11-01-2017
W kobiecych sercach drzemie siła Autor: malineczka74

Do Jagodna trafiłam po raz czwarty. I znów zauroczył mnie jego klimat, atmosfera i postacie, które spotkałam na kartach książki. Były to przede wszystkim kobiety. I te, które poznałam we wcześniejszych tomach i nowa postać, którą bardzo polubiłam. A zatem co słychać w Jagodnie?

Magia istnieje, wystarczy w nią tylko uwierzyć Autor: Angelika

„Chłopiec zwany Gwiazdką” to niezwykle urocza i ciepła opowieść o losach chłopca, który postanowił podzielić się swoją dobrocią z całym światem. Utrzymana jest w klimacie baśni; zawiera mnóstwo magii, mocne kontrasty między dobrem a złem, prowadzi do refleksji i niesie ze sobą morał.

Czarna historia Autor: Zicocu

Van Reybrouck z niecodzienną drobiazgowością opisał tragiczne losy dewastowanego przez lata wojen i wyzysku państwa. Zaczyna bardzo wcześnie, bo od końcówki wieku XIX, w którym dopiero zaczyna się kolonizacja Konga; potem omawia wszystkie najważniejsze wydarzenia z historii kraju: krwawe czasy polityki kauczukowej, wojny plemienne, okres dyktatury Mobutu i wyjątkowo krętą drogę do demokracji, która wiele obiecuje, a niewiele daje.

Magia powróciła, a wraz z nią wielka fala Potteryzmu Autor: Gaba_Okey

Po kilku latach spędzonych w fandomie, po odwiedzeniu for internetowych i blogów nasuwa mi się jeden wniosek – czytałam lepsze kontynuacje wymyślone przez twórców fanfiction, niż „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Niestety. Mam wrażenie, że ta pozycja jest połączeniem znanych w fandomie wątków.

Umarł sułtan, niech żyje sułtan! Autor: swita77

„Cień sułtana” to powieść napisana z rozmachem, autorka udanie połączyła fikcję literacką z historycznymi faktami. Paszyńska ma talent do malowania słowami. Plastyczne, sugestywne opisy zmuszają wyobraźnię do wytężonej pracy i co wrażliwszym czytelnikom zapewnią podróż w czasie i przestrzeni.

Książki, którym patronujemy

• Ostatnia mila
  • Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
  • Szept wiatru
  • Karuzela
Ostatnia mila
David Baldacci

8,5 (2 ocen i opinii)
Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
Renata Dziurdzikowska

7,76 (17 ocen i opinii)
Szept wiatru
Sylwia Trojanowska

8,3 (10 ocen i opinii)
Suma. Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
David Eagleman

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1

Fabuła nieco inna niż w filmie i można przez to się trochę zagubić. Postacie nie są wzorowane na aktorach z filmu. To daje dużego plusa :)

Znajdź nas na Facebooku