14-06-2017
Pomnik bez fundamentu Autor: Silverq21

Charles-Édouard Jeanneret-Gris – bo tak właściwie nazywał się nasz bohater wydaje się wymarzoną wręcz osobistością, by spisać jej losy. Niełatwy w współpracy ekscentryk, który uwielbiał uganiać się za spódniczkami. Z wyglądu niepozorny, z jakże charakterystycznymi okrągłymi okularami. Gotów kolaborować z Rzeszą, byle tylko mieć możliwość realizacji dalekosiężnych planów.

Ucieczka do zwycięstwa Autor: Silverq21

Interesującym aspektem jest choćby sama reakcja na nową rzeczywistość. Próba przystosowania się i zrozumienia zupełnie odrębnej od rodzimej kultury. To także forma rozliczenia się z utraconą rzeczywistością. Próba konfrontacji z tym, co się wydarzyło, a co mogło mieć miejsce wskutek innego rozwoju wydarzeń.

Nieupoważnionym wstęp wzbroniony! Autor: kryptonite

Kiedy otworzyłam książkę, byłam bardzo zaskoczona jej zawartością. Zamiast treści z poradami dotyczącymi kierowania swoim życiem lub pokonaniem wad, znalazłam... wiele pustych stron oraz zdania do uzupełnienia. Kiedy zaczęłam swoją „lekturę” od deski do deski, okazało się, że „Książka dla Ciebie” to zestaw ćwiczeń, pytań oraz próśb do czytelnika zainteresowanego poznaniem samego siebie i ulepszaniem charakteru.

Tragedia ukryta za fasadą idealnej rodziny Autor: Angelika

Katrina Kittle napisała powieść o tematyce, która jest niezwykle ciężka i przytłaczająca, nie tylko jeśli trzeba o niej porozmawiać, ale także jeśli chodzi o czytanie, bądź słuchanie. „Dobroć nieznajomych” każdą stroną sprawia ból wrażliwemu czytelnikowi, każdym rozdziałem dokłada więcej ciężaru emocjonalnego.

12-06-2017
Honor przez duże „H” Autor: nan1989

Jest ich trzech, wszyscy szermierze, służący królowi – co z tego że już nieżyjącemu. Jakieś skojarzenia? Oczywiście „Trzej Muszkieterowie” Aleksandra Dumasa ojca. Tak jak u Dumasa, bohaterowie de Castella muszą się zmierzyć z politycznym kryzysem i przechytrzyć swoich przeciwników. Można powiedzieć, że los kraju waha się na ostrzach ich rapierów.

Książki, którym patronujemy

• Tajemnicza śmierć Marianny Biel
  • Powtórka
  • Kolekcjoner motyli
  • Dzielnym będzie przebaczone
  • Kroniki z życia ptaków i ludzi
  • Pakistańska córka

Louise Doughty

7 (4 ocen i 0 opinii)
Nowy dom na Wyrębach
Stefan Darda

7,56 (16 ocen i 7 opinii)
Kamień
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński

8,1 (10 ocen i 3 opinii)
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Marta Matyszczak

7 (16 ocen i 7 opinii)
Powtórka
Marcel Woźniak

8,04 (24 ocen i 11 opinii)
Kolekcjoner motyli
Dot Hutchison

7,48 (25 ocen i 7 opinii)
Dzielnym będzie przebaczone
Chris Cleave

7,71 (7 ocen i 4 opinii)
Kroniki z życia ptaków i ludzi
Aida Amer

7,6 (5 ocen i 1 opinii)
Pakistańska córka
Maria Toorpakai

7,17 (6 ocen i 2 opinii)
Słońce też jest gwiazdą
Nicola Yoon

7,31 (26 ocen i 2 opinii)
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
Colson Whitehead

7,13 (24 ocen i 6 opinii)
Siostra burzy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Babska misja

Miało być wesoło i śmiesznie. Nie do końca było. Ale uczciwie muszę przyznać, że czytając tą książkę dwa razy przejechałam przystanek na którym powinnam wysiąść do pracy :) Generalnie bardzo mi się podobało.

Znajdź nas na Facebooku