciekawych filmów na podstawie książek. 

Ale jeśli wciąż nie możecie się zdecydować, po jaką lekturę sięgnąć w najbliższej przyszłości, spieszymy z pomocą. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań i wszystko będze jasne! Poniższy quiz pomoże w zdiagnozowaniu własnych potrzeb i podpowie, po jakie lietrackie remedium najlepiej sięgnąć. Gotowi? Czas, start!

#czytamwdomu #kupujeksiazki

Reklama

komentarze [42]

Sortuj:
264
17
18.04.2020 10:08

Ueee.... Kicha! Już miałem nadzieję, że polecicie coś czego nie czytałem. ;)


18
13
14.04.2020 15:22

Daj się wciągnąć od pierwszej strony, a tytuły takie, że aż nie chce się zaczynać.. Będę czytać Orły Imperium, bo czuję że lepiej na tym wyjdę, niż rozwiązując quizy. A na pewno bedzie to porywająca przygoda.


4039
3799
14.04.2020 19:32

To jedna z najlepszych serii o Rzymianach.


18
13
14.04.2020 20:03

Zgadzam się w całej rozciągłości, ja zaczęłam piątą część i nie zamierzam na niej poprzestać


4039
3799
15.04.2020 08:41

Te tomy z Brytania w tle są najlepsze 🙂


18
13
15.04.2020 09:28

To prawda, ale myślę, że i następne części nie przyniosą rozczarowania. 😳 Ja za dzielnymi Orłami udam się wszędzie. Ale mglista Brytania ma klimat.😳😳


3863
272
14.04.2020 15:03

W wielkanocną sobotę zabawiłam się w ten quiz.
Wynik:
Daj się wciągnąć od pierwszej strony!
Czas otrząsnąć się z marazmu, zanim zupełnie stracisz chęć do jakiegokolwiek działania. Spróbuj zmotywować się do czytania – w tym celu najlepiej postawić przed sobą jakieś czytelnicze wyzwanie, na przykład to, które organizuje lubimyczytac.pl. Wyzwanie na kwiecień brzmi...

więcej

126
12
18.05.2020 12:03

Też miałem taki wynik :) i zastanawiam się tylko nad jedną książką - właśnie "Była sobie rzeka", zachęcasz? polecasz? przekonasz? :)


3863
272
19.05.2020 06:00

Bardzo, bardzo polecam MaG. Naprawdę warto dać się jej porwać :)


126
12
19.05.2020 10:36

szkoda, że nie mogę jej u Ciebie wypożyczyć :) będzie trzeba kupić...


2024
1087
12.04.2020 21:04

Więcej emocji. Ciekawe. Wystarczy, że włączę telewizję i portale informacyjne, i na brak emocji nie mogę narzekać.


242
46
13.04.2020 10:37

Mam to samo. Dlatego staram się informacje oglądać tak rzadko jak to tylko możliwe. I tak to wszystko siedzi gdzieś z tyłu głowy


2841
682
13.04.2020 16:06

Też nie pojmuję wyniku więcej emocji.


3739
309
13.04.2020 17:33

Ja także nie, a i mi wyszedł... 😉


1066
87
12.04.2020 20:33

Mój wynik - zachwycający, jak horoskop w darmowej gazetce z supermarketu. We wszystkich pytaniach brakuje opcji - żaden z powyższych.


969
113
12.04.2020 14:16

Interesujący wynik:
LICZY SIĘ WIEDZA

Zdaje się, że o obecnie panującej epidemii wiesz już wszystko. Czas poszerzyć wiedzę o kolejne przypadki wielkich chorób, które dotknęły ludzkość. Ich poznanie może okazać się dla Ciebie ważnym działaniem badawczym. Jeżeli nie czytałaś/czytałeś dotąd publikacji z poniższego zestawienia, koniecznie po nie sięgnij. Proponowane tytuły to:...

więcej

1163
230
12.04.2020 16:52

Tak samo ja :)


2035
2
12.04.2020 17:25

I u mnie to samo :) Wiecie gdzie dostać "Wielkie epidemie w dziejach ludzkości" ? Nigdzie nie ma


1163
230
12.04.2020 18:18

Niestety nie. Na mnie czeka teraz dostępna tylko Sonia Shah.


969
113
12.04.2020 19:39

Niestety, to chyba jakiś biały kruk :) musimy obejść się smakiem


2035
2
12.04.2020 20:07

Trochę wredne ze strony lc polecać coś co nie można dostać @neuromance Sonie czytałam przed epidemią nawet polecam, resztę z polecanych mam ale teraz na pewno nie będę czytać, sięgnę jak się nie co uspokoi na tym biednym świecie.


242
46
12.04.2020 22:19

Trochę depresyjne pozycję. Może zrób test jeszcze raz 😉
🐑🐣🐰


1163
230
13.04.2020 01:13

Eee, dla mnie popularnonaukowe same w sobie nigdy nie są depresyjne, no ale się nauką zajmuję... i to pokrewną medycynie :)


242
46
13.04.2020 10:28

Brawo! Teraz wszystko jasne. Cóż, mnie nie wchodzi literatura tego kalibru, zwłaszcza teraz. Podziwiam i udanej lektury życzę


242
46
12.04.2020 13:06

Ograniczenie przemieszania się nie obowiązują osób udających się w podróż... literacką!
„Pan Lodowego Ogrodu”, Jarosław Grzędowicz, „Ziemiomorze”, Ursula K. Le Guin, „Świat Dysku”, Terry Pratchett, „Kwiaty dla Algernona”, Daniel Keyes, „Ekspansja”, James S.A. Corey.
Zabawne, większość propozycji czytałam. Kliknąłem przypadkowy cytat, ciekawe jak duży wpływ ta pomyłka miała...

więcej

1669
115
11.04.2020 18:07

Najlepsze pytanie to: "którego z bohaterów literackich przypominasz"? I wymienione postacie z książek, których nigdy nie czytałem.


610
143
12.04.2020 09:55

Ja na pałę wybrałem Gatsby'ego, bo coś mi tam świtało o mafii i innych wesołych przygodach...


3739
309
13.04.2020 17:29

Ja Emmę, bo była jedyną postacią kobiecą, chociaż tylko mogłam się domyślać, że to jakaś bohaterka pełna romantyzmu- a z tym u mnie nie jest tak jak u niej...
A kojarzyłam tylko książkę "Wielki Gatsby" (tzn mam na liście "chcę przeczytać" i widziałam film)...

Ogólnie chyba nienajlepsze pytanie.


4039
3799
11.04.2020 16:33

Do tego,bym dodał jeszcze Mastetertona ,czy Piekare


2841
682
11.04.2020 16:17

Mój wynik- więcej emocji. "Przeminęło z wiatrem" i "Pożegnanie z Afryką" już przeczytane. Nad "Poradnikiem pozytywnego myślenia" pomyślę. Reszta propozycji to nie moja bajka. Zgadzam się z @czytamcałyczas na pewno dużo emocji dostarczy mi Ursula K. Le Guin i Terry Pratchett. Ja bym dodała jeszcze Franka Herberta i jego "Diunę". Ja jednak wolę poszukiwać sensu z ks. Michałem...

więcej

4039
3799
11.04.2020 16:31

A nie znam


2841
682
11.04.2020 16:58

Poszukaj, gdyż "Diuna" to jest klasyka fantastyki.


4039
3799
11.04.2020 20:09

Diuna to znam.


242
46
13.04.2020 10:33

Widziałam "Poradnik pozytywnego myślenia", świetny film. Książki nie czytałam


242
46
13.04.2020 16:20

Czytałam "Pożegnanie z Afryką" całe lata temu i powiem jedno... zdecydowanie film jest lepszy! Pięknie opowiedziana historia. "Diuna' jest super! 'Kroniki Diuny" też nie zgorszenie.


zgłoś błąd