Wojciech_Chmielarz 
Przede wszystkim pisarz. Autor serii kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce oraz cyklu gliwickiego. A także czasami dziennikarz, analityk, ekspert do spraw białego wywiadu oraz wywiadu gospodarczego
status: Autor/Redaktor, ostatnio widziany 10 tygodni temu

Teksty redakcyjne

24-06-2018
Publicystyka

Źle się stało, że „Niespłacone długi” trafiły do nas tak późno. Gdyby wydano je w dwa tysiące dwunastym, trzynastym lub nawet czternastym roku, ich odbiór w Polsce byłby inny. Nie wiem czy lepszy, czy gorszy, ale chyba bylibyśmy w stanie lepiej je zrozumieć. Bo też nasze nastroje były bliższe tym greckim.

19-05-2018
Publicystyka

W warstwie kryminalnej „Betibu” po prostu poległo. Nie wiem,czy to była arogancja, czy po prostu terminy goniły. Dziwi mnie to tym bardziej, że Piniero nie jest autorką przypadkową, ale uznaną w swoim kraju twórczynią kryminałów. Co się stało? Oto tajemnica godna powieści.

29-04-2018
Publicystyka

Przez długi czas wahałem się, czy te książki powinny znaleźć się w cyklu. Autor, Bernhard Jaumann jest w końcu Niemcem. Uznałem jednak, że warto jednak o nich napisać. Ile w końcu mamy w Polsce kryminałów, których akcja dzieje się w Afryce?

07-04-2018
Publicystyka

Tetsuya Hondę przedstawiano w Polsce jako „cesarza japońskiego kryminału”. To mnie już na początku trochę do niego zniechęciło, ponieważ jestem głęboko sceptyczny co do tych wszystkich monarchistycznych tytułów: królów, królowych i księżniczek. Szczerze mówiąc, gdybym kiedyś zobaczył na półce książkę kogoś, kto się reklamuje jako „majster kryminału” lub „uznany rzemieślnik sensacji” natychmiast bym ją kupił.

18-03-2018
Publicystyka

Wahałem się trochę, czy ta powieść powinna znaleźć się w cyklu. Ale „Taniec w cieniu barona” jest tak mocno wrośnięty w haitańską historię i tożsamość, że według mnie spełnia postawione przeze mnie warunki. Gdybym chciał w największym, wulgarnym skrócie streścić tę powieść, to napisałbym, że to „Prison break” po haitańsku.

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
27 18 385
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

zgłoś błąd zgłoś błąd