Tomasz Pindel 
poczytane.blog.onet.pl
Tomasz Pindel (1976) - pracownik Instytutu Książki i b. wykładowca Katedry Ameryki Łacińskiej UJ, tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej, szczególnie latynoskiej, publicysta - współpracuje z lubimyczytac.pl, Chimerą, Kulturą Liberalną, Magazynem Książki, sporadycznie też z Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym, współautor audycji Piątka z literatury (RMF Classic) i bloga poczytane.blog.onet.pl, autor jednej powieści (Czy to się nagrywa, 2011) i jednej książki literaturoznawczej (Zjawy, szaleństwo i śmierć. Fantastyka i realizm magiczny w literaturze latynoamerykańskiej, 2004), redaktor prowadzący serii Las Américas. Nieznana klasyka literatury latynoskiej wydawnictwa Universitas.
mężczyzna, status: Autor/Redaktor, ostatnio widziany 2 lata temu

Teksty redakcyjne

24-11-2018
Publicystyka

Sprowadzić literaturę do matematycznego wzoru, wykresu, tabelki czy prostego schematu? Dla zapalonego czytelnika brzmi to jak bluźnierstwo. A jednak stało się faktem: okazuje się – i nie jest to jakieś swawolne gdybanie, tylko wynik poważnych badań akademickich – że całą literaturę sprowadzić można do sześciu prostych haseł.

03-11-2018
Publicystyka

Wokół książek Javiera Maríasa narosło sporo stereotypów. Gdyby poszukać ich wspólnego mianownika, najpewniej okazałaby się nim teza, że jest to pisarz trudny, a jego powieści są wymagające w lekturze: długie zdania, drobiazgowe opisy i spory ładunek intelektualny.

21-07-2018
Rozmowy

Z Tomaszem Pindlem, autorem książki „Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody” rozmawia... Tomasz Pindel, autor książki  „Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody”. Nie tylko o Gombrowiczu czy Mrożku.

23-05-2018
Varia

Najpierw istotne wyjaśnienie: to był mój pierwszy Pyrkon. Bywałem w życiu na różnych festiwalach, także na (nielicznych) konwentach, ale nie jestem kimś, o kim można by powiedzieć „fan” czy „członek fandomu”. Przyjechałem na Pyrkon zwabiony sławą tej imprezy, ale nade wszystko by dokonać – przepraszam za wyrażenie – „obserwacji uczestniczącej”. Byłem więc jak „prawie-obcy w zasadniczo-jednak-obcym kraju”.

05-11-2017
Rozmowy

Z Carlą Montero - hiszpańską autorką „Szmaragdowej tablicy”, „Wiedeńskiej gry”, „Złotej skóry” i wydanej właśnie powieści „Zimowy wiatr na twojej twarzy”, w której para bohaterów przemierza kontynent w niespokojnych czasach wojen i konfliktów, rozmawia Tomasz Pindel.

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
105 12 1054
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd