mmusinska 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-26 13:09:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Sięgnęłam po tę książkę z czystej ciekawości, bo oglądając film z Romy Schneider byłam bardzo ciekawa losów cesarzowej Austrii. Zamiast nudnych historycznych wywodów, dostała niezwykle ciekawą i barwną opowieść o Elżbiecie Bawarskiej, jej dzieciństwie, dorastaniu i panowaniu jako Sisi. Dusząca się w ramach dworskiej etykiety kiedy tylko mogła uciekała z dala od niego, i to dzięki jednej z... Sięgnęłam po tę książkę z czystej ciekawości, bo oglądając film z Romy Schneider byłam bardzo ciekawa losów cesarzowej Austrii. Zamiast nudnych historycznych wywodów, dostała niezwykle ciekawą i barwną opowieść o Elżbiecie Bawarskiej, jej dzieciństwie, dorastaniu i panowaniu jako Sisi. Dusząca się w ramach dworskiej etykiety kiedy tylko mogła uciekała z dala od niego, i to dzięki jednej z takich wypraw, "poznajemy" Sisi w kilku różnych relacji. Tyrolczycy ją uwielbiali, a ona choć zachowująca dystans, pełna chłodu i sprzecznych emocji, tylko tam czuła się wolna. Książka idealna na jesienne wieczory, nieprzeładowana faktami historycznymi, wciągająca i barwna.

pokaż więcej

 
2018-11-14 12:58:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

W niewielkim podkrakowskim miasteczku dochodzi do morderstwa, ginie młoda kelnerka, której śmierć początkowo jest uważana za nieszczęśliwy wypadek. Jednak kiedy do akcji wkracza Karolina Morawiecka wdowa po aptekarzu czytelnik szybko zdaje sobie sprawę że to dopiero początek zagadek. Wkrótce miasteczkiem znowu wstrząsa (prawie) zbrodnia a lokalna policja nie daje sobie rady z rozwikłaniem... W niewielkim podkrakowskim miasteczku dochodzi do morderstwa, ginie młoda kelnerka, której śmierć początkowo jest uważana za nieszczęśliwy wypadek. Jednak kiedy do akcji wkracza Karolina Morawiecka wdowa po aptekarzu czytelnik szybko zdaje sobie sprawę że to dopiero początek zagadek. Wkrótce miasteczkiem znowu wstrząsa (prawie) zbrodnia a lokalna policja nie daje sobie rady z rozwikłaniem zagadek. Tak dłużej być nie może, wdowa wspólnie z zakonnicą, siostrą Tomasza, postanawia odnaleźć mordercę, który ośmielił się zakłócić spokój w jej miasteczku. Wdowa to połączenie Sherlocka Holmesa, Herkulesa Poirota i panny Marple, czyli jak się można domyślić, mieszanka wybuchowa, którą tylko jest studzona przez zakonnicę. Zagadki piętrzą się, pytań jest coraz więcej, ale to nic w porównaniu ze zmysłem detektywistycznym Karoliny Morawieckiej.
Książka wciąga od pierwszych kart i trzeba się hamować, aby nie przeskakiwać kartek, celem zaspokojenia swojej ciekawości. Fenomenalne poczucie humoru autorki nie raz wzbudza uśmiech na twarzy czytelnika. Świetny kryminał z dużą dozą humoru.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
2 2 13
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd