Zawsze słuchaj głosu swego serca Autor: malineczka74

„Szept wiatru” wprawdzie kończy serię i ma dwie poprzedniczki, ale można przeczytać go też oddzielnie, nie znając treści wcześniejszych tomów. Książka jest rewelacyjna i czyta się ją jednym tchem. Niezwykle łatwo wkracza się w jej fabułę i ma się wrażenie, że główna bohaterka to ktoś nam bardzo bliski i kogo znamy do lat.

Co mówią dzieci Autor: Zicocu

Jak przystało na poetę, ma wyjątkowo wyczulony słuch językowy, dzięki czemu przemienia wszystkie niemal dialogi tytułowego rodzeństwa w prawdziwe majstersztyki. Alfred i Ginewra co chwilę wymieniają się werbalnymi kuksańcami, ale każdy kolejny cios jest inny od poprzedniego, świeży, nowy; dzieci naginają zasady mowy do swoich celów, z wdziękiem i bez zastanowienia stosują konstrukcje, które zmanierowanemu dorosłemu nie przyszłyby do głowy.

16-02-2017
Z mroku w mrok Autor: corbeau

„Pokusę czerni” ma kilka słabych punktów: sposób postępowania bohaterów przez większą część książki przypomina bezwolne dryfowanie z prądem wydarzeń w oczekiwaniu, aż ktoś wyjaśni im wszystkie wątki.

Miłość jak lekarstwo Autor: Malwina

Gdyba akcja „Gorączki o świcie” działa się w latach 90., Miklos i Lili wysyłaliby pewnie do siebie maile, jak bohaterowie filmu „Masz wiadomość”. Gdyby działa się współcześnie – pisaliby smsy lub wiadomości na facebooku. Ich miłość jednak nieodmiennie by mnie zachwycała. Chcę wierzyć, że byli dobry małżeństwem – autor nie pisze, aby miało być inaczej, zresztą przeżyli wspólnie pięćdziesiąt lat.

16-02-2017
Pies i jego chłopiec Autor: corbeau

Książka nie jest ludzkim spojrzeniem na świat zwierząt, ale próbą spojrzenia na świat ludzi oczami psa. Bailey – bo to imię bohater nosi przez większą część powieści – opowiada swoje przygody w pierwszej osobie, w szeregu zabawnych sytuacji pokazując, że wprawdzie rozumie ludzki język, ale daleko mu do pełnego zrozumienia ludzkich zachowań i oczekiwań wobec niego.

Książki, którym patronujemy

Iwona Kienzler

Wina
Simon Mayo

4 (2 ocen i opinii)
Yokai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej
Michael Dylan Foster

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Marzenia i koszmary

Zbiór 25 opowiadań mistrza grozy uzupełniony jego osobistym komentarzem, w którym autor wyjaśnia źródła swojej twórczej inspiracji. Mówiąc szczerze - nie potrafiłam się zabrać za tą cegłę. Nie wiedziałam czego mam się po niej spodziewać. Nawet po przeczytaniu mam sprzeczne uczucia. Jak to w takich...

Znajdź nas na Facebooku