Czyściec. Wezwanie do modlitwy za zmarłych

Wydawnictwo: Esprit
978-83-61989-03-5
Duch Święty, wiara, Bóg, czyściec
religia
Rafał

Książka o. Józefa Witki OFM Czyściec. Wezwanie do modlitwy za zmarłych stanowi przystępne i pouczające wprowadzenie do katolickiej nauki o czyśćcu i jednocześnie przypomnienie o naszej powinności wobec dusz czyśćcowych, które oczekują na wsparcie modlitewne. Podstawą wiary w czyściec jest nauczanie Kościoła o tym, że zbawienie jest również dostępne dla tych dusz, które w chwili śmierci nie były w pełni gotowe na zjednoczenie z Bogiem. Ten właśnie stan, w jakim w oczekiwaniu na Sąd Ostateczny przebywa po śmierci dusza potrzebująca oczyszczenia, nazywany jest czyśćcem. Autor książki opiera się w swoich rozważaniach na temat czyśćca na Piśmie św. i tradycji Ojców Kościoła i Soborów, a także na objawieniach prywatnych, m.in. św. Katarzyny z Genui, Marii Simmy czy Stefanii Horak, które zawierały w sobie świadectwo dusz czyśćcowych proszących o modlitwę i opowiadających o swoich cierpieniach.
Książkę zamyka bogaty wybór pięknych modlitw za dusze czyśćcowe.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/index.php/s/karta/id/113

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/index.php/s/karta/id/113

Rafał | 2011-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Niestety, ale troszkę zawiodłem się na tej pozycji Ojca Józefa Witko OFM. Zbyt ogólnikowo opisano wizję czyśćca według 3 osób. Miałem wrażenie, że książka była pisana w pośpiechu. 160 stron, gdzie 60 to modlitwy za zmarłych. Za mało treści...

Plusem jednak jest to, że jeśli ktoś potrzebuje syntezę na temat świętych obcowania, to tutaj znajdzie to, co najważniejsze.

Ogólnie, szukam czegoś bardziej szczegółowego.

Werona | 2018-03-02
Na półkach: Religia, Przeczytane