ForwardFuture 
51 lat, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 7 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-17 20:38:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

szybka lektura. dużo krótkich zdań. fragmenty. zostawia osad. uczy miłości.

 
2018-10-16 18:17:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ta historia to zbiór życiowych banałów, które każdy inteligentny człowiek po czterdziestce odkrył już dawno na własną rękę. Nic nadzwyczajnego. Ale opowiedziane w takim stylu, że warto.

 
2018-10-10 15:41:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Historia jest ujmująca, wzruszająca, w pewnym sensie oparta na faktach. Galeria postaci barwna. Język stylizowany świetnie. Polski przekład - mistrzostwo świata (brawo Kłobukowski!). I tylko ten nieszczęsny zapis, który w zamyśle pisarza miał chyba oddawać pomieszanie "duszy" w bardo, ale moim zdaniem jest po prostu pretensjonalnym chwytem, dzięki któremu Sanders chciał zmienić tę prostą... Historia jest ujmująca, wzruszająca, w pewnym sensie oparta na faktach. Galeria postaci barwna. Język stylizowany świetnie. Polski przekład - mistrzostwo świata (brawo Kłobukowski!). I tylko ten nieszczęsny zapis, który w zamyśle pisarza miał chyba oddawać pomieszanie "duszy" w bardo, ale moim zdaniem jest po prostu pretensjonalnym chwytem, dzięki któremu Sanders chciał zmienić tę prostą opowieść w wybitne dzieło. Naprawdę czasami lepiej jest napisać zwykłą książkę niż dzieło.

pokaż więcej

 
2018-10-05 09:31:07
Dodał do serwisu książkę: Baśnie
 
2018-10-01 18:55:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Mitoświat (tom 1)

Sprawnie napisana płycizna.

 
2018-09-22 18:20:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Bardzo ciekawa podróż. Fizyczna i duchowa. Fajnie jest popatrzeć na znane miejsca oczami Roberta Rienta, bo patrzy na nie inaczej.

 
2018-09-19 21:18:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 8) | Seria: Mroczna Seria

Jeśli jest to twoja pierwsza powieść Indridassona z cyklu o detektywie Erlendurze, to dodaj sobie dwie gwiazdki. Nie ma lepszych współczesnych kryminałów niż te pisane przez Indridassona. Jednak dzisiaj, słuchając końcówki tej powieści, stwierdziłem, że jestem zmęczony tym bohaterem. Zmęczony i poirytowany. Wysłałbym go na psychoterapię, kazał zająć się czymś innym niż czytanie opowieści o... Jeśli jest to twoja pierwsza powieść Indridassona z cyklu o detektywie Erlendurze, to dodaj sobie dwie gwiazdki. Nie ma lepszych współczesnych kryminałów niż te pisane przez Indridassona. Jednak dzisiaj, słuchając końcówki tej powieści, stwierdziłem, że jestem zmęczony tym bohaterem. Zmęczony i poirytowany. Wysłałbym go na psychoterapię, kazał zająć się czymś innym niż czytanie opowieści o zaginionych Islandczykach. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że ten koleś w ogóle nie ewoluuje. Po szóstej czy siódmej powieści jest taki sam. Ponury, bierny, nużący. Na razie z nim kończę.

pokaż więcej

 
2018-09-11 20:07:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Miller ma dar opowiadania baśni. Nie jest łatwo zrobić z mitu spójną i logiczną historię. Miller to potrafi, a na dodatek ma iście boski dar przędzenia poetyckich, acz nienachalnych w swojej poetyckości, fraz. Ta książka nie ma już ładunku emocjonalnego debiutanckiej Pieśni Achillesa, ale nadal trzyma poziom i wzrusza.

 
2018-09-04 20:33:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Ambergris (tom 3) | Seria: Uczta Wyobraźni

Surrealistyczny kryminał, powieś szpiegowska, wojenna. Przyjemny powiew szaleństwa.

 
2018-08-29 20:23:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

To książka z dużym potencjałem. Naprawdę solidnie pomyślana i napisana. Dałbym jej 8 gwiazdek, gdyby nie jeden dysonans. Otóż nie wierzę, tak jak autorka, w moc psychoterapii. Nie wydaje mi się, żeby mała psychopatka, której największym marzeniem w wieku 12 lat było zabić łanię w bliźniaczej ciąży, mogła w przyszłości stać się czułą żoną fotografa-artysty oraz wrażliwą, mądrą matką dwóch... To książka z dużym potencjałem. Naprawdę solidnie pomyślana i napisana. Dałbym jej 8 gwiazdek, gdyby nie jeden dysonans. Otóż nie wierzę, tak jak autorka, w moc psychoterapii. Nie wydaje mi się, żeby mała psychopatka, której największym marzeniem w wieku 12 lat było zabić łanię w bliźniaczej ciąży, mogła w przyszłości stać się czułą żoną fotografa-artysty oraz wrażliwą, mądrą matką dwóch dziewczynek, tak, by nikt w jej nowej rodzinie nie zorientował się, co ją ukształtowało i jakie w niej drzemią demony.

pokaż więcej

 
2018-08-25 19:54:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Vernon Subutex (tom 2)

Nadal jest bardzo dobrze. Może historia traci nieco impet, ale to normalne w przypadku kilkutomowych publikacji. No i zwrot fabularny pod koniec nieco dziwny, ale wciąż zachęcający do sięgnięcia po tom 3.

 
2018-08-13 10:46:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 5) | Seria: Mroczna Seria

Jeśli nie wiesz, jaki kryminał przeczytać, najlepiej wziąć jakąś powieść Indridassona. Kameralnie, intrygująco, realistycznie. Świetna letnia lektura.

 
2018-07-30 20:00:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Poza serią

Strasznie męczliwa lektura. Język bardzo wymagający, bo wszystko upstrzone futurystycznymi, regionalnymi, etnicznymi neologizmami, poza tym wyobraźcie sobie, że Gombrowicz spotyka Burroughsa, wciągają po kilka kresek i zaczynają pisać Wesele Wyspiańskiego od nowa, tyle że rozpisują to na całą Europę. I nawet to wszystko byłoby do przełknięcia, nawet momentami ze smakiem, gdyby nie fakt, że... Strasznie męczliwa lektura. Język bardzo wymagający, bo wszystko upstrzone futurystycznymi, regionalnymi, etnicznymi neologizmami, poza tym wyobraźcie sobie, że Gombrowicz spotyka Burroughsa, wciągają po kilka kresek i zaczynają pisać Wesele Wyspiańskiego od nowa, tyle że rozpisują to na całą Europę. I nawet to wszystko byłoby do przełknięcia, nawet momentami ze smakiem, gdyby nie fakt, że przewodnikami po tym świecie są tak parszywie cyniczne i nihilistyczne postaci, że przebywanie z nimi dłużej niż kilka stron dziennie to czysty masochizm.

pokaż więcej

 
2018-07-26 16:01:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jedna z tych książek, które kazałbym od razu wpisać na listę lektur w szkole średniej. Uniwersalna, ważna, a do tego wciągająca jak cholera.

 
Moja biblioteczka
117 105 444
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd