eweluian 
Nie jestem wybredna, gdy częstują - nie odmówię, lecz najlepiej się czuję, gdy czytam dobre fantasy!
status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 3 cytaty, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-28 10:20:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Chcę w prezencie, Science-fiction, Ulubione

Czaiłam się ładnych parę lat, żeby upolować tę książkę i od pierwszych paru stron wiedziałam, że to jest to. Jako wielka fanka sir Terrego Pratchetta uwielbiam taki abstrakcyjny brytyjski humor. Lubię to!

42.

 
2018-07-28 10:13:12
Ma nowego znajomego: luciferii
 
2018-07-21 11:17:15
Ma nowego znajomego: RasTen OlO
 
2018-07-15 21:37:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2016, Biograficznie, Posiadam

Jest to najlepsza biografia jaką czytałam. Czyta się zupełnie jak powieść fabularną. Nieraz zastanowimy się głęboko, jakim cudem Ozzy jeszcze żyje i jak udało mu się osiągnąć sukces.

 
2018-07-15 21:32:41
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-15 10:02:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Science-fiction

Podróże w czasie są jednym z moich ulubionych motywów zarówno w literaturze jak i w kinematografii. Dlatego też mocno zaintrygowała mnie ta niepozorna książeczka. Powieść czyta się szybko, język jest lekki, choć fabuła momentami wręcz przeciwnie. Narratorem jest przyjaciel podróżnika, a historia jest spisana przez kolegę narratora, co może wyjaśniać wszelkie braki fabularne (a może też tak... Podróże w czasie są jednym z moich ulubionych motywów zarówno w literaturze jak i w kinematografii. Dlatego też mocno zaintrygowała mnie ta niepozorna książeczka. Powieść czyta się szybko, język jest lekki, choć fabuła momentami wręcz przeciwnie. Narratorem jest przyjaciel podróżnika, a historia jest spisana przez kolegę narratora, co może wyjaśniać wszelkie braki fabularne (a może też tak pomysłu na nie). Podróże w czasie są całkiem ciekawie przemyślane, czego niestety nie można powiedzieć o przewidywaniu przyszłości. Niuanse polityczne kompletnie mnie nie przekonują, podobnie jak wykreowana wizja przyszłości. Całość oceniam jako przeciętną.

pokaż więcej

 
2018-07-13 23:53:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminalnie, Posiadam
Cykl: Opowieści Poe (tom 2) | Seria: Klasyka grozy

"Opowieści kryminalne i tajemnicze" są moją pierwszą stycznością z Edgarem Allanem Poe. W książkach wciąż mnie zachwyca to, że udaje się im ująć na zawsze myśli i idee ludzi, którzy od dawna nie żyją. Podróż do XIX wieku była bardzo intrygująca. Cieszę się, że miałam okazję przeczytać pierwszy kryminał i obserwować kreację pierwszego detektywa. Zresztą duet narrator - Dupin bardzo przypomina... "Opowieści kryminalne i tajemnicze" są moją pierwszą stycznością z Edgarem Allanem Poe. W książkach wciąż mnie zachwyca to, że udaje się im ująć na zawsze myśli i idee ludzi, którzy od dawna nie żyją. Podróż do XIX wieku była bardzo intrygująca. Cieszę się, że miałam okazję przeczytać pierwszy kryminał i obserwować kreację pierwszego detektywa. Zresztą duet narrator - Dupin bardzo przypomina mi inną parę: Watson - Sherlock. Widać wyraźnie, że sir Arthur Conan Doyle bardzo inspirował się twórczością E.A.Poe, podobnie jak H.P.Lovecraft. Wstawki filozoficzne są kompletnie nie w moim typie, ale mimo to gorąco polecam każdemu, pozycja obowiązkowa.

pokaż więcej

 
2018-07-08 10:22:43
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-07-06 21:07:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastycznie, Gnioty
Cykl: Achaja (tom 3)

Nie potrafię zrozumieć zachwytów nad Achają w równym stopniu jak moi przyjaciele nie mogą zrozumieć, jak przebrnęłam przez tyle tomów, skoro cały czas narzekałam na tę książkę. W końcu skończyłam i mogę wylać wszystkie żale.

Przede wszystkim fatalna stylistyka! Gdyby usunąć wszystkie powtórzenia i przydługawe opisy, zostałaby może 1/3 książki. Np. Ziemiański chciał podkreślić pierdyliard...
Nie potrafię zrozumieć zachwytów nad Achają w równym stopniu jak moi przyjaciele nie mogą zrozumieć, jak przebrnęłam przez tyle tomów, skoro cały czas narzekałam na tę książkę. W końcu skończyłam i mogę wylać wszystkie żale.

Przede wszystkim fatalna stylistyka! Gdyby usunąć wszystkie powtórzenia i przydługawe opisy, zostałaby może 1/3 książki. Np. Ziemiański chciał podkreślić pierdyliard razy, że obok Achai po bitwie zostały tylko dwie osoby, w tym jedna tajemnicza. Nie wiadomo, kto to, ale zostanie Ci to podkreślone tyle razy, że prawie umrzesz z ciekawości... Nie no, żartuję, zaśniesz dużo wcześniej, bo znudzi Cię powtarzanie tego samego w kółko. Autor ma też fetysz związany z onomatopejami, bo pojawią się non stop (kapkapkapkapkapkapkapkap). Opisy są niemiłosiernie nudne. Kogo obchodzi co się stanie za tysiąc lat albo jak wygląda wojsko w Arkach? Gdyby chociaż wszystko trzymało się kupy... Ale czytałam wcześniej "Pomnik cesarzowej Achai", który dzieje się niby tysiąc lat później i ni w ząb nie współgra z wydarzeniami zapowiadanymi przez tego samego autora. Poza tym, o mój Boże, co za słownictwo... Dupeczko, Achajko, laleczko... Serio, przy czytaniu "50 twarzy Greya" mnie tak nie mdliło (może mój mózg to już wyparł i mam nadzieję,że teraz to samo stanie się z Achają...).

Autor ma też duży problem z kobietami! I to na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze, kompletnie nie umie komponować kobiecych postaci (męskie są niewiele lepsze). Wszystkie kobiety w powieści są podobne do siebie, są płaskie i płytkie, najbardziej przypominają facetów z cyckami. Naprawdę nie sądzę, żeby kobiece wojsko polegało na rżnięciu, przeklinaniu i piciu gorzałki. Po drugie książka ocieka erotyką, niestety bardzo prymitywną. Mnóstwo dziewczyn chodzi bez majtek, w skórzanych spódniczkach itd. Nie wiem, jak wygląda twarz Achai, ale wiem, że miała pełne piersi i pośladki. Autor realizował swoje fantazje na kartach książki i zapewne bardzo nakręcają go jego rękopisy... Seks w fantasy jest jak najbardziej ok, ale róbmy to porządnie!

Parę słów o postaciach, niestety. Wkurza to, że tyle jest tam alkoholików. Piją, rzygają i w kółko. Poza tym nieraz przy opisach postaci można "śmiechnąć". Achaja jest takim napakowanym koksem, że podnosi się na gałęzi drzewa razem z koniem (tak jest w tym gniocie! nie ściemniam!). A jednak udaje jej się spotkać jeszcze większego koksa, przez co Ziemiański raczy nas bardzo przydługim opisem, dlaczego Achaja jest gorsza, jednak ona wygrywa pojedynek i w sumie nie wiadomo dlaczego.

Ciężko się również ciężko wciągnąć w politykę krainy, gdyż brakuje mapki. Cóż, podobno Ziemiański był zbyt leniwy, żeby w ogóle taką narysować...

Fabuła ssie. Cała wojna jest słabo przemyślana. Najpierw podkreślanie, że Armia Zaana (swoją drogą, po co tyle samogłosek w imionach panie Z.?) nie ma szans, bo jest 8 tysięcy żołnierzy przeciwko 100 tysiącom i więcej armii Luan, ale potem jakimś cudem jednak wygrywa. Jakim prawem to się dzieje? Czemu to nie jest wyjaśnione?

Epilog. Prawie popłakałam się ze szczęścia słysząc to słowo. Większość epilogu to bełkot o postaciach, które nikogo nie obchodzą (nie pamiętam nawet imion tych postaci), a potem parę rozczarowujących słów o tych postaciach, które coś zdziałały.

Uffff, udało mi się trochę ulżyć. Dziś opinia ciut mniej ładna stylistycznie, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie, bo długo ten gniot będzie mi siedział w głowie! Serdecznie NIE POLECAM. Omijać szerokim łukiem!

pokaż więcej

 
2018-07-06 20:56:11
Ma nowego znajomego: Olinka
 
2018-06-30 08:53:15
Ma nowego znajomego: Barbara Bąkowska
 
2018-06-26 17:47:32
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1)
 
2018-06-17 16:01:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Nie można dużo oczekiwać od zbioru kawałów. Większość jest przeciętna, niektóre niemiłosiernie suche, przy niektórych można "śmiechnąć". Zamiast recenzji przytoczę jeden z najlepszych - niech zbiór się broni sam.

Kupiec zbożowy nocuje w przydrożnej karczmie. Ponieważ kradzieże w tej okolicy nie należą do rzadkości, pozostawia przy koniach na straży woźnicę Ajzyka. Około północy kupiec wstaje...
Nie można dużo oczekiwać od zbioru kawałów. Większość jest przeciętna, niektóre niemiłosiernie suche, przy niektórych można "śmiechnąć". Zamiast recenzji przytoczę jeden z najlepszych - niech zbiór się broni sam.

Kupiec zbożowy nocuje w przydrożnej karczmie. Ponieważ kradzieże w tej okolicy nie należą do rzadkości, pozostawia przy koniach na straży woźnicę Ajzyka. Około północy kupiec wstaje i podchodzi do okna:
- Ajzyk, czy ty śpisz?
- Ja nie śpię.
- A co ty robisz?
- Ja myślę.
- O czym ty myślisz?
- Myślę o tym, gdzie się podziewa ziemia z wykopanych dołów.
- Dobrze, ty myśl dalej...
Po upływie godziny zaniepokojony kupiec znów wszczyna rozmowę z woźnicą:
- Ajzyk, czy ty śpisz?
- Ja nie śpię.
- A co ty robisz?
- Myślę.
- O czym ty myślisz?
- Myślę o tym, gdzie się podziewa dym, co ulatuje z komina.
- Dobrze, ty myśl dalej...
Przed świtem kupiec po raz trzeci podchodzi do okna:
- Ajzyk, czy ty śpisz?
- Ja nie śpię.
- A co ty robisz?
- Myślę.
- O czym ty myślisz?
- Myślę o tym, że całą noc czuwałem, więc gdzie się podziały nasze konie?!

pokaż więcej

 
2018-06-11 10:26:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastycznie, Gnioty
Cykl: Achaja (tom 2)

O ile pierwszy tom serii zyskiwał dynamiką akcji, to niestety drugi ciągnie się jak flaki z olejem. Akcja skupia się głównie niestety na tytułowej bohaterce, która jest najnudniejszą postacią w całej serii. Niemiłosiernie długie opisy i język dopasowany poziomem do powieści katowały mnie przez bite 18 godzin audiobooka. Ziemiański ma bardzo duży problem z postaciami kobiecymi. Są nieciekawe,... O ile pierwszy tom serii zyskiwał dynamiką akcji, to niestety drugi ciągnie się jak flaki z olejem. Akcja skupia się głównie niestety na tytułowej bohaterce, która jest najnudniejszą postacią w całej serii. Niemiłosiernie długie opisy i język dopasowany poziomem do powieści katowały mnie przez bite 18 godzin audiobooka. Ziemiański ma bardzo duży problem z postaciami kobiecymi. Są nieciekawe, płytkie i całkowicie nierealne. Co prawda nie byłam nigdy w wojsku, ale opisywane sceny przez autora bardziej niż do opisu wojska nadawałyby się do soft porno. Dodatkowo autor ma również jakis fetysz związany z sutkami, skórzanymi spódniczkami i onomatopejami. Imiona bohaterów tworzy możliwie najtrudniejsze do wymówienia. Tu wielki ukłon w stronę pani Joanny Jeżewskiej, która czytała audiobooka, a właściwie to odgrywała wszystkie rolę bardzo starannie. Dało się słuchać tego rynsztoku tylko dlatego. Gratulacje dla Ziemiańskiego również za najnudniejszy opis pojedynku w całej historii literatury. Zajął mi całą drogę do domu i miałam ochotę spać na stojąco. Jeszcze jedno zażalenie - po co pójść na siłę świat realistyczny do fantasy? To rzadko kiedy kończy się dobrze i tu również nie było inaczej.

pokaż więcej

 
2018-06-01 13:40:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Strasznie
Autor:
Cykl: Dzwon śmierci (tom 1)

'Dzwon śmierci' chwycił mnie za serce okładką. Zrobił furorę u mnie w pracy pod hasłem 'Grafik płakał jak projektował'. Dawno nie widziałam czegoś równie kiczowatego. Równie ciekawa jest druga strona zachęcająca do serii 'Kraby', w tym takich hitów jak 'Kraby mordercy' czy 'Kraby ludzka ofiara'. Sama treść jest ciut mniej kiczowata niż okładka. Jest napisana lekko, prawidłowo i... I w sumie... 'Dzwon śmierci' chwycił mnie za serce okładką. Zrobił furorę u mnie w pracy pod hasłem 'Grafik płakał jak projektował'. Dawno nie widziałam czegoś równie kiczowatego. Równie ciekawa jest druga strona zachęcająca do serii 'Kraby', w tym takich hitów jak 'Kraby mordercy' czy 'Kraby ludzka ofiara'. Sama treść jest ciut mniej kiczowata niż okładka. Jest napisana lekko, prawidłowo i... I w sumie tyle. Fabuła nie jest ciekawa, brak intrygujących postaci. Dam pomysł na dzwon nie był zły, ale w wykonaniu nie poszło autorowi. Drugi raz nie przeczytam, ale chętnie sięgnę po 'Kraby', mam nadzieję, że pozwolą mi również na taki ubaw!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
328 116 1071
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd