eweluian 
Nie jestem wybredna, gdy częstują - nie odmówię, lecz najlepiej się czuję, gdy czytam dobre fantasy!
status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 4 cytaty, ostatnio widziany 16 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-18 22:27:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastycznie

Powieść czyta się lekko i przyjemnie. Elementy grozy budują klimat w stylu zewu Chtulhu. Niestety, jest to książka typowa dla dzieci i przedstawia świat, z którym mógłby się identyfikować mały chłopiec. Niestety - bo pomysł jest na tyle ciekawy, że z chęcią przeczytałabym wersję bardziej mroczną!

 
2018-10-09 15:31:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastycznie, Posiadam

Grzędowicz zachwycił mnie sagą o Panu Lodowego Ogrodu. Niestety, żadna z innych jego książek nie dorównuje temu poziomowi. Nie inaczej jest z opowieścią 'Popiół i kurz'. Autor kreuje całkiem fajny mam mroczny świat, pełen demonów i upiornych opisów. Właśnie te długie opisy przedstawionego świata są dla mnie największą zaletą tej książki. Niestety autor musi co dwie strony robić odniesienie do... Grzędowicz zachwycił mnie sagą o Panu Lodowego Ogrodu. Niestety, żadna z innych jego książek nie dorównuje temu poziomowi. Nie inaczej jest z opowieścią 'Popiół i kurz'. Autor kreuje całkiem fajny mam mroczny świat, pełen demonów i upiornych opisów. Właśnie te długie opisy przedstawionego świata są dla mnie największą zaletą tej książki. Niestety autor musi co dwie strony robić odniesienie do tytułu i powtarzać co chwila 'popiół i kurz'. Główny bohater za często robi nudnawe dywagacje filozoficzne. Fabuła też niestety nie porywa. Nie jest to najlepsza książka w polskiej fantasy, ale też nie najgorsza.

pokaż więcej

 
2018-09-22 11:01:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Obyczajowo
Autor:
Seria: Salamandra

"13 powodów" najwięcej zyskuje na pomyśle. Motyw kaset nagranych przed samobójstwem i rozesłania ich jest najmocniejszą stroną powieści. Właśnie ten genialny pomysł musiał przykuć uwagę większości czytelników, bo sama książka jest typowo młodzieżowa i nie wybija się szczególnie ani fabułą, ani bohaterami czy opisami. Poruszony temat niewątpliwie jest istotny. Gdybym była nastolatką z typową... "13 powodów" najwięcej zyskuje na pomyśle. Motyw kaset nagranych przed samobójstwem i rozesłania ich jest najmocniejszą stroną powieści. Właśnie ten genialny pomysł musiał przykuć uwagę większości czytelników, bo sama książka jest typowo młodzieżowa i nie wybija się szczególnie ani fabułą, ani bohaterami czy opisami. Poruszony temat niewątpliwie jest istotny. Gdybym była nastolatką z typową dla nastolatek wrażliwością, odebrałabym "13 powodów" zupełnie inaczej. Niektórzy uważają, że wymienione powody są irracjonalne i trochę się zgadzam, ale bycie nastolatkiem jest cholernie trudne i wyobrażam sobie, że można to odebrać zupełnie inaczej mając -naście lat. Mnie osobiście książka się średnio podobała. Motyw kaset super, ale poza tym niewiele więcej. Na pewno porusza istotny temat i zachęca do dyskusji, co już sprawia, że warto przeczytać i wyrobić sobie własną opinię.

pokaż więcej

 
2018-09-13 19:47:46
Błędem jest wierzyć, że każdy poważny problem można rozwiązać za pomocą kartofli.
 
2018-09-13 19:34:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Science-fiction

Trzecia część "Autostopem przez galaktykę" podobała mi się dużo bardziej niż druga, choć mniej niż rewelacyjna pierwsza część. Spodobał mi się motyw szarozielonego kosmity, którego celem życiowym jest wyszydzić każdego, wątek Agrajaga i sztuczkę z lataniem.

Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać w ziemię i nie trafiać w nią.

"Błędem jest wierzyć w to, że każdy poważny problem można...
Trzecia część "Autostopem przez galaktykę" podobała mi się dużo bardziej niż druga, choć mniej niż rewelacyjna pierwsza część. Spodobał mi się motyw szarozielonego kosmity, którego celem życiowym jest wyszydzić każdego, wątek Agrajaga i sztuczkę z lataniem.

Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać w ziemię i nie trafiać w nią.

"Błędem jest wierzyć w to, że każdy poważny problem można rozwiązać za pomocą kartofli."

pokaż więcej

 
2018-09-10 11:12:15
Ma nowego znajomego: 19Kinga_70
 
2018-09-10 10:59:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Science-fiction

"Restauracja na końcu wszechświata" podobała mi się znacznie mniej niż "Autostopem przez galaktykę", mimo że stylowo była bardzo podobna. Wciąż jest pełno absurdu, dochodzą także uwielbiane przeze mnie podróże w czasie. Może po prostu powinnam zrobić sobie większą przerwę pomiędzy tymi tomami, bo skoro nawet największe nieprawdopodobieństwo jest możliwe, to coraz trudniejsze staje się... "Restauracja na końcu wszechświata" podobała mi się znacznie mniej niż "Autostopem przez galaktykę", mimo że stylowo była bardzo podobna. Wciąż jest pełno absurdu, dochodzą także uwielbiane przeze mnie podróże w czasie. Może po prostu powinnam zrobić sobie większą przerwę pomiędzy tymi tomami, bo skoro nawet największe nieprawdopodobieństwo jest możliwe, to coraz trudniejsze staje się zaskakiwanie czytelnika. Wciąż jednak polecam, choć z ciut mniejszym entuzjazmem.

pokaż więcej

 
2018-07-28 10:20:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Chcę w prezencie, Science-fiction, Ulubione

Czaiłam się ładnych parę lat, żeby upolować tę książkę i od pierwszych paru stron wiedziałam, że to jest to. Jako wielka fanka sir Terrego Pratchetta uwielbiam taki abstrakcyjny brytyjski humor. Lubię to!

42.

 
2018-07-28 10:13:12
Ma nowego znajomego: luciferii
 
2018-07-21 11:17:15
Ma nowego znajomego: RasTen OlO
 
Moja biblioteczka
332 121 1176
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (19)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd