Chemia. Przewodnik po chemii fizycznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Concepts in Physical Chemistry
83-01-12323-0
yokopoko

Jest to kolejna pozycja z wydawanej przez PWN serii małych poradników encyklopedycznych dotyczących dziedzin matematyczno-przyrodniczych. Tym razem książka stanowi przewodnik po podstawowych pojęciach, wielkościach, prawach i równaniach chemii fizycznej. Materiał przedstawiony jest w postaci zwięzłych, ułożonych alfabetycznie haseł, zawierających definicje, wzory, wykresy oraz dwukolorowe ilustracje.
Publikacja jest przeznaczona dla studentów i wykładowców oraz wszystkich, którzy w nauce, badaniach lub innych obszarach działalności stykają się z pojęciami chemii fizycznej czy fizyki chemicznej.
Autor przewodnika - Peter W. Atkins, wykładowca chemii fizycznej na uniwersytecie w Oxfordzie, a także tłumacz - znakomity polski fizykochemik Krzysztof Pigoń z wrocławskiego ośrodka akademickiego, gwarantują wysoki poziom merytoryczny oraz dydaktyczny prezentowanej tu wiedzy.

źródło opisu: okładka

książek: 2045